Generace 21
Generace 21 je soukromá produkční společnost, která vytvořila multimediální reality show Okrouhlík. Cílem show je vytvořit stálou kolonii iráckých křesťanů v Česku, a financovat celý projekt pomocí příjmů z prodeje nepřetržitě vysílané reality show.
Misie bez návratu[editovat | editovat zdroj]
Společnost na podzim 2015 vyslala do kmenových oblastí na severozápadě Iráku drony s inzeráty, že hledá účastníky nové reality show. Z více než 3000 kandidátů pak odborná porota vybrala 153 účastníků. Tyto účastníky pak posílá konvenčními letadly do ateistických oblastí střední Evropy, které mají osídlit. Plán vzbudil značné debaty v iráckých médiích, neboť misie vůbec nepočítá s návratem účastníků. Odpůrci projektu namítají, že misii nutně potkají nečekaná rizika a vybraní křesťané vlastně letí vstříc téměř jisté smrti, na což zastánci odpovídají, že kolonisté do projektu jdou s plným vědomím nebezpečí a že rizika budou minimalizována pomocí sond vyslaných předem.
Průběh[editovat | editovat zdroj]
Pořad se na českých obrazovkách objevil 24. ledna 2016 - diváci televize TV Plivna tak měli možnost sledovat osudy odvážných kolonistů v odlehlé oblasti divoké Vysočiny, pojmenované na základě hlasování diváků Okrouhlík. Generace 21 kromě televize prodala práva na reality show široké škále dalších médií od deníků Blesku či MF Dnes přes Rádio Jerevan až po internetové Novinky.cz. Pořad si ihned získal široké publikum, především díky téměř stoprocentnímu pokrytí života účastníků a inovativním překladům z arabštiny. Již po dvou měsících ovšem někteří křesťané začali ztrácet sympatie publika, protože se pokusili z okrouhlického komplexu uprchnout ke konkurenční německé reality show. Definitivní tečku nakonec za celým projektem učinila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která 7. dubna 2016 celý pořad zastavila pro nekalou soutěž.