PETA

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pták je mučen nucením hrát šachy

PETA je zisková zlorganizace provádějící násilí a terorismus na zvířatech. Jejich revírem jsou jatka, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou vegetariáni a zelenina.

Za poslání mají zvířatům ubližovat, jíst je a trápit je. Původní název zlorganizace měl být PÉŤA po zakladateli, kvůli globalizaci organizace a rozšířením její působnosti za hranice je však nyní název bez diakritiky.

Založení[editovat | editovat zdroj]

Zakladatelem zlorganizace byl Petr Hroch, později Muhammad Mustafa Mušle Mumie Muk, přezdívaný také Péťa Muk těmi, kdo ho znali jako Petra. Byl celých 14 vteřin držitelem Guinnessovo rekordu v nejvíce jménech začínajících na M, než ho překonal Chuck Norris se svým jménem Chuck Norris.

Péťa zlorganizaci založil z nenávisti ke zvířatům poté, co se mu na základní škole všichni smáli kvůli jeho jménu. Po dovršení 40. narozenin si jméno změnil na takové, o kterém si myslel, že ostatním vytře zrak. Změnil by si ho již dříve, ale jak uvedl v rozhovoru pro teroristickou skupinu The White House, neměl na to peníze kvůli financování jeho projektu.

Na úplném počátku Péťa pracoval sám se svou babičkou, která nesnášela myši a hady. Jak ráda říkala:

Jsou to slizcí tvorové a pokaždé mi málem přivodí infarkt

—Baba

V počátcích jen trápili veverky v kůlně za chatou, později se však pustili i do kaprů a holubů (volbu těchto konkrétních živočichů nikdy nevysvětlil).

Sídlo[editovat | editovat zdroj]

Hlavním nynějším sídlem PETA je budova ve tvaru pasti na medvědy na Pobřeží Slonoviny (zde sídlí především proto, aby mohli házet vinu za své činy na slony, což ovšem funguje jen mluvíte-li česky).

Současnost[editovat | editovat zdroj]

Současní stoupenci zlorganizace PETA jsou dobře známí tím, že konají veřejné průvody kde propagují násilí na zvířatech, odvrací kolemjdoucí od veganství a vegetariánství a na nemohoucí a vozíčkáře pomalu vyvíjejí psychologický nátlak, snažíc se je přesvědčit, že je odněkud sleduje vražedná kachna. Při průvodu často zní již notoricky známé slogany jako "salát je vražda".

V domácích podmínkách (například při Koronavirusu) dávají mravence na papír a kreslí kolem nich kruhy černou fixou, nebo nutí své papoušky hrát šachy. Kreativitě se meze nekladou a tím pádem i aktivit stoupenců je nespočet.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První větší pozornosti se jim dostalo v roce 2006, kdy v Kolíně probíhal velmi sledovaný soudní případ známý jako "Potkali se u Kolína". Jednalo se o spor, kdy PETA kvůli vhodnému zacházení s 2 medvědy odchycených u cedule "Vítá vás město Kolín" zažalovala Institut pro Medvědí Objetí. Soudní spor trval deset let a během něj byla provedena jediná razie na zvířecí institut v historii Kolína. Soud nejen že žalobu nakonec přijal, ale dokonce nakázal pracovníkům Institutu pro Medvědí Objetí medvědy sníst. Případ vyvolal ve společnosti velké pozdvižení a vzbudil velký zájem médií. Po deseti letech boje za snězení těchto medvědů byl zrušen zákon na ochranu zvířat (Animal Welfare Act) a zlorganizace se díky tomuto případu stala mezinárodně známou.


Atlantic ocean.jpg
Mezinárodní organizace
EU  •  IFPI  •  NATO  •  OPEC  •  OSN  •  V4