Stereoskopické kladivo

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kladivo.png

Bouchá to, nejí to, je to těžké. Co je to?

Kladivo

Definice a funkce kladiva[editovat | editovat zdroj]

Kladivem je myšlena technická součástka podobná hlavičce ptáka strakapouda. Je vyrobeno obvykle ze dvou částí

  • topůrko (topor. Často vykonstruovaný z olše. Ale může to být i topol)
  • tlouk (kov umístěný v periodické soustavě někde dole směrem od železa, ale fyzicky kladivu umístěn nahoře)

Funkce kladiva je převelice jednoduchá. Jde o tlukot. Byť touto funkcí oplývá i srdce mnoha pozemšťanů, tak tlukot kladiva zní jinak. Zcela charakteristickým „ťuk – ťuk – ťuk – bum – bum – prásk – kur..a můj palec!“.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Kladivo má zatím historii přesahující rámec Wikipedie.

Neobvyklé funkce[editovat | editovat zdroj]

Stereoskopické kladivo (detaily z důvodu vysokého stupně utajení a malého rozlišení nikdo nikdy neuvidí)

Zvláštní funkce stereoskopického kladiva (dále jen S-Kladivo) spočívá vůbec v důvodu jeho vynálezu. V souladu s pranostikou a zejména s pořekadlem „dvakrát měř, jednou řež“ zde vynálezce (pravděpodobně podkoní pana Cimrmana) transportoval myšlenku na kladívko. „Dvakrát bouchej a jednou řvi“. V současné době stereoskopických televizí však zazníváme hotový boom těchto kladívek (slovo boom nutně neplésti se zvukem S-Kladiva! To je jenom stereozvuk „BomBom“").

Sice řemeslník musí nástroje pomocí internetu musí objednat dvakrát, protože e-šopy nejsou schopny zvládat stereoskopii (a někdy ani dvojjazyčnost), ale výsledek je dvojnásobně dvojznačný.

Jak S-Kladivo pracuje?[editovat | editovat zdroj]

Funkce je naprosto identická primitivnímu M-Kladivu. Využití momentu setrvačnosti spolu s tolerancí sousedů, bezpočtu hřebíků a obvazového materiálu. Na rozdíl od běžného kladiva, kde je pravděpodobnost úderu do palce pouze 10 %, je u stereoskopického kladiva tato pravděpodobnost více než 95 %.

Vědecký tým Necyklopedie propracoval základní tři vzory S-Kladiv. Na přiloženém obrázku je znázorněno několik schemat, horní části vyobrazení jsou opačná dolním. Tzn. nahoře se díváme na kladivo shora a vice versa.

Je patrné, že:

  • typ A je zdánlivě obyčejné kladívko. Zde nelze citovat tajný zdroj fabriky NASA, ale prý je to fungl nové S-Kladivo pro letadla Stealth, čili pro normálního člověka i pro Brňáka z Berouna je druhý obraz neviditelný.
  • Typ B je velice fiškusoidně propracovaný. Patří do kategorie dvouocasých lvů. Jeho koncept se odvíjí od rozteče lidských očí. Rozteč byla při návrhu velice důležitá, neb při majznutí se do obličejové části je pravděpodobnost zranění pouze jednoho oka minimalizována.
  • Typ C patří do kategorie vozembouchů, kdy úderník nepřemýšlí co a kam mlátí, ale zkrátka mlátí. Velice perspektivní model pro frustrované pracanty, případně útočníky (úmyslně kvůli minimální návštěvnosti neuvádím jména typu Bruš Vyliž, nebo Arnold).

Bezpečnost používání[editovat | editovat zdroj]

Po dlouholetém výzkumu se podařilo VTN vyzkoumat jak kladiva co nejbezpečněji používat. Doporučuje držet kladivo oběma rukama, což minimalizuje nebezpečí klepnutí se do prstů na ruce, bohužel stále přetrvává nebezpečí klepnutí se do hlavy, kolena, zabití člověka stojícího za námi a pod. Naši vynálezci tedy mají stále co vynalézat.

Možnosti dalšího rozvoje[editovat | editovat zdroj]

V současné době pracuje firma ElDžíp nejen na vývoji kvadrofonie, ale též ve spolupráci s projektanty na čtyřrozměrnou variantou velice užitečného nástroje. Lze si jen těžko představit, jak po po rozbalení originálního obalu s tímto kladivem spolu s další dimenzí vyskočí klepající se mašina přímo od výrobce!