Suché Vrbné

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tento snímek ze Suchého Vrbného jasně dokazuje, že tato čtvrť je průmyslovým tahounem Českých Budějovic.

Suché Vrbné (místnimi též nazývané Svrbné, německy Trockenweide, rusky Сухое Врбное, svahilsky भारत गणराज्य...) je městská čtvrť v Českých Budějovicích.

Poloha a doprava[edit]

Suché Vrbné se nachází na východním okraji města, čemuž odpovídá i socrealistická výstavba. Čtvrť je to velmi klidná, neboť tady většinou bydlí důchodci a pracující lidé, takže přes den je v Suchém Vrbném prakticky mrtvo. Na okraji čtvrti se nachází několik průmyslových podniků vyrábějící takové zbytečnosti jako je například chleba nebo igelitové kondomy. Přes čtvrť jezdí samozřejmě i metro (to končí na nedaleké Špatné Vodě), trolejbus i autobus. Z těchto důvodů zde panuje názor, že je mnohem lepší, a často i rychlejší, jít pěšky než se plahočit MHD.

Problémem Svrbného je malokapacitní spojení s centrem města - to je zajištěno jednak úzkým viaduktem a jednak pěší cyklolávkou přes nádraží. Sebevrazi si pak zkracují život či nohy cestou přes kolejiště.

Obyvatelstvo[edit]

Počet obyvatel se zde bohužel nepodařilo zjistit, neboť místní velmi často nejsou ochotni vyplňovat dotazníky. Většina lidí se tu neopaluje, tudíž tu není hluk, ale enom bordel. Sídlí tady jeden vražedný cikánský gang GangoL6, ve kterém jsou místní feťáci.

Historie[edit]

O vzniku této čtvrti toho není příliš známo. Odborníci se domnívají, že ji založil zřejmě člověk, a to pravděpodobně v minulosti. Archeologický výzkum údajně odhalil pozůstatky základů keltského hradiště. Tento zdroj však není věrohodný, jelikož tři středně velké šutry, které jistý archeolog vykopal dětskou lopatičkou na své zahradě ve stavu opilosti, mohou pocházet i od jiných pravěkých národů, např. od Aztéků. Ve starověkých keltských kronikách se toho o této čtvrti také příliš nenašlo. Možná také proto, že žádné nejsou. Suché Vrbné bylo nejspíše pojmenováno podle skupinky velmi seschlých a poničených vrb, které stály na místě jeho vzniku. Z toho se dá usoudit, že již tenkrát to zde nestálo za nic.