Hřib Santa

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Hřib Santa je velmi vzácná masožravá houba, která dokáže přežít v extrémních podmínkách a odolává teplotě-274 stupňů Celsia. Původem je ze severního pólu, kde se živila ledními medvědy a sněhem.

Objevení[edit | edit source]

Neznámý americký vědec ji zde někdy kolem roku 1910 objevil a dovezl do své vlasti. Zde se houba živila mlékem a sušenkami. Američané zjistili, že po požití Hřibu Santy nastupují velmi silné halucinogenní účinky a houbičkář má neodolatelnou chuť rozdávat svůj majetek. To se naprosto příčí Americkému ideálu a proto byl Hřib Santa zakázán a svážen z celé Ameriky na tajný sklad. Avšak mladý kuchař Mikuláš sklad našel a všechny (velice chutné) houby sežral. Jeho halucinace pak byly tak silné, že ho sama Smrtka neviděla a on se tak stal nesmrtelným. nyní ho vidí pouze zrůdy horší než Smrt - děti. Hřib Santa v chudákovi Mikulášovi zakořenil a teď řídí jeho mysl. Jí skrze něj sušenky a pije mléko. Bohužel aby Mikuláš zvládl ukájet svoji strašnou touhu po rozdávání Američanům, musí okrádat Evropany, Asiaty a Ježíška, se kterým vede hrůznou válku.

Santa Mikuláš[edit | edit source]

Aby mohl krást nepozorovaně, musí jezdit buďto metrem nebo letět. Jelikož metro jezdí jen pod Práglem, musí létat. Žádné letadlo na světě ho ale díky jeho stále trvajícího přesycení Hřibem Santou neunese, a tak si ochočil, geneticky upravil a vycvičil několik jelenů. Ti ho teď vozí po celém světě a poskytují mu naprostou anonymitu a možnost krást vždy a všude, proto se stal Santa Mikuláš postrachem všech hračkářství s heliportem. Je na něj vypsána odměna 242 4242 424 euro. Nejčastěji udeřuje v předvánoční čas, aby nasral Ježíška, který mu na oplátku tráví jeleny. 24. 12. 2048 se plánuje Den Zůčtování, kdy Ježíšek vystaví účet za zničené heliporty a ukradené hračky. Zaplatí ho Santa, nebo bude konflikt pokračovat až do konce jejich dnů? To nikdo neví…


Houby schema.jpg
Houby a houbičky
Smrděnka hněvuplnáHřib jadernýHřib satanHřib SantaJidášovo uchoMochomůrka obnažená