Jiří Škvor

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jiří Škvor je skvělým tvořitelem nevyžádané pošty.
Jiří Škvor za jeho mladých let.

„Škvorové se vyvinuli. Teď jsou nebezpeční i ti, kteří neexistují.“

- Gabriel Laub

„Nepoužívám Matlab, protože Rko je zdarma.“

- Jiří Škvor

„Rrrrrr.“

- Jiří Škvor

„A ted´ nám to někdo vysvětlí.“

- Jiří Škvor

„Unbelievable“

- Jiří Škvor

Jiří Škvor, celým jménem Prof. doc. RNDr. JUDr. MgA. Th.D. Jiří Škvor CSc. PhD. MBA je master of masters v programovacím jazyce R. Taktéž je mistrem České Republiky v numerických metodách. Jedná se o poslední evoluci škvora síťového, který se jmenuje Škvor numerický (lat. Ohrwurm UJEBus Numericus) a zároveň je extrémně ohrožen. Známí jsou jen čtyři žijící jedinci tohoto druhu. Nicméně, vědci se domnívají, že existuje nesčetné množství poddruhů.

Popis Škvora numerického[edit | edit source]

Z pohledu fyzického, mají Škvoři protáhlé tělo, uprostřed zakulacené. Vyznačují se vyšším obsahem tuku v těle, což jim pomáhá lépe přežít zimu. K tomu, aby byl jejich život v hroších přírodních podmínkách příjemnější, používají specializovaný dopravní prostředek zvaný ŠkvořWagen. Od něj se vzdalují maximálně na 1 - 2 kilometry. Horní končetiny slouží především ke krmení, psaní nevyžádané pošty a šermování křídou či fixou po tabuli. Další význačnou vlastností tohoto druhu Škvora je neschopnost přestat vydávat zvuky, když otevře žvýkací ústrojí. Umí mluvit, stejně jako lidé, problémem však je, že když mluví, je lehce infekční a snadno se od něj nakazíte cynismem a sarkasmem.

Tito Škvoři se množí Škvořením, bohužel však neexistují žádné záznamy o tom, jak tato činnost probíhá. Nicméně, Škvořením se nazývá i komunikace Škvora s lidmi. Je tedy možné, že při této komunikaci vznikají noví Škvoři, ale zatím tato teorie není vědecky potvrzená.

Kvůli své pohodlnosti často Škvoři přehazují svoji práci na studenty. Je však podivné, že často těmto studentům i zaplatí, což bylo ovšem pozorováno jen u Jiřího Škvora, u žádného z dalších Škvorů toto chování pozorováno nebylo.

Popis Jiřího Škvora[edit | edit source]

Jiří Škvor je poddruhem Škvora numerického, který je nejlepším svého druhu. Jeho znalosti numerických metod jsou excelentní, bohužel v období státnic se tyto znalosti vytrácí, a proto se musí studentů u státnic ptát na všelijaké otázky. Po skončení státnic se jeho znalosti vrací. Díky schopnosti komunikace s lidmi může učit na UJEBu, což je univerzita v Ústí nad Labem. Zde učí především numerické metody a ekonomii. Je to tak výtečný učitel, kterého mezi lidmi nenaleznete, že jeho studenti absolutně nic nechápou a není neobvyklé, že se jeho studenti uchylují k sebevraždám, či pivu.

Taktéž je vrchním velitelem katedry informatiky a matematiky na UJEBu a na této pozici opět exceluje. Dokonce jej mají studenti jako vedoucího katedry rádi, ale i tak se vyhýbají se stykem s Jiřím Škvorem. Specifikem Jiřího Škvora je, že zatímco normální Škvor numerický nebo člověk by věc, jejíž vysvětlení by trvalo 5 minut, vysvětlil právě za 5 minut. Jiří Škvor vysvětluje tu samou věc průměrně 45 minut.

Co nyní dělá?[edit | edit source]

Aktuálně Jiří Škvor pracuje na nové akreditaci kvarteta informatiky. Nicméně k tomu potřebuje zakoupit docenta. Bohužel, se jej stále nedaří najít, i přesto, že hledá na různých aukčních portálech a bazarech. Jak již bylo zmíněno, Škvoři rádi přehazují práci na někoho jiného a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Studenti dostali za úkol zpracovat databázi docentů a procesorů, problém však spočíval v tom, že poměrně hodně lidí v databázi už s námi zkrátka nejsou a jsou někde úplně jinde.

Činnost v roce 2018[edit | edit source]

Jiří Škvor se v roce 2018 velice činí. Nejvýznamnější událostí je prozatím jeho cesta do Švédska. O té se toho moc neví, nicméně pronesl něco o nějaké trojce. Závěry z toho vědci nevyvozují, jelikož je informace nejednoznačná. Výuka numerických metod probíhá, jako obvykle, zcela chaoticky. Především se rozhodně nevyžívá v trápení studentů u tabule, byť je to možná pro jejich dobro. Nicméně jednou didaktické schopnosti Jiřího Škvora spadly až na úplné dno. Studentovi se snažil vysvětlit jednu zcela triviální informaci, ale musel jej zastoupit student. Sám master of masters numerických metod prohlásil, že jeho didaktické schopnosti se propadly do pekla. Co se tam s nimi stalo, není známo. 


Činnost v roce 2021[edit | edit source]

Teorie původu[edit | edit source]

Má se za to, že Jiří Škvor je prvním výskytem Škvora numerického vůbec. Proč si to vědci myslí? Nikdy v minulosti nebyl pozorován žádný jiný Škvor numerický. Ovšem vzhledem k neznámému datu narození Jiřího Škvora je velice pravděpodobné, že se mezi námi jako stín pohybuje už několik tisíc let a teprve nyní se začíná více projevovat. Díky tomu je možné tohoto vskutku zajímavého tvora pozorovat i v jeho přirozeném prostředí, což je zejména učebna CN-130, případně jeho kancelář. Pokud tomu tak opravdu je, kde se tedy Škvor numerický vzal? Toť otázka, někteří si myslí, že došlo zkrátka ke zjevení a bylo to. Další skupina tvrdí, že Jiří Škvor je jen jednou z inkarnací boha ve Škvoří podobě. A co tvrdí vědci? Tak ti jsou bezradní a aktuálně nemohou najít, žádné důkazy o vzniku Škvora numerického. Jediný důkaz je o stáří, který je probrán v samostatné kapitole.

Stáří Škvora Numerického[edit | edit source]

Archeologové z Roudnického muzea kuriozit nalezli v zasypaných Pompejích nalezli velice zvláštní hliněnou desku s nějakými znaky. Později se zjistilo, že se jedná o egyptské hieroglyfy, nicméně jejich překlad nedával smysl. Nakonec tuto desku vědci rozluštili a zjistili, že se jedná o skript v programovacím jazyce R, konkrétně šlo o regresní analýzu. Pokud se jej však vědci pokusili spustit, nefungoval. Je velmi pravděpodobné, že je napsán v nějaké z novějších verzí jazyka R, který ještě nebyl vydán. To by vypovídalo o tom, že Škvoři nejspíše umí cestovat časem. To však není potvrzeno a je možné, že to umí jen Jiří Škvor. Vzhledem k tomu, že často ví odpověď, ještě než se zeptáte, je to velmi pravděpodobné.Paroubek Kakabus1.jpg
Jirkové
Jiří BabicaGeorge BushJiří ČunekJiří Dienstbier ml.Jiří Dienstbier st.Jiří DrahošJiří GryngarJiří KajínekJiří OvčáčekJiří ParoubekJiří RusnokJiří StříteskýJiří ŠkvorJiří z Poděbrad