Lihočeský kraj

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Lihočeský kraj na googleTohle je nejlepší článek na téma „Lihočeský kraj“ na celým internetu.
Lihočeský kraj
území kdesi v Tuzemsku
Lihočeský kraj – vlajka
státní zřízení: kraj
hlavní město: České Budějovice (krajské město)
jazyk: lihočeský
Lihočeský kraj – mapa
prezident: Laďa Kajbar
premiér: Andrej Babiš (v demisi)
hymna: Kde domov můj
měna: lihočeská koruna
národní jídlo: pikádor
národní nápoj: tuzemák

Lihočeský kraj je tajemný český kraj, o kterém koluje mnoho bájí, mýtů a legend. Příliš se toho neví, podle svědectví jeho návštěvníků je zahalen alkoholovým oparem, přičemž cesta do něj se odhalí jen vyvoleným.

Údajná poloha[edit]

Podle lihočeského rodáka Miroslava Kalouska se kraj nachází mezi Německem (Bavorskem) a tzv. Moravstánem. Na jihu sousedí s Überwaldem. První pokusy o zmapování Lihočeského kraje učinil J. Cimrman, který popsal území mezi Pískem a Sušicí. Mezi těmito městy se podle Cimrmana má rozkládat poušť, uprostřed pouště opuštěný přístav.

Lihočeský kraj bývá také označován za součást Vysočiny. Tento názor však není odborníky uznáván a lze se s ním setkat spíš v alternativních zdrojích.

Města[edit]

Krajským městem Lihočeského Kraje je podle všeho Jindřichův Hradec. Další důležitá města jsou České Budějovice, Český Rumlov, Frymburg a Kozí Hrádek.

Vláda[edit]

Jde o částečně autonomní tuzemskou konstituční tyranii, jejímž předákem je Jiří Zimola.

Průmysl[edit]

V Lihočeském kraji se vyrabí líh (zejména Tuzeman), pívo Budvar, strojní průmysl se pak soustředí na produkci mobilních hostinců, Motory, Dynama a Lihostroje. Zlé jazyky tvrdí, že Lihočeský průmysl stojí za tužku. To musíme dementovat. Jde o rozšířený omyl. Lihočeský průmysl stojí na tužkách.

Zemědělství[edit]

Lihočeský kraj vyniká pěstováním vysoce kvalitního konopí a chovem proslulých vánočních nemastnoneslanečků v rybnících kolem Třeboňe, kde se taky na svěžích lukách zelených hojně pasou tamkoně. Lihočeský kraj je největším producentem tamkoního masa v Galaxii a třetí největší v mnohovesmíru, a to hlavně proto, že tamkoň je lihočeský endemit. Každoročně přijíždí desetimiliony turistů na trhy se vzácným a jedinečným tamkoním masem, které se konají v Masných Krámech.

Obyvatelstvo[edit]

Lihočeský kraj obývají zejména kmeny Rejpalů, Jihočeských matek, Tlučhubů, Držgrešlí a Udavačů. Poslední dobou se zde také výrazně zvětšuje uprchlická kolonie Šotoušů.

Tradiční zvyky[edit]

Nejoblíbenějším obyčejem Lihočechů je Pikádorobraní a jízda na speciálních rezatých a ošuntělých kolech, kterým se říká hapyna.

Fauna, Flóra, Ptactvo[edit]

Nejrozšířenějším ornitologickým úkazem je pták Konvička a lihočeské slepice. Kolem Protivína se hojně vyskytuje strom Platan. Zpívá o tom i skupina Lucie v hitu Už dávno sem ti řek, v noci po deseti Platanech, zapalím svíčku a pobliju pelech.

Infrastruktura[edit]

Za zmínku stojí lokální infrastruktura – zajisté plavební kanál Malše – Berounka a jindřichohradecké nádraží. Jindřichohradecké rychlovlaky závidí lihočeskému kraji celý svět (zejména ta část světa od Obrataně po Pejřimov).

Pamětihodnosti[edit]

Návštěvníci si nenechávají ujít českorumlovskou šikmou zámeckou věž, která se opile naklání tam, onam či docela jinam.