Petice
Petice je forma politické angažovanosti občana, která je zajímavá tím, že na rozdíl od jiných forem politické angažovanosti občana má ještě menší efekt než ty ostatní (atentát, vzpoura, korupce, vstup do politiky). Petice jsou za všechno možné, a sem tam i za něco rozumného, ale nikdo se jimi nezabývá (jinak řečeno: všichni na ně serou). Petice má ustálenou formu a ustálený následek.
Postup podávání petice[editovat | editovat zdroj]
Petici je nutno nejprve napsat. Jak už bylo zmíněno, má ustálenou formu:
- "My, nejponíženější poddaní a nejnižší, nejoddanější a nejpokornější služebníci Vašich skvělých a jasných Výsostí, dovolujeme si Vám pokorně, doufaje uctivě, že Váš milostivý sluch dojde našim suplikám a Váš pronikavý a nanejvýš milosrdný duch je pochopí a podpoří, pokorně požádat o to, abyste nám prokázali milost následujícím způsobem:"
Následuje výčet požadavků, formulovaný co nejopatrněji, a podpisový arch. Podepisující musí uvést následující údaje (pravdivě):
- jméno a příjmení
- datum narození a rodné číslo
- adresu
- telefonní číslo
- číslo řidičského průkazu
- značku, výrobní číslo a barvu auta
- výši, číslo a heslo bankovního konta
- věk a obvod hrudníku, popř. telefonní číslo (muži vyplní manželku, příp. manželky, a dceru, příp. dcery)
- věk a velikost pohlavního orgánu ověřenou lékařem (ženy vyplní manžela, přip. manžely, a syna, příp. syny)
- datum tří posledních dávek návykových látek
- jména, adresy a telefonní čísla tří posledních milenek
- data tří posledních korupčních afér včetně jmen podplácejících, účelu a výše částky
- veškeré jiné kompromitující údaje
- existence či neexistence jakéhokoli mateřského znaménka na hýžďovém svalstvu
- vztahy s Chuckem Norrisem
Poté, co petici napíšete a seženete dostatečný počet podpisů, zorganizujete demonstraci, na níž pozvete co největší počet lidí. Vydáte se před libovolné ministerstvo a dlouho, silně a táhle křičíte libovolná hesla. Nad hlavami máváte transparenty s libovolnými nápisy (na stejné demonstraci se mohou vyskytnout nápisy: "Stop registrovanému partnerství" a "Zachraňte velryby"). Poté, co takto příjemně strávíte dvě až tři hodiny (zkušení organizátoři demonstrací zajistí přítomnost prodejců párků, piva, v zimě svařáku, zelené a podobných komodit), zavoláte z ministerstva libovolného politika (nikomu nebude divné, že z Ministerstva zahraničí voláte ministra pro moravské záležitosti) a slavnostně mu předáte petici i s podpisovými archy. Pakliže nejste v důsledku přítomnosti prodejců piva a jiných alkoholických nápojů schopni petici udržet nebo nevíte kde je, požádejte někoho, aby ji předal místo vás (hodí se mít po ruce aspoň jednoho abstinenta). Politik ji s mnoha úsměvy a přísliby převezme a odejde. Ještě chvilku postůjte před ministerstvem. Pozor, v této chvíli je u prodejců piva největší nával. Vězte, že politik petici ani neotevře a vyhodí ji do nejbližšího odpadkového koše. S tím se smíříte. Co by člověk neudělal pro příjemně strávené odpoledne.
Známé případy[editovat | editovat zdroj]
Tento článek patří mezi nejkvalitnější články na celé Necyklopedii. |