Primátor Onderka zahajuje golfovou sezónu

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Primátor Onderka zahajuje golfovou sezónu se jmenuje obraz neznámého mistra z 15. století, který je umístěn v nejmenovaném hostinském podniku v Šalingradu.

PrimGolf1.png

Interpretace díla[edit]

Plátno je umístěno na čestném místě podniku

Ústřední postavou plátna je primátor Onderka, metaforicky ztvárněný Beránkem Božím, obklopeným 14 anděly, kteří představují členy Rady městyse Šalingradu. Modří andělé reprezentují radní za ODS, andělé s červenými křídly radní za KSČM, andělé s křídly tmavými pak radní za KDU-ČSL.

Postavy v pravém horním rohu představují povolné děvy, vždy připravené k službě hlavě sekty falusiánů. Postavy vlevo nahoře reprezentují zkorumpované modloslužebníky, zatímco figury vlevo dole jsou alegorií podnikatelů ve stavebnictví, požadující schválení nových městu prospěšných stavebních projektů. Figury vpravo dole nesou název „Zoufalí občané prosí Matku Boží za zastavení pohromy“.

Fontána v popředí zpodobňuje naražené penězovody státního rozpočtu a Lidového domu.

V pozadí jsou zřetelně vidět tři fairwaye tří golfových hřišť Šalingradu. Vlevo temnotou financování pokryté hřiště Kaskáda, uprostřed rovná a úzká fairway hřiště Austerlitz/Slavkov. Povolné dívky v pravém horním rohu zakrývají svými vnady chorobami sžírané trávníky hřistě Autmotodrom.