Actimel

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Mikrobohové.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Actimelhumus.jpg

Actimel, chcete-li Aktimel (hantecky Drahasračka, práglsky snídaňka, cigánsky Co to je?, a rozumně Deaktivmel) vyrábí provládní organizace да-Ano? Ne!.

Historie[edit]

Za Rakouska-Uherska byl vyráběn pod názvem Zwei Schitelextrakts von Franz Josef I. Před první světovou válkou již měl na svědomí mnoho mrtvých Srbů, jelikož svým složením velkými písmeny psaným na olovo-kadmiové plechovce od marmelády a osmnáctkrát přeraženou dobou minimální trvanlivosti otrávil tolik lidí, že to způsobilo masovou nenávist vůči Rakousku-Uhersku. Když do Sarajeva přijelo pár mocipánů v čele s krokotem Ferninandem, téměř nic jiného, kvůli propagaci Vídeňské výrobny, nepozřeli. Díky blahodárným účinkům na celý organismus byl Ferdinand tak nakvašen, že se zúčastnil promenády v plavkách po Sarajevské magistrále ve svém otevřeném voze značky Reinhard-Heidrich Ltd. Jeho družina však měla při cestě do Sarajeva problém s nepříliš fungujícím střevním traktem. 26 rakouských, 3 uherští a jeden cigánský podvodný lékař je doprovázeli, celý problém do spisu uvedli odborným názvem Obserung. Když všichni do Sarajeva dorazili, měli v žaludku 3 barely a 2 galony žaludeční tekutiny se složením:

  • 101 % (pozor! je to prvočíslo) Zwei Schitelextrakts von Franz Josef I.
  • 0,104627 % Pepsinu
  • 1,21869129 % kyanidu draselného a jiných žaludečních šťáv

Jelikož tento účinný prostředek odstraňuje Obserung, začali se mocipáni velice bavit. Na radnici testovali srbské úřednice, přesto se zúčastnili průjezdu Ferninanda. Odebrali se na balkón v 2. patře mrakodrapu, nicméně srbské svlečny se nenechali jen tak odbýt nějakým páprdou. Urychleně počali aplikovat stryptýz, díky němuž se pánové otočili na balkóně zády k Ferdinandovi. Jenže se odehrálo něco absolutně nečekaného. V zažívacím traktu proběhla hrůzostrašná chemicko-jaderná reakce sloučeniny kyanidu draselného, pepsinu, vzácného uhlovodíku nitrometanu, oxidu olovokadmičitého, uranu ze srbské vody a konzervantu E55 z uherské klobásy od snídaně. Vzniklý produkt za kritického tlaku i teploty vystřelil desublimovaný Obserung ze střev, ozvala se šílená rána a Ferdinand skončil pod sedadly kabrioletu. Mocné vedení Rakouska-Uherska přišilo vinu sedmnáctiletému postiženému chlapci, který si v té době hrál na střeše s revolverem a s dráty vysokého napětí. Tak počala První světová válka.

V meziválečném období se dnešní Actimel nevyráběl, poněvadž byly všechny továrny vybombardované.

Po 2. světové válce se do Sametové revoluce taktéž nevyráběl, jelikož byl jediný, kdo by teoreticky mohl svrhnout komunistický režim, jelikož by se podobně jako v Rakousku zlikvidovali tajemníci i dávno mrtví. Po revoluci výroba nastoupila s pozměněným názvem. Jelikož německy již nikdo neuměl, dali stejně nesrozumitelný název skoroanglický ... Actimel. Sice se po revoluci vyrábělo uplně všechno, co se dalo (např. i ohryzky od jablek za 2 /kus), protože nikdo kromě Václava Klause nevěděl, jak se zachová tržní hospodářství, ale actimel se přeci jen musel pozměnit. Došlo tedy na výraznou chemickou změnu složení, na paralýzu nitrometanu, který způsoboval na celém světě nečekané výbuchy konzumentů. Došlo také na změnu balení, nyní je k dostání v plastoftalátovém obalu podobném rozbušce. Objem Actimelu je nyní 123 mg při ceně 12 euro. Oddělený nitrometan je nyní přimícháván do plastické trhaviny Activie s účinnou látkou bifihnus echcenpis. Nově je přimícháván do Actimelu minerální olej značky Mogul z pardubického Parama.

Využití[edit]

  • Po zkušenostech s aktuální verzí Actimelu, která navozuje značnou horečku a tím zlepšuje odolnost organismu vůči chladu, se Actimel používá jako vynikající podpalovač jak do grilu, tak do kotlů uhelných elektráren.
  • Nezvyklé páry používají Actimel jako levnou náhradu za nezdravé lubrikační gely.
  • Actimel nyní používá ve svých léčbách doktor Grünstein namísto klystýru.
  • Actimel se prodává na benzinkách jako přípravek proti zamrzání zámků a aditivum do benzinu a nafty pro snadnější startování studeného motoru.
  • Neméně důležitá je výroba Aktimelu pro romské spoluobčany, kteří aktimelem odstraňují izolace měděných kabelů.
  • Actimel v neposlední řadě slouží také jako skvělé projímadlo. Tyto vedlejší účinky byly odhaleny studií studentů nejmenované Obchodní Akademie. Projevují se až po vypití dvou a více Actimelů za den, způsobují nadýmání a průjem a opravdu skvěle pročistí váš trávící systém. Tento výzkum si můžete sami ověřit. Ovšem jen na vlastní nebezpečí.