Flotila rozostřeného vidění

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Flotila rozostřeného vidění, zkráceně FRV je strategický námořně-pěchotní útvar českého námořnictva působící na řece sázavě. Všechna čtyři (4) plavidla jsou dislokována v kempu HORKA. V současnosti má flotila 4 až 8 plavidel, jde o jakýsi případ Schrödingerových kánoí

Návrh vlajky vytvořený Tomášem Měntielm a Petrem Pospíšilem

Historie[editovat | editovat zdroj]

Založení[editovat | editovat zdroj]

FRV byla oficiálně založena v květnu 2022 ve městě Brně (přesné datum není kvůli neúplnosti historických pramenů známo). Při založení čítala flotila celkem 8 členů, z toho 6 mužů a 2 chlapce. Založení bylo stvrzeno ústní dohodou s plánem písemnou dohodu vytvořit později.

Jeden ze zakladatelů FRV

Tvorba vlajky[editovat | editovat zdroj]

Tvorba vlajky FRV trvala dost dlouho, jelikož nejdříve docházelo k neshodám ohledně designu vlajky a poté k jeho přespříliš zdlouhavé výrobě. Nakonec byla ale vlajka nadesignována. Jako základ vlajky byly vybrány vlnky, které, kdo by to byl řekl, symbolizují vodu. Uprostřed vlajky jsou zkřížená pádla, protože pádly se na vodě pádluje. Nahoře uprostřed je pívo, to je vexilologický symbol pro náš milovaný alkoholismus.

V původních návrzích byly pádla a pivo fotografie, později přišel nápad použít kreslené symboly, který na vlajce vypadají lépe a zároveň je snažší je vytisknout. Barvy byly vybrány následovně:

  • Modrá - symbolizuje vodu
  • Bílá - Symbolizuje svobodu, volnost, Matýskovu lásku k bílé rase a hlavně byla nejlepší barva na pozadí
  • Černá - obrysy pádel a piva, žádná symbolika, designová volba
  • Žlutá - krásný zlatavý mok v krýglu, který ani jinou barvou zobrazit nelze

Válka s Wikipedií[editovat | editovat zdroj]

První strasti potkávají FRV již krátce po jejím oficiálním založení. Po úspěšném vytvoření vlajky (která bude později do článku přidána) se velení FRV rozhodlo založit flotile stránku na Wikipedii. Proběhl důkladný průzkum pravidel Wikipedie a velení došlo k názoru, že jejich článek by žádné z pravidel neporušoval a tudíž se pustili do tvorby stránky.

Po dlouhém a namáhavém tvoření byla stránka konečně hotova a celá flotila se radovala. Bohužel ne na dlouho. Uživatel Wikipedie, jehož jméno zůstává z důvodů soukromí v tajných archivech flotily. Tento neckbeard smazal stránku z důvodu "experiment". Velení flotily vyhlásilo pozastavení akcí na Wikipedské frontě po dobu neurčitou.

Po dlouhém plánování bylo rozhodnuto, že pokus udělat článek na Wikipedii bude odložen a článek bude vytvoeřen na Necyklopedii.

Editor Wikipedie, který zabránil FRV ve vytvoření jejich stránky (ilustrační obrázek)

Briefing se Smejčou[editovat | editovat zdroj]

Ve středu 8. 6. 2022 proběhl briefing ohledně operace Voda. Zveřejnila seznam potřebných předmětů, které každý námořník, ať už z jakékoliv účastnící se flotily, bude nutně potřebovat běhm průběhu operace. Zároveň předložila před námořníky i důstojníky plány operace a při této příležitosti zbortila naplánovanou strukturu FRV rozkazem, že operace proběhne za spolupráce (s ostatními flotilami) tak úzké, že použití rozvržené a plánované struktury jednotek FRV nebude možné.

Strukutra tak jak byla domluvena, než to Smejča rozhodila


První zavlátí vlajky FRV[editovat | editovat zdroj]

Dne 9. června 2022 někdy okolo oběda poprvé zavlála nově zhotovená vlajka flotily. Při prvním slavnostním vyvěšení byli přítomni všichni členové. Při této slavnostní příležitosti byl Petru Pospíšilovi a Tomáši Měntielovi udělen Řád zlatavého moku 2. třídy za zásluhy na tvorbě vlajky.

První Vyvěšení vlajky FRV. Členové - horní řada zleva: Michal Bělehrad, Michal (Pospec) Pospíšil, Vítek Pařízek, Tomáš (Ultim) Konečný, Tomáš (Měntiknír) Měntiel, Petr Pospíšil; dolní řada zleva: Matyáš (Matýsek) Rujbr, Lukáš Eliáš