Frankie Cappuccino

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Frankie Cappuccino.jpg

Frankie „Totò“ Cappuccino, rodným jménem Francesco Salvatore Cappuccino, je gangster se sicilskými kořeny. Má bratra jménem Giorgio Cappuccino, který je neznámo kde. Frankie působí v kriminálním podsvětí a zabývá se vybíráním výpalného, vydíráním, loupežnými akcemi, vymáháním dluhů prostřednictvím nestandardních postupů a dalšími typickými činnostmi. Také bývá nazýván přezdívkou „La Belva“, což znamená Zvíře nebo také Bestie. Říká se o něm, že umí nechat kohokoliv beze stop zmizet. Přestože je vzrostlé postavy, která budí respekt, vždy se objevuje v doprovodu několika svých goril.

Mládí[edit | edit source]

Frankie Cappuccino vyrůstal ve městě Č.T., přesné místo narození není známo. Traduje se, že kromě sicilských kořenů pocházela jedna větev jeho předků z Francie. Již od nepaměti byl jedna ruka se svým bratrancem Joe Bananou. Ať už během docházky do školy nebo později. Už v dětství si vydělával tak, že od svých spolužáků vybíral vždy pár centů za to, že je bude chránit, pokud někdo odmítl, byl zbit.

Začátky[edit | edit source]

Frankie Cappuccino se místo hledání počestného zaměstnání zaměřil na špinavou práci jako je vydírání, vybírání výpalného a násilná vloupání. Operoval zezačátku na vlastní pěst. Pak začal dělat se svým bratrancem auta a sejfy. Během jedné loupežné akce došlo k přešlapu, kdy dostal špatný tip na zdánlivě jednoduchou fušku. Majitel domu měl být prý na dovolené, avšak z neznámých důvodů byl v domě. Přivolaní zástupci zákona Cappuccina zatkli za násilné vniknutí a by odsouzen ke dvěma letům vězení. Joe Banana, který hlídal venku, zmizel ze scény jako pára.

Vězení[edit | edit source]

Ve vězení Frankie navlékl teplákovku a čas za mřížemi trávil především četbou knih a hraním stolního tenisu. Měl dobré vztahy s bachaři a za dobré chování byl propuštěn už po roce a půl. Také se zde seznámil s člověkem nazývaným Mike, se kterým si poté na svobodě často vyměňoval informace.

Zlatá éra vloupaček[edit | edit source]

Zanedlouho poté se Totò seznámil s mafiánským bossem Luigim Simoncellim, zvaným Šachista. Ten si ho údajně oblíbil, stal se jeho kmotrem a pro jeho spolehlivost a originální metody mu začal říkat La Belva. Jejich přesný vztah není znám, pouze se lze domnívat, že Cappuccino zařizuje pro Dona Simoncelliho rozmanité služby od zajišťování ochrany, přes vymáhání, až po záhadná zmizení nepohodlných osob. Je známo, že při své práci používá velmi nekonvenční způsoby.

Totò se poučil a vynesl svá loupežná přepadení na zcela novou úroveň. Na špinavou práci si začal najímat jogurty (Jugoslávce, pozn. autora), aby nikdy nebyl do těchto akcí přímo namočen. Díky silným konexím jeho blízkého spolupracovníka „Machna“ a bosse Simoncelliho začali Cappuccinovi zloději operovat nejprve v přestrojení za stěhováky. Dokonce vše došlo až tak daleko, že později bylo zaznamenáno několik případů, kdy skupina gangsterů převlečených za policisty naoko prováděla domovní prohlídku, která se zvrhla v regulérní loupež. Je naprosto jasné, že do těchto případů musel být vtažen vlivný subjekt z policejních řad, který zůstává neznámý, ale mohly by k němu vést dvě vodící vlákna, zaprvé Frankieho přítel z doby kdy seděl za mřížemi – Mike, jehož identitu se podařilo rozklíčovat jednomu detektivovi jako Michael „Fatman“ Rencino, nebo zadruhé skrze jednoho z méně významných Frankieho informátorů, který byl nazýván jako Blažour. Více informací bohužel není známo.

Podezřelé propuštění[edit | edit source]

Z nedávného důvodného podezření z únosu několika lidí a údajného vydírání bylo z popudu státního zástupce zahájeno trestní stíhání. Došlo k vydání povolení k domovní prohlídce k zajištění věci nebo osoby. Prohlídka ukázala v Cappuccinově rezidenci několik nelegálně držených zbraní, stovky nábojů, neidentifikovatelný bílý prášek, akcie různých firem a fotografické snímky několika osob, které v minulosti záhadně zmizely. Na základě sesbíraného průkazního materiálu byl La Belva vzat do předběžné vazby a mělo začít soudní jednání k prokázání viny zadrženého. Jako vyjádření k výsledku domovní prohlídky uvedl: „Využívám svého práva nevypovídat!

Potom se stalo něco nepochopitelného. Ještě před začátkem samotného soudního líčení sám jednající soudce zrušil trestní stíhání obviněného a prohlásil celý případ za odložený pro nedostatek důkazů. „Ve věci týkající se kauzy Frankieho Cappuccina, jsem z vlastního popudu přehodnotil fakta a trestní stíhání zrušil.“ uvedl na vysvětlenou soudce. Jistý věrohodný zdroj uvedl, že soudce měl mít krátce před svým kontroverzním rozhodnutím asi patnáctiminutový telefonní hovor s neznámým volajícím. Po tomto telefonátu byl, podle očitých svědků, velmi rozrušený. Cappuccino byl volný. Soudce se k telefonátu odmítl jakkoliv vyjádřit, ale na základě jeho dodatečných výpovědí mimo média vyplynulo, že měl telefonovat s osobou, známou v podsvětí jako Šachista.

Kauza zmizení svědka[edit | edit source]

Role Frankie Cappuccina ve vážné kauze záhadného zmizení svědka je stále nejasná, i když logické indicie vedou k jeho osobě. Samozřejmě přes několik vrstev spolupracovníků. Policie se domnívá, že v případu důležitého svědka Hrubeše (krycí jméno, pozn. autora) došlo nejspíš k únosu a vraždě. Poškozený měl dostávat na svůj telefon výhrůžky. Po sehnání telefonního čísla, které by mohlo patřit Cappuccinovi na něj policie volala, ale na druhém konci se představil pan Polacco s tím, že je Cappuccinův právník. Na otázky k únosu svědka Polacco řekl: „Pan Cappuccino tráví právě dovolenou v Itálii. K drbům se nebudu vyjadřovat. Budu reagovat jen, pokud někdo dodá seriózní informace. Nashledanou!

Zastrašování a výhrůžky[edit | edit source]

Je jen velmi málo lidí, kterým bylo ublíženo zločineckou činností Frankieho „Totò“ Cappuccina, a nebojí se mluvit. Jedním z nich je i jistý pan R., který podle své výpovědi nějaký čas podnikal jako partner jakéhosi pana Pejchala, který je často spojován s Frankieho bratrancem Joe „Crazy“ Bananou. Pan R. měl být nemilosrdně podveden a sprostě využit k prospěchu mafie. Pan R. veřejně přiznal, že po své výpovědi obdržel sérii výhrůžek, aby mlčel. Dokonce si s ním sjednal schůzku muž jménem Michael Rencino, známý komplic La Belvy. Sešli se v restauraci v Č.T. Na této schůzce, která byla poměrně krátká, prý mluvil hlavně Rencino a podle výpovědi R. zde zaznělo mnoho zastrašovacích frází a pohrůžek. Na otázky, co se na schůzce probíralo, odpověděl Michael Rencino přes email: „Na této schůzce jsme řešili pouze byznys. Můj protějšek se dostal ve svém podnikání do červených čísel a já mu nabízel řešení, abych mu pomohl. Schůzka měla přátelskou atmosféru. Nevím, o čem to mluví, když říká že došlo k jakýmsi výhružkám!?“. Pan R. řekl, že mu zde bylo vyhrožováno fyzickou likvidací. Prý pokud bude dál mluvit, „naše gorily si tě vyčmuchají“ citoval R. slova, která měl pronést Rencino. Poškozený byl na návrh krajského policejního ředitelství zařazen do ochranného programu pro subjekty v ohrožení života.

Aktivita na jižní Moravě[edit | edit source]

Nejmenovaný agent bezpečnostní informační služby, který byl nasazen exkluzivně na případ Orlické mafie, zaslal v poslední době podrobné hlášení o podezřelých schůzkách špiček Orlické mafie v jihomoravské metropoli B. Zde se měla konat neobvyklá schůzka, na které měl hrát hlavní roli právě Totò. Spekuluje se, že zde připravuje půdu pro rozšíření svého vlivu. Podle zprávy má vlastnit přímo ve městě jeden nebo více konspiračních bytů, jako zázemí pro své mafiánské výpady. Cappuccinova konkurence v podsvětí si šušká, že se zde v budoucnu chystá něco velkého.

Související osoby[edit | edit source]

„Machno“ – není známo, zda jde o skutečné jméno nebo přezdívku, se vší pravděpodobností se jedná o důležitého poradce, jelikož se často pohybuje v přítomnosti Frankieho Cappuccina, který úzké vztahy s touto osobou nijak nepopírá

Pietro Polacco – osobní pobočník a právník

Michael Rencino – gangster, který prokazatelně spolupracoval s Frankiem na několika zločinech

Blažour – Frankieho informátor

Citáty[edit | edit source]

Boty ode mě ti padnou jako ulitý.

Ptáček už dozpíval.

Najměte Albánce!

Zločin
Kapsář.png Zločiny

Podvodné účetnictvíPedofilieKrádežProstituceSebevraždaVražda

Lidé ikona.png Zločinci

David RathJack RozprašovačJessica FletcherováJiří KajínekLáďa HruškaFrankie CappuccinoJoe BananaLuigi Simoncelli

Lidé ikona.png Zločinecké organizace

AgrofertANOČDBarnevernetBerdychův gangJakuzaKutnohorská mafie

Znuděná ikona.png Ostatní

BankaJak vykrást bankuBetonové botyKrádež traktoru v Horním Rakousku v roce 2007Trest smrti