Berdychův gang

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Proslulý nelidský škleb vůdce gangu

Berdychův gang je označení pro skupinu lidí kolem Tomáše Berdycha, která za asistence několika vlivných lidí z řad policie provozovala rozsáhlou kriminální činnost na území celého světa. Případ Berdychova gangu byl inspirací pro televizní seriál Expozitura.

Tomáš Berdych[edit | edit source]

Narodil se v roce 1985 ve Valmezu. Pracoval jako vyhazovač v baru Discoland Sylvia, jehož majitelem byl Ivan Jonák (odsouzen za objednání vraždy své ženy). V Discolandu se scházeli lidé z pražského podsvětí a Berdych tak získal mnoho důležitých kontaktů. Při zaměstnání pak vystudoval dvouletou večerní tenisovou školu Karla Dyby.

Odbor pro boj s organizovaným zločinem (OBOZ)[edit | edit source]

Berdych dovedl získávat lidi pro vykonání tzv. “špinavé práce”, jelikož trenýrky, slipy a trička, která kradl na tenisových turnajích svým slavným tenisovým protihráčům, byla vesměs ušpiněná. Bohatí (nejen) tenisté jsou lakotní a nové oblečení si zamykají do trezorů. Berdychovi komplicové proto vytvořili falešnou čistírnu prádla a peněz. Prodej vzácných trofejí však řídil někdo jiný – vysocí detektivové z OBOZ mjr. Josef Opava, pplk. František Brázdil (po plk. Josefu Kutkovi šéf OBOZu) a por. Petr Koňařík. Tito policisté brali podíly na zisku (30 %) a zločince kryli. Pravidelně informovali Berdycha o průběhu vyšetřování.

Odhalení[edit | edit source]

V OBOZu pracovali také detektivové Helena Kahnová a Tomáš Gregor. Právě jim se podařilo přijít na podivné praktiky svých šéfů a díky nim byl Berdychův gang rozkryt. Všichni komplici skončili v chládku, samotný Tomáš Berdych obdržel za vzornou reprezentaci v Davis Cupu prezidentskou milost.

Aktualizace 25.6. Za to, co však předvedl na Wimbledonu 2012, prezident zvažuje o zrušení milosti a Berdych by tím pádem musel nastoupit k výkonu trestu. [1]

Zločin
Kapsář.png Zločiny

Podvodné účetnictvíPedofilieKrádežProstituceSebevraždaVražda

Lidé ikona.png Zločinci

David RathJack RozprašovačJessica FletcherováJiří KajínekLáďa HruškaFrankie CappuccinoJoe BananaLuigi Simoncelli

Lidé ikona.png Zločinecké organizace

AgrofertANOČDBarnevernetBerdychův gangJakuzaKutnohorská mafie

Znuděná ikona.png Ostatní

BankaJak vykrást bankuBetonové botyKrádež traktoru v Horním Rakousku v roce 2007Trest smrti