Lunochod

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lunochod je vozidlo typu tram-wej-jang-c-pej, které nijak zvláště nevyniká mezi oprýskanými vozy představitelů vládnoucí garnitury státu Čechistánu. Ke skutečné identifikaci tohoto vozidla je nutné oslovit kastu motorkářů dotazem: "o jakou že plechovku to vlastně jde". Narozdíl od infantilních technických hybridů zde kráčí o velice sofistikovaný přístroj pro přesun materiálu či osoby tam a sem. Obvykle jenom tam. A navíc nekráčí, ale prakticky se kotálí. Do kruhu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Eva. Počátek éry Lunochodů.

V době pradávné, pár tisíce let př.n.l, kdy ještě Brno neznalo hantec, natož by pak umělo vůbec psát, se v okolí Egypta objevila dáma. Dle obrázku zřetelně symbolizující Evu (Bible ještě nebyla napsána, ale Vatikán to věděl a měl problém stejně jako Houston s Apollo 13).

Tato dáma měla o kolečko víc a co je zejména důležité, pojmenovala tento angličák (šidítko) jménem Lůno-chod (prochází se po lůně, což i neznaboh na obrázku uvidí). Hlavní tělo samotného vozidla však není patrné, neb Eva zcela zmýlena panenským, mimoděložním a téměř retroaktivním početím pojala tento nosný korpus lůnochoda za pouhý oříšek a snědla jej (proto se byť z velice přeretušované fotografie dochovaly pouze zbytky kolísek bez vlastního mechanického centra).

Ramses Druhý. Zášť kloudného chlapa[editovat | editovat zdroj]

Konečně funkční model. Brouk Skarabeus.

Ponuré období vládce Ramsese (bůh neví, jaká to byla dynastie. Bůh asi už/ještě nežil, protože je popsán až v Bibli malinko později) se projevovalo vyživovací povinností vůči mnoha tchyním a zatrpklým hodnostářům a otrokům, kteří stavěli jeho debilní neprůsvitný skleník. Ze šutrů. Nicméně historikové se domnívají, že v případě Lunochoda udělal tak zvané čóro móro (o žádnou čórku nežlo). Vyhledal totiž paní (pannu) Evu, zeptal se na ten oříšek, který snědla, a tím získal jádro celého systému. Jak jest patrno z obrazu 2. Současní analytici se domnívají, že nešlo o Androida, ale o jádro vskutku oříškové. A to bez žádného Linuxu, nebo prášku na praní a přísad s přírodními barvivy E505.

Lokalizace v Brdských lesích[editovat | editovat zdroj]

Velice asymetrický lunochod. Brdské lesy, nález r. 1966 v oblasti Genetických experimentů G4A-32-5466 (druhočíslo).

K velikému překvapení v roce 2001 došlo v Brdských lesích, kdy německý hledač pokladů německého pokladu hledal, hledal, hledal a zakopl o jakýsi drobounký mechanismus (již bez slunečních článků, neboť ty se jistě nachází v nedaleké sběrně kovů opodál. Odnesla je tam mravenčí menšina). Zcela prozaicky vykopal poklad řka: "toto není ruské mé německé deutche zlato strybro" a odnesl jej vlastně náhodou do obce Stříbro (taktéž na západě). Jakoby omylem se technický skvost (považován za padělek paroháče - blba z vesmíru) ocitl v temných komnatách muzea.

Konstrukční materiál[editovat | editovat zdroj]

Utajovaný nákres přípravy potahu lůnochoda.

Základním konstrukčním prvkem pro výrobu Lůnochoda patří odjakživa prvek Titán. (někdě v kanclu pana Mendělejeva napravo. Yterbium a tak dále abecedně řazeno). (řadí Společnost NASA).

Naneštěstí při slavnostním převzetí exempláře Brdského Lůnochoda paní (pannou?) Dolly Buster se zjistilo, že ani ona, ani on nemá ochranu, jež se zove "tepelný štít". Díky svým kontaktům z diáře Merlinky Monrouové se přeci jen propípala do bílého domu, pokorně požádala o audienci a už byla v laborkách NASA.

Schematický obrázek naznačuje, jak se vaří Silikon zdánlivě vypadající jako štrůdl. Jde totiž o látku, která se vyznačuje minimální vodivostí, maximální přitažlivostí a všemi ctnostmi, o nichž může panna Doly jistě vyprávět. (na obrázku je patrné logo firmy a rozměr, jenž z důvodu utajení je uváděn v palcích, cenťácích a stopách žabích. A tři ptačí k tomu, jakoždo tolerační kvóta (viz toleranční patent paní Terezie a její zavedení povinné školní docházky. Potvora jedna).

Kde je pravda[editovat | editovat zdroj]

Intelektuálně katechistická loupež mezinárodního rozměru.

Nejdůležitějším posláním badatelů v oboru lůnochodů je

  • Zjistit, kde je pravda.
  • Zamlžit, kde je pravda.
  • Odmlžit evidentní fakta (skutečný počet koles. Napájení. Navigace. Životnost. Povinné ručení, prošlé STK do r. 1999)
  • Zamlžit získané detaily (CCCP uvádí, že například počet koles je osum. Tj. vósjem. To jest eit, to jest šest. Všude se krade)
  • Foglarovsky osvětlit, kde může být pravda. Foglarovi ani muk (muck).
  • Kdo projekt trvající bezmála 5273 let (prvočíslo) financuje.

Z pohledu historiků je patrné, že studená válka dala pokroku zelenou (studená asi -20 Kelvinů). V oboru Lůnochodů šlo životně o poslední kooperativní činnost protistátních a vnitrostátních živlů všech států. Poslední fotografie demonstruje jasný záměr Silikonu, Dolly, Kámošky Kennedyho, Brouka Pytlíka.

Jde o jasný a technicky velice převratný modul disponující všemi požadovanými schopnostmi. Od absorbce světla, až po disperzi cigaretového popela. Obrázek, jenž z laboratoří unikl zřejmě omylem, má tyto charakteristiky (pro nedoslýchavé vše uvedeno v Brailově písmu :.. ::. .:. .::. .::::. .:.:.:.. ... ..: ..:..:.:):

  • Kolečka pochází ze starověku (evidentní z první fotografie, není-lyž podvrhem).
  • Pravé přední kolečko singalizuje, že jde o model, kde se jezdí vpravo.
  • Bukvice na těle zadního motoru naznačují, že výrobek jistě zcizil stát CCCP.
  • Jemné logo na hřbetě motoru jasně hovoří o "ú-es-á". Čili spojené státy tam na západě
  • Čarový kód země původu znamená Brdy-Chin-Jan-C-ťiank. (nejde o čarový kód paní Evy. Ten je kryt štítem Stealth. Viz fotografie 1)
  • Podobnost se zbraněmi typu Kaťjúša je zcela náhodná. Chybí totiž na obrázku Kateřina K [35], trvalý maskot Kaťuší.
  • CHYBÍ na obrázku solární panely. I v tom fotostudiu se krade, to je hrozný.

Je zřejmé, že Lunochod byl vymyšlen paní Evou. Poté zcizen včetně projektové dokumentace (AutoCad verze -164) Ramsésem II. Díky římské expanzi do Egypta a velice citlivého diplomatického jednání s oborou Talibán převezen do Ameriky (ú-es-á). Vše v koncepci zřejmého úmyslu nového opláštění. Nakonec byl s říšským pokladem převezen do Kaliningradu do spojeného království ruska samotnými Němci. Rusové jej vypustili do vesmíru a vydali pro filantropy a filatelisty známku s oficiálním názvem lunachuód. (čti: "lunachuód, drug balševnik").

Doporučená a obzor rozšiřující literatura[editovat | editovat zdroj]

  • SNTL, Nedělejte si šoufky vážných technických věciček
  • SNTL, Lunochod se nerodí. On vzniká. Žijte jen jednou.
  • SNTL, Lunochod neumírá. Nikdy. Někdy. (Druhé vydání. Třetí již neaktualizováno)
  • Edice urob si sám: Býstrovyčislítělnyje mašíny. Kak zabyť lunochóda.
  • Jarun Foglar: Toho robůtka šlohnul fakt Nametelka ochmelka Jarka Metelka (vydáno v exilu, 1988)