Martin Barták

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?
Martin Bartak.jpg
Možná se to nepovede, ale budu víc než průměr.

—Martin Barták

Armáda mě vždycky zajímala, vždycky jsem cvičil, boxoval, chodil střílet.

—Martin Barták

Speciální jednotky jsou pro ženu devastující.

—Martin Barták

Martin Barták (1967) je český lékař, politik, kouzelník, dobrodinec, tunelář a propagátor kouření trávy. Zajímá se o cokoliv spojené s vojskem (hlavně o armádní zakázky). Jeho altruismus a hluboké sociální cítění jej vedly k tomu, že úspěšně přesouval peníze ze stranického konta ODS do státního rozpočtu, aby z nich měli užitek všichni občané.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v roce 1967 jako dvojče Jaroslava Bartáka, který se rovněž věnuje kouzelnictví, filantropii a medicíně. Protože se vyznačuje menším tělesným vzrůstem, nebyl přijat na Vojenskou akademii Antonína Zápotockého, ačkoli ho to vždycky velice táhlo k armádě. Dokonce nebyl ani odveden a tak má modrou knížku. Musel se proto spokojit s Lékařskou fakultou Karlovy univerzity, kterou vystudoval současně se svým bratrem. Kromě operování mozků alespoň sbíral vojenské hračky, lepil papírové makety bitev, pouštěl si stále dokola film Rambo II., cvičil se ve střelbě a snil o tom jak obejít svůj hendikep a dosáhnout svého životního cíle.

Politika[editovat | editovat zdroj]

To se mu podařilo, když se ministryní války stala populární zpěvačka a amatérská skladatelka sprostonárodních písní Vlasta Parkánová. Tu do této funkce prosadil Jiří Čunek především kvůli jejímu příjmení, které označuje předsunutou vojenskou baštu, ačkoliv nebylo známo, že by rozuměla vojenství. Čunek se rovněž domníval, že by v duchu hustitských tradic mohla zahánět nepřátele svým zpěvem. Stal se však pravý opak, když takto zapudila spojence z NATO (USA) svou písní o radaru v Brdech. Tím její pozice ve vládě oslabila. Toho využil Martin Barták a nabídl jí svoje expertní služby, s čímž Parkánová souhlasila a jmenovala ho prvním náměstkem. Když padla spolu s vládou Mirka Topolánka, jmenoval nový premiér Jan Fischer Bartáka ministrem války. V této funkci se Barták zasloužil o zprůhlednění vojenských zakázek. Parkánové se pak zbavili tím, že ji zařadili ke speciálním jednotkám. Bývalý americký velvyslanec v Česku a v Moravstánu William Cabaniss na něj vděčně vzpomíná, že přispěl nejprve v armádě a pak i v celé zemi k legalizaci konopí (canabiss). Z tohoto důvodu jej vytáhl na svoje ministerstvo i další známý hulič Miroslav Kalousek. V září 2010 ho nakonec přece jen poslal na dovolenou. Dnes Barták radí společnosti Agel, jak zprivatizovat to, co se ještě ve zdravotnictví nerozkradlo. Jeho záliby mu ovšem zůstaly - i nadále si občas rád vystřelí z české veřejnosti.

Související[editovat | editovat zdroj]