Nočník

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Dnes už je nočník používán téměř jenom dětmi.

Nočník je pravěký nástroj, za jehož objevením, pravděpodobně v období igelitu, stojí lidská lenost. Z dávných zkazek víme, že pravěkým lidem už se nechtělo chodit z jeskyně za přesličku, kde jim hrozilo, že je napadne vosa šavlozubá, proto využili energii lenosti. Tak dlouho dlabali na vylučování, až se jim z kamene podařilo vydlabat nádobu téměř k nerozeznání od běžné mísy. Trvalo ještě několik let, než poznali, že je mnohem praktičtější použít tento předmět jako nádobu pro vykonání potřeby, než jako pokrývku hlavy. Někteří z pralidí (převážně přívrženci pralevice) se ovšem se změnou nedokázali smířit a kamenný předmět používali dál oběma způsoby.

Název[edit | edit source]

Původně se nočník nazýval močník (ze zřejmých důvodů), postupně se však přešlo k politicky korektnějšímu názvu, vzhledem k jeho častějšímu užití v noci. Krom nočníku existuje i deník. Zatímco nočník se užívá v noci a slouží hlavně k močení, deníky jsou užívány ve dne a obsahují převážně sračky. Některé z deníků, které pravidelně obsahují nejvíc sraček, jsou například MF Dnes nebo Lidové noviny. Po použití nočníku doporučujeme použít deník k utření řiti a vhodit jej do nočníku.

Použití[edit | edit source]

Použití nočníku je naprosto jednoduché. Vysunete nočník zpod postele, přisednete, uděláte potřebu, zasunete nočník zpět a pak už si pouze užíváte teplého aroma, jež se line pokojem, a necháváte se ukolébat. Je důležité, abyste skutečně nezapomněli nočník zasunout zpět, neboť vás ráno při vstávání může čekat nemilé překvapení v podobě neplánované koupele nohou.

Nočníky v Česku[edit | edit source]

České nočníky patří odjakživa ke světové špičce. Není zcela jasné, proč zrovna Češi umí vyrábět tak kvalitní nočníky. Největší nočníkář u nás je milionář Hynek Klobása nebo Filip Hnědý. České nočníky kupují i samotní Češi. Důvodem by mohla být jednoduše zbabělost, přeci jen platí, že Češi se ze všeho hned poserou.

Moderní nočníky[edit | edit source]

iPoop se zatím uchytl jen v Singapuru

Moderní nočníky zvané „technočníky“ disponují senzory a čidly na detekci vadné stolice. V takovém případě jsou data odeslána danému praktickému lékaři a zároveň do databáze ministerstva zdravotnictví pro analýzu. Najdou se sice kritici, kteří bláhově tvrdí, že mohou být taková data zneužita, ale ať si naserou. Kdo jiný by měl vědět co se stolicí než ministerstvo?

Tak třeba nočník typu 3000 – pohodlný, estetický, šetrný k životnímu prostředí. Pokud člověka trápí zácpa, pomůže mechanickými rameny masírovat spodní svalstvo a dotlačit hovno ven. V nejhorším případě se rameno vydá přímo do konečníku a hovno vyndá samo. Jediné, co je u „Třítisícovky“ nutné je internetové připojení (pro odesílání dat).

Další čtení[edit | edit source]