Puch Maxi

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Digitální fotoaparát.png Temuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.


Kosmopolitní polygloté mohou srovnat s článkem Puch Maxi na anglické Wikipedii, jak jej vyfabulovali zahraniční wikipedisté-posluhovači ve spolupráci s tajnými službami a židozednáři.
Hopsající Wikipedie.gif

Puch Maxi je lidové označení pro jednomístný moped vyráběný rakouskou armádní společností Steyr AG. Ve standardní verzi obsahuje pohonnou jednotku SL350, dvoustupňovou převodovku a zadní nosič nákladu. Přes svůj pokrokový koncept se neprosadil, což je nutno přičíst hlavně nepříjemným exhalacím z palivové směsi D-T. Předpokládaný dojezd na jednu nádrž se v příručce odhaduje jako 3 · 105 km, což v praxi nebylo z různých důvodů potvrzeno, podobně jako nebyla změřena maximální rychlost. Minimální rychlost je zhruba 20 km/h za bezvětří (ale pochopitelně libovolná při provozu s těsným dýchacím přístrojem).

Pohon a palivo[edit]

Nejvýznamnější na celém zařízení je pohonná jednotka SL350, navržená ve spolupráci s německým výzkumným podnikem Heeresversuchsanstalt Peenemünde, a kterou lze označit za výkvět moderní techniky. Jedná se o dvoutaktní stelarátor stavěný pro reakci 2H + 3H → 4He + n, se jmenovitým výkonem 350 MW. Kvůli své jednoduché konstrukci dosahuje účinnosti 2,7%, která je navíc závislá na dobrém vyladění výfuku (jako je u podobných mopedů obvyklé).

Navzdory původním předpokladům se jako největší překážka neukázaly být rychlé neutrony (které se za jízdy odsypávají z chladiče v podobě charakteristických tmavozelených kuliček), ale samotné helium 4He. Zdravotní testy sice opakovaně prokázaly jeho naprostou nezávadnost, nicméně uživatelé mopedu se v anonymních dotaznících jednoznačně shodují, že jeho zápach je nesnesitelný. Helium je velmi lehký inertní plyn, takže na něj selhávají všechny druhy filtrů do plynových masek a jako jediná účinná ochrana zbývají dýchací přístroje.

Legální otázky[edit]

Ministerstvo vnitra České republiky nezaujalo zatím jednoznačné stanovisko k heliu jakožto psychotropní látce, byť je široce známo, že se tento plyn dá fetovat. Stelarátory jsou v současné době běžně obchodovány v autobazarech, potřebné palivo pak bývá destilováno z dihydrogenmonoxidu z pochybných zdrojů. Došlo-li by někdy k přímému zákazu výroby helia, bude zřejmě velmi snadné zaměřit jeho nelegální varny, protože je to cítit na sto honů.


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec (hovnivál), který SPRASÍ tento článek?
New-pionyr-limitovana-edice2.jpg edit MOTOCYKLY
BabetaChopperFichtlJakuzaJawa