Securitas
Tento článek není nudný Tento článek je ve skutečnosti velmi vtipný, ale obsahuje humor, který vy nechápete
|
Tento článek není vtipný Tento článek je ve skutečnosti encyklopedický text o pravdivých faktech, ale obsahuje odborné pojmy, které vy nechápete
|
Securitas (domácky sekuriťáci, vogonsky se-kurvy-tas) je rod v Česku nepůvodních invazních nižších živočichů, kteří z mnoha lokalit zcela vytlačili původního policistu. Sekuriťáci jsou blízce příbuzní bodyguardům, ale jejich původ není znám. Nejuznávanější teorií je, že se vyvíjejí z bezdomovců, kteří se dobrovolně vzdali svobody a rozhodli se navázat kontakt s lidskou společností. Jako sekuryťáci tak dostali možnost navázat kontakt s lidmi kdykoli se jim zachce, a to až brutálním způsobem. Překvapivě jsou to často právě bezdomovci, kteří se stávají obětmi jejich útoků.
Dříve byl rod znám pod názvem Gorillus, ale jméno bylo změněno, aby nedocházelo k záměně se skupinou lidí ze středovýchodní Afriky.
Biologie a ekologie[editovat | editovat zdroj]
Hlavní životní náplní sekuriťáků je působit problémy, vyhánět lidi z míst svého výskytu a dokazovat si svou sílu.
Sekuriťáci jsou z velké části noční živočichové. Vyskytují se na nádražích, v temných uličkách, dopravních prostředcích, na nádražích, v obchodech, barech, na nádražích, stanicích metra a často také na nádražích. Není vyloučen ani výskyt v dopravnách s kolejovým rozvětvením určených pro řízení sledu vlaků a odbavování cestujících.
Jednotliví jedinci se mohou značně lišit chováním, podle kterého je vědci z Necykloverzity rozdělili na několik druhů. Všeobecně jsou však považováni za necitlivé agresivní bytosti s iq tykve (Necykloverzita již zjišťuje, jak velké iq má tykev, ale na odpověď si ještě počkáme, protože zelenina odmítá spolupracovat, stejně jako sekuriťáci).
Symbiotické vztahy[editovat | editovat zdroj]
Nadpis odstavce může být poněkud matoucí, dosud totiž nebyl zaznamenán žádný případ, kdy by měl sekuriťák s někým nějaký vztah.
V přirozeném prostředí mají sekuriťáci mnoho nepřátel, ale ke svému štěstí stojí téměř na vrcholu popravního řetězce. Sekuriťáci svou invazí do Česka sebrali na mnoha místech práci policistům, protože jejich zaměstnávání se vyplácí díky jejich rychlejšímu vývoji. Policisté údajně během svého vývoje absolvují jakési testy, které určují jejich fyzickou i psychickou zdatnost. To proto, že by byla škoda, kdyby se mezi ně omylem dostal někdo, kdo něco opravdu umí. Sekuriťáci však žádným takovým testem procházet nemusí, často prostě usnou na lavičce v parku, druhý den se probudí a mají na sobě uniformu.
Oblíbeností se sekuriťáci pohybují někde mezi revizory a exekutory.
Druhy[editovat | editovat zdroj]
Do rodu Securitas spadá několik druhů, které lze jen stěží odlišit podle vzhledu. Zde uvádíme určovací klíč k rozpoznání jednotlivých druhů sekuriťáků dřív, než bude pozdě.
Securita (Gorillus) tupus[editovat | editovat zdroj]
Jeden z běžnějších druhů, zřejmě se často kříží s druhy S. agresivus a S. peciválus. Kromě toho, že je to poddruh rodu Securitas se jedná o jednu z forem blba, což dokazuje, že sekuriťáci jsou alespoň vzdáleně příbuzní člověku. Často se vyznačuje tupým pohledem a mohutnou postavou, ale jako u všech sekuriťáků může podoba klamat. Spolehlivě jej lze rozeznat podle stylu pohybu a mluvy. Tento sekuriťák se přirozeně pohybuje mírně klátivou chůzí, přičemž se snaží vypadat co nejdůležitěji a upírá tupý pohled na svou oběť. Málokdy mluví, a když už, tak se omezuje na pouhé „Veškerý odpor je marný“ a věty podobného typu. POZOR! Nenechte se oklamat, je velmi nebezpečný a nepředvídatelný, navíc všechny argumenty ignoruje, protože jim nerozumí!
Veškerý odpor je marný!
Securita (Gorillus) agresivus[editovat | editovat zdroj]
Extrémně nebezpečný druh. Stejně jako u předchozího druhu se jeho obětí může stát naprosto kdokoli, ale navíc mu jeho práce činí skutečné potěšení. Pozná se podle zuřivého zarudlého pohledu, cílevědomé chůze a touhy působit problémy nevinným lidem. Naštěstí obvykle nejprve přichází varování, a až poté následuje útok. Někdy to může být obráceně.
Bohužel není u securita agresivus výjimkou atletická svalnatá postava a vyšší inteligence než u A. tupus.
Securita (Gorillus) peciválus[editovat | editovat zdroj]
Není jisté, zda jde o samostatný druh, nebo pouze jakousi variantu jiných druhů sekuriťáků, vyvíjející se v odlišném prostředí. Jedná se o poměrně hojného, málo nebezpečného sekuriťáka, u kterého se nevyvinul žádný smysl pro povinnost. Často postává někde u zdi a popíjí pochybné nápoje nebo si povídá s bezdomovci, ze kterých se možná vyvinul. Jednou za čas se vydá konat svou práci, ale obvykle nehrozí vážné nebezpečí. Většině laiků, kteří nedokážou rozeznat jednotlivé druhy totiž stačí pouhý zjev sekuriťáka, aby si dvakrát rozmysleli, než budou dělat nějaké potíže.
Securita (Gorillus) sympatica[editovat | editovat zdroj]
Velmi vzácný druh, objeví se jen jeden jedinec za několik let! Tento sekuriťák se vzhledem i vyjadřováním téměř podobá člověku. Lze s ním navázat smysluplný rozhovor, i když stále koná základní činnosti typické pro sekuriťáky. Podle nejnovějších výzkumů se zdá, že se tomuto druhu dokonce vyvinulo něco, co by se dalo nazývat emocemi. Je dokonce možné, že někteří jedinci mají vlastní osobní život!
Co dělat při napadení sekuriťákem[editovat | editovat zdroj]
Sekuriťák patří mezi nesmrtelné bytosti, takže jej může přemoci jen Chuck Norris, který je nesmrtelnější. Při napadení sekuriťákem máte následující možnosti:
- smrt
- bungee jumping
- komplexní řešení
- ukázat sešit nebo blok s autogramem Chucka Norrise
- zaklepání bačkorami
- sebevražda
Doufáme, že vám tyto rady v budoucnu zachrání život.