Člověk šavlovrhý

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli.
Výtlam.gif

Člověk šavlovrhý (latinsky Homo vomitabilis) je nově objeveným žijícím druhem rodu Homo. Je pro něj charakteristické vertikálně-horizontální držení těla (v předklonu), rozumová inteligence blížící se nule a neschopnost mluvit. Člověk šavlovrhý je rovněž bytost, která si uvědomuje sama sebe, teprve když vystřízliví.

Samec člověka šavlovrhého se nazývá ožrala, opilec, ochlasta, ochmelka nebo kořala; samice se nazývá stará nebo milostivá (podle situace) a mládě člověka šavlovrhého se nazývá parchant, smrad, hajzl či harant.

Výskyt člověka šavlovrhého se téměř výhradně omezuje na oblast hospod, výčepů, putyk, knajp, lokálů, pajzlů či sport barů. Endemicky se však vyskytuje na Pražském hradě, kde se jeho výskyt datuje po celé generace i v nepříbuzných liniích. Zdá se, že některá prostředí tento druh člověka vyloženě přitahují.

Na rozdíl od druhu Homo sapiens se u druhu Homo vomitabilis zmenšují rozdíly mezi ním a nižšími druhy savců, jako jsou prasata a dobytek. Někdy je dokonce zcela nemožné je od sebe rozeznat.