Budějce industries
Budějce industries je jeden z největších a nejvýznamnějších továrních komplexů v České Republice. Nachází se v Českých Budějovicích, konkrétně mezi sídlištěm Máj a Vltava. Továrna zabírá až neuvěřitelně velkou plochu a nikdo vlastně neví kde co je. Je přísně hlídána ve dne a někdy i v noci a proniknout do ní se rovná pravděpodobnosti že vás u rybníka kousne komár.
Historie[editovat | editovat zdroj]
První krok k vybudování továrny dal bohatý zahraniční investor z Moravistánu (o konkrétní osoba je zahalena tajemstvím (dokonce se spekuluje o utajeném zásahu Chucka Norrise)), který se rozhodl vybudovat charitativní továrnu (pro zaměstnance) v Rakousku, protože tam je hovno. „Náhodou” zabloudil až do Českých Budějovic a protože se mu budějčáku zželelo, dal souhlas k vybudování komplexu právě zde. Základní kámen byl položen roku 1985 nedaleko stanice českobudějovického metra z důvodu plánovaného utajeného zásobování.
První část továrny byla dostavena již za 2 roky a od té doby se stále rozrůstá a není jisté kde se zastaví. Skupina Budějčáků, kteří měli mít dohled nad továrnou - tzv správní rada - hned po zaplacení peněz od investora prohlásila smlouvu za neplatnou a pokračovala se stavbou na vlastní pěst, což se později ukázalo jako osudová chyba.
Výroba[editovat | editovat zdroj]
Po dostavbě 5. bloku továrny Budějce industries se začalo přemýšlet o tom, co bude továrna vyrábět. Správní rada se po dlouhých měsících hádek rozhodla v každém bloku vyrábět něco úplně jiného. Budějčáci však na takovouto výrobu nebyli a nejsou připraveni, a proto každoročně v továrně vznikne a zanikne mnoho výrobních odvětví. V současné době probíhá dostavba bloku č. 182, protože zedníci nemají co dělat.
Za svou existenci továrna vyráběla nebo se aspoň pokoušela vyrábět nespočet produktů. Exemplární příklad zkrachovalého projektu byl marný pokus o napodobení Žigulíků, který ztroskotal na nedostatku dílů dovážených z Ruska. Po tomto kolapsu se mazaná Správní rada pokusila na montážních pásech v bloku č. 8 vyrábět i Moskvič (konkrétně Moskvič-turbič), ale i ten se potýkal s problémy, protože plech zrezl, ještě než byl namontován na auto. Hala č. 8 je od té doby opuštěná.
Další z pokusů „o vyrobení čehokoliv“ bylo zakoupení licence pro výrobu elektroniky 666 – tu by bylo možno vyrobit v halách 55 a 56, ale nikdo ji nechce. V továrně Budějce industries se ale uchytily jiné výrobky. Zvláště vodkové pumpy vyráběné zde se vyváží do celých Českých Budějovic pod označením komfort 93 (blok 93). Ovšem celkově nejproslulejším výrobkem jsou jednoznačně kurvítka vyráběná v mnoha a mnoha provedeních, které uspokojí i nejnáročnější zákazníky a to v kvalitě, vyrovnávající se těm čínským, na blocích 23, 29, 31, 37, a 41 (všimněte si jsou to prvočísla). Vyrábí se zde i centrální šrouby. Celkově se zde uchytila i nelegální výroba žabotlamů, které si objednalo Brno.
Několik zajímavostí a tajemství továrny[editovat | editovat zdroj]
Zajímavostí je, že nikdo vlastně neví kdo nebo co je výše zmiňovaná Správní rada, nebo kdo vlastně podnik vlastní. Za povšimnutí stojí i to, že se zde vyrábí součástka Turingova stroje – dvoumilimetrový šroubeček č. 15486464, který nebyl nikdy nikomu prodán, a proto jsou ho plné sklady v bloku 102. Utajovanou součástí komplexu je i pirátsky postavený zatím nefunkční exemplář Računik-R. V nepoužívaných částech se vaří pervitin a absint.
O Budějce industries koluje mnoho příhod a fám. Nepodloženou zprávou je že v bloku 13 (největším ze všech) probíhá tajný vojenský výzkum. Zdroje se však rozcházejí v konkrétním předmětu zkoumání. Někteří tvrdí, že jsou to bojové šaliny, jiní, že zde zdokonalují rakety Topol M. Reálnější je však možnost modernizace stíhacích rogal. Nebo všechno dohromady.