Hospodářská krize

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Krize)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Krize je jako chřipka, přijde a zase odejde.“

- Václav Klaus
Zápis ze 153. zasedání ČERVu. Paleologariasmologové potvrdí, že samotné zasedání ČERVu výrazně povzbudilo českou ekonomiku.

V poslední době slyšíme slovo hospodářská krize skloňovat ve všech pádech. Vláda proto utvořila NERV (Národní ekonomická rada vlády), která má vymyslet opatření ke zmírnění krize. Její členové jsou vysoce vzdělaní odborníci a zde je kámen úrazu. Ukazuje se, že tito odborníci jsou zcela odtrženi od toho, co se nazývá selský rozum. Jimi navrhovaná opatření jsou složitá, nákladná a vůbec.

To štamgasti v pivnici U špinavé vesty v jednom nejmenovaném městě na to jdou úplně jinak. Při obvyklém pivním dýchánku přišla po pátém pivu řeč i na současnou hospodářskou situaci. A hle, nápady jak ji řešit, se jenom hrnuly. Nakonec se usnesli, že svoje nápady zašlou peticí vládě a pracovně se nazvali ČERV (Čiperná ekonomická rada vlády) Zde je ukázka několika návrhů opatření.

Šrotovné se šíří do všech oborů

Šrotovné[editovat | editovat zdroj]

Šrotovné je blbost, jak prohlásil profesionální pobírač sociálních dávek, jistý Pacička. Třicet tisíc nikoho nevytrhne, kdepak by nuzák vzal dvě stě tisíc na nové auto. A řešení je při tom tak prosté – neopravovat silnice. Dosavadní způsob údržby komunikací, tak jak ho známe (klasické flastrování), je nejenom neúčinný, ale nesmírně nákladný, zkrátka jsou to vyhozené peníze. Jízdou po rozbitých silnicích se budou auta velmi opotřebovávat a ničit, což zvedne poptávku jak po náhradních dílech, tak i po nových vozidlech.

Tím se automaticky zvedne výroba nových aut i náhradních dílů, také servisy budou mít plno zakázek a budou nuceny přijímat další lidi. Zde je nutno ovšem osadit komunikace novou dopravní výstražnou značkou „Pozor, silnice se vůbec neudržuje“. Řidiči se nebudou moci jalově vymlouvat, že nevěděli a podobně a pojišťovny tak ušetří nemalé peníze na vypláceném pojistném, budou moci snížit pojistné a lidi ušetřené peníze budou moci utratit například za spotřební zboží.

Shrnutí: stát ušetří obrovské sumy, vybere více na daních z příjmů, spotřební dani a DPH, a takto získané peníze bude moci přesunout do sociálních dávek, čímž zvýší koupěschopnost obyvatel, což se projeví ve zvýšené spotřebě dalšího zboží.

Spotřební zboží[editovat | editovat zdroj]

Základní myšlenka spočívá v tom, vyrábět z nejlevnějšího dostupného šmejdu, čímž se velmi sníží životnost čehokoliv. Předností tohoto systému je láce. To se projeví ve zvýšení konkurenceschopnosti. Kam by se potom na nás hrabali Číňané se svým textilem. Například jenom náš textilní průmysl by vzkvétal, komu by bylo líto vyhodit po jednom vyprání tričko za 15,- , že? Totéž platí i pro ostatní obory. Opět by se zvýšila zaměstnanost, spotřeba a výběr daní, viz výše.

Šrotovné II[editovat | editovat zdroj]

Již bylo zmíněno, že příspěvky na sešrotování auta jsou k ničemu. Nebylo by dobré zavést nějaké jiné šrotovné? ČERV v současnosti kalkuluje výši příspěvku za to, že se někdo zpije na šrot. Takovéto zpití na šrot velmi prospívá ekonomice. Jednak útratou za chlast a dále tím, že ten, kdo se zpil na šrot, nemůže další den pracovat a tudíž si zaměstnavatel musí sehnat někoho jiného, což snižuje nezaměstnanost.

Nezaměstnaní Mongolové[editovat | editovat zdroj]

Dále se ČERV nelíbí, že cizinci dostávají od státu peníze na letenku domů[1]. Jak nám prozradil jeden člen ČERV, RSdr. Karfunkelstein, takoví Mongolové můžou klidně jet vlakem. Proč má Česká republika dotovat cizí aerolinky? Navíc cesta do Moskvy trvá týden, ještě delší dobu to bude trvat do Mongolska. Než dojedou, může být už po krizi. Proč naši legionáři opustili transsibiřskou magistrálu nezbořenou; aby pak lidi létali letadlem? Prej né, nechal se slyšet pan RSdr. Karfunkelstein. Když je to ruská železnice, nikdo nemá jistotu, že dojede, že nepraskne vodkovod nebo samovar (bez samovaru je jakákoliv další jízda nepředstavitelná) nebo vlaku dojde uhlí nafta, takže takhle se možná Mongolové efektivně uklidí a o zakopání mrtvol do permafrostu se postarají Rusové. Navíc je zbytečné dávat Mongolům 500 euro, stejně je hned utratí na letišti za chleba s máslem. Mongolové jsou blbí, stačí jim 500 korun evropských (ty ještě neexistují, ale taky je plánujeme, uklouzlo mu), navíc když prohlásíme, že se Sovětský svaz nikdy nerozpadl, bude stačit ty Mongoly poslat jen do Kaliningradu nebo na Ukrajinu, dál už ať si dojedou sami. Zvýší se tak zaměstnanost, ušetří se na sociálních dávkách, aby je mohli dostat ti, kdo je opravdu potřebují a bude to sloužit jako motivace pro ostatní cizince, aby neztráceli práci a nemuseli skončit v permafrostu.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Toto jsou jenom pouhé ukázky ze širokého spektra nápadů ekonomické skupiny ČERV. Nutno předeslat, že ČERV zasedá permanentně a nápady jenom srší. Lze jenom doufat, že vláda tyto prosté, (leč geniální ve své jednoduchosti) nápady bude akceptovat.

Pravda, jistě se vyskytnou hnidopichové, kteří to všechno nazvou blbostí, prý se zase všechno prožere, ale to vše už tady bylo, je a bude, z kritiků mluví pouhá závist, že na to nepřišli sami. Opět se ukázalo, že moudrost našeho pracujícího i nepracujícího lidu je nekonečná, jenom je potřeba masy podchytit. To je samozřejmě titánský úkol pro nějakou politickou stranu, doba nazrála. Budeme napjatě sledovat, zda se těchto nápadů chytne alespoň CERGE-EI.

Jak vidí krizi jinde[editovat | editovat zdroj]

Tu je vychodňarske zdvovodňeňe, prečo je kríza !!!

  • To za šicko možu tote posrate osmičky.
  • Každych dvacec roky, jak je na koncu roka osmička, ta še šicko dojebe.
  • V osemnastym perša vojna.
  • V tricatym osmym druha vojna.
  • V štyricatym osmym komunisci dodžubali kapitalistoch.
  • V šesdzešatym osmym plane komunisci dodžubali dobrych komunistoch.
  • V ošemdzešatym osmym začali kapitalisci dodžubovac planych komunistoch.
  • A v dvatyšic osmym še dodžubali kapitalisci medzi sebu.

To je vychodňarske zdvovodňeňe, prečo je kríza.

Související témata[editovat | editovat zdroj]

Nesouvisející témata[editovat | editovat zdroj]