Selská ekonomie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Selská ekonomie je proud ekonomického myšlení, který si zakládá na prostém řešení ekonomických problémů. Selský ekonom je opakem klasických ekonomů, neoklasických, keynesiánců, … tj. starých páprdů co mluví v hádankách. Formuluje pouze prostá, lidem blízká, srozumitelná opatření, tak aby je nemátl a neděsil. Tzv. marxisté a neomarxisté nejsou zastánci selské ekonomie, neboť ekonomii jako vědu neuznávají, protože jí nerozumí.

Charakteristika[edit]

Bordel v penezich.png

Selská ekonomie zpravidla nevyužívá přehnané vzorce, vychází ze snadných výpočtů do stovky, počítání s pomocí prstů, počtů s kalkulačkou. Typická je snaha omezit zbytečné výdaje – vyházení nepotřebných úředníků, omezení či úplné zrušení peněžních toků do neziskovek.

V rámci lehce populistického tažení proti nezaměstnanosti je vhodné upravit její výpočet. Dobrý tah je před výpočtem vyřadit všechny Romy, ženy v domácnosti, ilegální přistěhovalce nasáté na sociální systém a nezaměstnané, takže zbyde jen pracující populace a tudíž je podle nové metody nezaměstnanost na nule. To má pozitivní efekt také na většinovou populaci, která tak dostává falešný pocit, že sociální systém vlastně nikoho nedotuje a že peníze z jejich daní jdou správným směrem, i když jdou do líných kapes. (Tyhle fígle jsou typické pro selské ekonomy, neselské ekonomy a pro ekonomy a politiky obecně.)

Monetární politika[edit]

Pravděpodobný, ne-li jistý důsledek selské ekonomie

Selská ekonomie v praxi začíná tiskem hromady peněz, které se napumpují do ekonomiky nebo přímo darují lidem. Nyní má stát na úhradu svých dluhů od předchozích, nezodpovědných politiků. Lidé mají na úhradu svých dluhů od předchozích, nezodpovědných politiků. Jsou tu peníze také na spotřebu, nové auto apod. Zbylý peníz půjde na investice, neboť je třeba myslet na budoucnost.

Rétorika[edit]

  • Na podporu rodin se peníze vždycky najdou.
  • Těžbu ____ má provozovat stát.
  • Stát má peněz dost.

Významní ekonomové[edit]

Podobné[edit]

Jakékoliv heslo na téma Selská ekonomie byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

Nepodobné[edit]