Richard Fuld

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Canon.png Chybí autentická fotka

Richard Fuld je ekonomický odborník, velmi plodný autor, publikující hojně především v diskusích na serverech finmag.cz, patria.cz a finexpert.e15.cz. Ve svých myšlenkách formou fuldovaných komentářů přímo navazuje na myšlenkový směr Jiřího Paroubka a Karla Marxe, který rozvíjí o nové poznatky v oblasti Eunie a problematice teorie účetních peněz.

Za jeho publikační činnost mu bylo serverem finmag.cz v letech 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 uděleno ocenění Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy v 103 z 119 diskuzních vláken, kterých se zúčastnil. O zbývajících 16 vláken v současné době probíhá soudní spor, ve kterém je ostatním účastníkům diskuze kladena za vinu nízká inteligence, nepochopení a cenzura.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Po absolvování maloměstského gymnázia nastoupil na Fakultu mezinárodních vztahů Večerní univerzity zemanismu-babišismu, ve své diplomové práci se zaměřil na téma rozvracení kapitalismu prostřednictvím centrální banky Evropského Svazu Socialistických Republik. Již osmým rokem je kandidátem na titul PhD.

Ve své praxi nasbíral bohaté zkušenosti v Institutu mozkového myšlení v Bruselu, následně v think-tanku George Sorose. Díky vynikající predispozici k indoktrinaci začal působit na Ministerstvu financí na pozici krádežového konzultanta Andreje Babiše. V současné době je zaměstnán jako Vrchní ministerský rada Aleny Schillerové a zaměřuje se na makroekonomické problémy včetně zavedení eura a zvýšení efektivity výběru daně z ubrané hodnoty.

Ekonomická škola[editovat | editovat zdroj]

Richard Fuld je autorem zcela nové, doposud nepojmenované ekonomické školy, která z velké části navazuje na učený Maršálka Keynese. Ústřední teorií této ekonomické školy je to, že užitečnost jakéhokoli opatření v ekonomice a jeho přínosu ekonomice jako takové závisí hlavně na tom, jestli jsou peníze utraceny tzv.běžnými lidmi“. Jinak řečeno projedeny. Obrat „projedeny“ není ironizací jeho postoje. Skutečně jej sám s naprostou vážností ve svých příspěvcích používá a obhajuje.

Řešení řecké krize[editovat | editovat zdroj]

Bude založena nová banka, do které každý Řek vloží 1 euro. Tato bude půjčovat peníze všem Řekům a ti je budou do banky opět ukládat. Pomocí měnové multiplikace se vytvoří dostatek kapitálu, který bude stačit k nákupu všech řeckých dluhopisů. Banka následně Řecku i Řekům dluhy odpustí a zkrachuje. Řekové kteří do ní vložili hotovost o ni přijdou ale Řecko bude zcela oddluženo. Genialitu tohoto řešení si do plných následků neuvědomil ani sám geniální ekonom Fuld, neboť díky 90 % pojištění vkladů v EU do výše 200 000 euro sice každý Řek o 1 euro základního vkladu přijde, ale z pojištění také 180 000 euro získá, což bude díky dalšímu utrácení Řeků věc, která může z Řecka (jako vedlejší efekt jeho oddlužení) udělat jednu z nejbohatších ekonomik světa.

Je nutné říct že by to tak skutečně mohlo legálně proběhnout, mistr se bohužel nezabývá dalšími dopady takového řešení.

Minimální mzda[editovat | editovat zdroj]

V otázce minmální mzdy mistr nevybočuje z ekonomického mainstreamu. Měla by být co nejvyšší, protože její utrácení podpoří ekonomiku.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Jakékoliv heslo na téma Richard Fuld byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

Bohužel, článek je zatím velmi povrchní. Publikační činnost pana Fulda je v počátcích, i když jde během několika týdnů o desítky komentářů pod články na serveru finmag.cz. Jeho příspěvky budou pečlivě analyzovány a zdejší článek aktualizován. Jde o unikátní příležitost, kdy můžeme být u zrodu nové ekonomické školy takřka v přímém přenosu.