Nejslavnější kamínky českých dějin

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kaminek.png
Jan Kavan (přátelé mu říkají Kato) je jedním z nejstydlivějších českých politiků.
Senátor Jiří Čunek nezištně usiluje o zlepšování kvality života Romů na Valašsku.

V gay a lesbické komunitě se používá anglický výraz coming out pro veřejné přihlášení se k doposud utajované sexuální orientaci. V češtině se pro coming out ujala zdrobnělina kamínek.

Česká politologie přijala kamínek jako odborný termín, kterým označuje okamžik přihlášení se českých politiků ke své skutečné politické či ekonomické orientaci. Tento článek uvádí nejznámější kamínky českých politiků.

Ludvík Svoboda
Po komunistickém převzetí moci Klementem Gottwaldem v roce 1948 se Ludvík Svoboda přiznává k tajném členství v Komunistické straně Československa.
Jaroslav Kubera
Nejvlivnější člen prokuřácké lobby ODS Jaroslav Kubera se po znovuzvolení senátorem v roce 2006 veřejně přiznává, že je placen největším výrobcem cigaret v Republice Česko koncernem Phillip Morris a jedná výhradně v jeho zájmu.
Michal Kraus
Poslanec Michal Kraus ((ČSSD, dříve KSČ), se v roce 2006 veřejně přiznává ke své nekontrolovatelné vášni pro kakao a žádá o oficiální změnu svého jména na Kakaový Bob.
Karel Kühnl
V lednu 2006 po odchodu z postu ministra obrany přiznává, že jeho veškeré konání bylo řízeno pokyny jeho tajného zaměstnavatele, a stává se předsedou dozorčí rady Aero Vodochody.
Jiří Paroubek
Po prohraných volbách do poslanecké sněmovny 2006 se Jiří Paroubek přihlašuje k tajnému členství v KSČM. (Jiří Paroubek byl mylně informován a během svého televizního kamínku věřil, že volby vyhrál on.)
Jan Kavan
doposud nenašel odvahu přiznat se ke své dlouholeté spolupráci s STB a tajnému členství v několika komunistických stranách. Jan Kavan také dodnes tvrdí, že několik automobilů naboural po té, co si Alpou masíroval krk, dodnes netuší, kde se v jeho trezoru na Ministerstvo zahraničí vzalo přes půl milionu korun, pravě tak, jako nikdy neměl nejmenší tušení o pokusu přípravy nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové jeho nejbližším spolupracovníkem Karlem Srbou.
Jiří Čunek
V únoru 2007 senátor Čunek vysvětlil původ tajemného půl milionu, který si v hotovosti uložil na svůj účet. Jiří Čunek se přiznal, že tyto nezdaněné peníze si vydělal jako primáš cikánské cimbálovky Kale čuni, se kterou po dva roky každý páteční večer hrával ve vsetínské restauraci Pančava.
David Rath
V roce 2013 přeměnil víno na peníze.

Podívejte se také na[edit]