Raketové kalhoty

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Tak vezmeme raketový kalhoty a uletíme!“

- Kocour
Oblékání raketových kalhot

Raketové kalhoty jsou moderní (a dokonce i módní) dopravní prostředek.

Historie[edit | edit source]

Historie raketových kalhot sahá do dob vynalezení střelného prachu (To bylo kdysi dávno v Číně). Vědecký tým Necyklopedie v čele s Járou Cimrmanem přišel na to, jak propojit vnější(a vlastně i vnitřní) aerodynamiku kalhot s raketovým pohonem. Tohoto docílil vlastně úplnou náhodou při nehodě. Omylem zapálil jednu z mnoha rachejtlí, které měl připravené na ohňostroj, a tato miniaturní raketa se mu zahákla do kalhot. jelikož byly tyto kalhoty jen tak ledabyle přehozeny přes židli(Cimrman je nezatěžoval), okamžitě se vznesly.

Vývoj[edit | edit source]

Jako téměř nepřekonatelná překážka se jevilo obrovské přetížení, které působilo především v oblasti třísel. Génius Jára Cimrman přišel s novou invencí. Zjistil, že když do kalhot přidáme polštáře, tah kalhot se rozloží rovnoměrně po celé ploše nohou.

Na závěr[edit | edit source]

Cimrman díky své vynalézavosti vymyslel jeden z nejlepších dopravních prostředků. Bohužel, o kalhoty začali lidé jevit zájem až poté, co tento svůj geniální patent prodal Rakousko-uherskému kosmickému programu. Díky zdrojům, které Rakousko do výše zmíněného programu investuje, byly raketové kalhoty mnohonásobně vylepšeny a dnes jsou rovnocenným soupeřem kosmických plavidel. Oproti svým větším oponentům však mají stále mnoho výhod:

  • Jsou mnohem dostupnější - stačí koupit ohňostroj a aretovat jej na kalhoty
  • Jsou provozně úspornější
  • Je to český vynález - velmoci si jej pouze přivlastnily
  • Mohou mít nejrůznější vzhled - nejčastěji se setkáváme s džínovými raketovými kalhotami, ale jsou k vidění i bizarní raketové kalhotky.

Naopak jediná významnější nevýhoda spočívá ve faktu, že k výbavě raketových kalhot musíme přidat také padák, nebo Stíhací rogalo (alespoň pokud nepoletí osoba nám nepříjemná).