Recesismus
Recesismus je nihilistická totalitní ideologie, která si klade za cíl absolutní destrukci hodnot, za které bojovali naši otcové, otcové našich otců a otcové otců našich otců. A otcové otců otců našich otců. Globální síť recesistů se snaží zničit západní civilizaci, v nastalém chaosu převzít moc a realizovat své uchylné distopické vize.
Historie a ideologické podhoubí[editovat | editovat zdroj]
Hlavní principy recesismu formuloval koncem 19. století ruský filosof a vrah Anatolij R. Vodkin ve svém pamfletu O recesi (о шалостях), těsně před tím, než byl carskými úředníky spolu s několika nohsledy chycen a umístěn do psychiatrické léčebny, kde posléze po několika měsících umírá na podvýživu. Je prokázáno, že jeho štvavý spis vedl postupně k několika světovým válkám, tisícovkám autohavárií, většině pandemií dýmějového humoru i k známému fenoménu pelichání dlouhosrstých jezevčíků nad ocáskem. Vzhledem k posledně zmíněnému byl osobně proklet generálním tajemníkem OSN a zakázán ve většině civilizovaného světa. Přesto se zlo rozdmýchávané touto knihou stále nedaří vymýtit.
Filosofický koncept recesismu obsahuje prvky iracionalismu, nihilismu a anarchismu. Recesisté absolutně odmítají jakékoli absolutní hodnoty, základem jejich politického programu je destrukce tohoto politického programu.
Metody recesistů[editovat | editovat zdroj]
Od ostatních totalitních ideologií se recesismus odlišuje především způsobem boje. Recesisté páchají tzv. recese - izolované incidenty s nihilistickým, výrazně antispolečenským podtextem, který dokáže připoutat pozornost bulvárních médií a šířit recesistickou propagandu. Bez masmédií recesismus nemůže existovat a pokud se jim nedostává dostatečné mediální pozornosti, recesisté zakládají různé ilegální plátky zejména na internetu, které jim pak pomáhají recesismus šířit.
Podle zprávy BIS za rok 2014 využívají české recesistické buňky zázemí Pražské kavárny a Moravské osvobozenecké armády a pravděpodobně je na dálku ovládají ONI.
Trestní sazba[editovat | editovat zdroj]
V nefunkčním českém právním prostředí je za spolčování v recesistických spolcích trestní sazba s odnětím svobody pouze maximálně dva roky. Odborníci proto doporučují přejmout legislativu zemí s téměř nulovým výskytem recesismu, jako je Severní Korea nebo Eritrea, kde úřady mohou recesisty účinně potírat ve zrychleném řízení s možností udělení trestu smrti.