Stephen Hawking

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stephen Hawking (česky Štěpán Jestřábování, německy Stefan Falkejagd) byl jamajský kulturista, boxer a skokan na lyžích. V životě byl velice úspěšný, a tak si mohl dovolit úplně přestat chodit a pouze se nechat vozit. Jako koníček si občas spočítal pár příkladů z fyziky.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Útlé mládí[editovat | editovat zdroj]

Již jako malý měl rád sport. Dělal atletiku, avšak kariéra posilování, tedy kulturistiky, ho přitahovala víc. Pohyb byl pro něj zkrátka vším. Zajímavostí je, že se stal jednou z dětských obětí Michaela Jacksona (měl rád i chlapečky, kterým s velikou radostí naplňoval „věnce“).

Školská léta[editovat | editovat zdroj]

Ve škole příliš nevynikal, byl spíše podprůměrným studentem. Společně se spolužáky podnikal různé nekalé praktiky např. pegging. Studoval i na Vysoké škole ekonomické a říká se, že právě on může za nárůst inflace v minulém roce.

Láska[editovat | editovat zdroj]

Stephen neměl moc štěstí v životě. Byl třikrát rozvedený a později, když už ani nechodil, měl veliké problémy s tím si najít ženu k pomilování. Hovoří se dokonce o tom, že když bylo nejhůře, požádal svoji sestru o incest.

Sportovní kariéra[editovat | editovat zdroj]

Kulturistika[editovat | editovat zdroj]

Jak již bylo zmíněno, Stephen rád posiloval. Rodiče mu dokonce nakoupili vybavení takové, aby mohl posilovat doma. Jezdil na různé soutěže a vyhrával nemálo cen. Postupem času však zjišťoval, že to není ono, chtěl zkusit něco nového, a tak, aby využil svůj dosavadní pokrok, se dal na box.

Box[editovat | editovat zdroj]

Stephen Hawking se rozkoukává po tvrdé ráně Aliho.

Pokud bychom řekli, že byl v kulturistice úspěšný, tak v boxu byl přímo famózní. Vyhrál dvakrát IBF, třikrát WBA, šestkrát WBO a čtyřikrát WBC. Když však mířil na svůj 3. titul IBF, potkal, pro něj dobře známého, soupeře Muhammada Aliho. Zápas se vyvíjel lépe pro Stephena, ale ve druhém kole udělal šerednou chybu. Mrkl ve špatný čas, tím se naokamžik přestal dívat, Ali toho využil a udeřil Stephena převelikou silou do léve klíční kosti. Předanou energií se Stephen začal otáčet, přičemž ztratil rovnováhu a padl nešťastně na sloupek ringu. Vyhodil si čelist. Stephen zápas kontumačně prohrál a byl převezen do nemocnice v Brně. V Brně však v tu dobu (ani dnes) neměli dostatečné vybavení na jeho záchranu, nechtěli, aby svět viděl, jak neschopní jsou, MUDr. Mečislava Honáková tak použila pouze své ruce. Chytla Stephena za č(úr...)elist a pomalu ji začla tlačit dovnitř. Byl to však špatný pohyb. Zpřetrhala mu vazy, které už mu později bohužel nikdy nestrostly. Do konce života tak přestal mluvit a věděl, že s boxovací kariérou je konec.

Skoky na lyžích[editovat | editovat zdroj]

Stephen Hawking při dopadu

Od mala měl také blízko ke sněhu, díky již zmíněnému Jacksonovi, a tak není divu, že když nevyšla kariéra boxovací, dal se na kariéru lyžovací. Již bylo řečeno, že měl blízko k fyzice, a proto ho skoky uchvátily. I v nich byl úspěšný. Vyhrál 7krát Turné čtyř můstků a když mířil na 8. pokoření všech soupeřů při finálním skoku, který, i kdyby neskočil bůhvíjak dobře, by stejně vyhrál. Celá Jamajka slavila, že mají další zlatou medaili, ale co se nestalo. Stephen se rozjízděl, skočil, z nenadání severozápadní vítr zafoukal na jeho zkřivenou spodní čelist, ve vzuchu ho to rozhodilo a dopadl nešťastně na záda, přičemž si poranil míchu. Aby toho nebylo málo, způsobil si i těžký otřes mozku. Sanitáři ho bleskově přepravili do nemocnice v Brně, ale Stephen měl to neštěstí, že potkal znovu tu samou doktorku.

Konec kariéry[editovat | editovat zdroj]

Stephen už takto fatální následky pádu nikdy nerozchodil. Začal jezdit na IVPFK (invalidní vozík pro fyzické kriply) a vrátil ke své oblíbené činnosti – počítání fyziky.

Konec života na křesle