Maketové inženýrství

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Maketové inženýrství je technický obor zaměřený na výrobu Markét maket a napodobenin všeho možného i nemožného.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Už v době šutrové vyráběli lidé napodobeniny kamenných nástrojů, místo kvalitního pazourku, křemene a žųly se používaly vápenec, malta, pískovec a podobné nekvalitní suroviny. S objevem bronzu se začly oběvovat padělky tvořené mosazí. V době železné přibyla rez.

Ve starověku se začly vyrábět padělky peněz. Jelikož tehdy neexistovaly ochranné prvky, tak bylo padělání docela snadné. V novověku přišly ochranné prvky, ale i dokonalejší padělací stroje. Na boj proti padělatelůům byla do těchto strojů poprvé v dějinách přidávána kurvítka.

Později docházelo k dalšímu zdokonalování technik padělání i ochrany.

(Ná)stroje[editovat | editovat zdroj]

K výrobě padělků se podle povahy používají různé stroje, například tiskárny peněz. Jindy to jsou stejné stroje jako při výrobě pravých výrobků. K padělání pravdy slouží propaganda, propaganda a též jiné technologie zpracování pravdy, jako například Facebook, bulvární a vulvární zpravodajství.

Materiály[editovat | editovat zdroj]

Materiálů využívaných v maketovém inženýrství je mnoho a jejich použití závisí na konkrétním výrobku, jenž má být padělán. V potravinářství může jít o kuřecí kůžičky, drůbeží separáth, mouku a sóju do uzenin, u alkoholických nápojů se používají hydroxykarban a voda.

Všeobecnými a víceúčelovými prostředky jsou potom hoaxium a potěmkinium. Jako katalyzátor často funguje nedostatek peněz.

Využití[editovat | editovat zdroj]

Maketové inženýrství slouží jako prostředek ke snadnému a levnému výdělku. Mistry světa jsou v tomto Čína, Severní Korea a čechystán. Nejhorší na světě pak Morava, Německo a Švýcarsko.