Záplava v Ústí nad Labem

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Scheisse, ňák vlhko, hele...“

- Noe

Záplava je popisováno jako trošku mokré roční období ve Ústí nad Labem. (Též zvané staročesky Aussig a též zvané jako Ústy se nadLábnem, Ústínadlabem, občany Prahy zvané jako Ústí nad Vltavou).

Období předcházející tomuto období je Předzáplava a nadcházející období jsou Pozáplava a Úklid. Abych řekl nějaké další informace o Ústí nad Labem, Ústí nad Labem se dodnes nazývá i Ústní voda nad Labem a nachází se asi 0 kilometrů od hranic se státem, zvaném Německo. Ústí nad Labem získalo v neznámém datumu titul městského státu a je to tím pádem největší městský stát v Čechách a možná obecně i v Česku.

Co se děje v průběhu Záplavy?[editovat | editovat zdroj]

Všichni občané tohoto městského státu nasednou do nejbližšího autobusu nebo trolejbusu a přesunou se na místo, kam by záplava dosáhnout nemohla. Tímto pádem se z Ústí nad Labem stává Ústí pod Labem. Toto období trvá většinou jen asi jeden den nebo dva. Kvůli tomuto klimatickému bordelu musejí mít občané dobře nastavený kalendář.

Při záplavě občané můžou také využít situace a skočit si do vody a vykoupat se, čímž šetří za vodné i stočné. V takovém období se pak Ústí pod Labem stává největším koupalištěm v České Republice (Větší než Aqua Palace Praha. A TO SE VYPLATÍ!). Jelikož někteří občané tohoto městského státu smrdí, bylo by třeba, aby se toto období opakovalo minimálně třikrát za rok. "Naši občané by toto období potřebovali minimálně třikrát za rok. Tím se ujistíme, že v MHD je bezpečí a žádných stížností by jsme se nikdy nedočkali." Tvrdí prezident tohoto městského sátu neboli obce Ústí nad Labem. Můžeme se jen domnívat kdy se toto období stanoví, ale doufejme že co nejdřív, jelikož už zde máme skoro 6 000 občanů s titulem Smraďoch obce. "Musíme začít s počasím jednat. Musíme se modlit za to, aby další záplava přišla za minimálně týden. Doufejme tedy, celým naším Ústeckým srdcem, že záplava přijde co v nejdřívějších dobách." Tvrdí prezident městského státu Ústí nad Labem.

Co je titul "Smraďoch obce"?[editovat | editovat zdroj]

Titul Smraďoch obce je titul, který se měsíčně rozdává občanům, které smrdí natolik, že by působením svého smradu za asi 4 měsíce zabili prezidenta tohoto městského státu Ústí nad Labem. Lidem s tímto titulem je povoleno skákat do vody při záplavách. "Pro nás je to hezké koupání a zadarmo. Když se podíváte, jak se topí Klíše a Střekov a tak dál, tak je to hezký pohled. Pro nás, Smraďochy obce je takováto akce úplně suprová." Tvrdí pravidelný Smraďoch obce který se za svůj titul nestydí.

Jak moc je pravděpodobné že se Záplava bude konat přímo za týden?[editovat | editovat zdroj]

Pojďme si to ukázat na tabulce.

Oblast Kolikrát se Záplava v dané oblastí stala Pravděpodobnost v procentech Pravděpodobnost ve flaškách od Slivovice (Moravská jednotka, podobající se procentu)
Klíše 1 0 % 0 flašek od Slivovice
Brná 0 0 % 0 flašek od Sliovice
Střekov 1 17 % 30 flašek od Slivovice
Bukov 1 10 % 12 flašek od Slivovice
Vaňov 0 0,1 % 0,5 flašek od Slivovice
Krásné Březno 0 0 % 0 flašek od Slivovice
Předlice 1 100 % 100 flašek do Slivovice

Zde je důkaz toho, že Předličané nejvíc smrdí a klimatické změny trvají na tom, aby se zde záplava udála.

Jak moc jsou obyvatelé Ústí nad Labem na záplavy zvyklí?[editovat | editovat zdroj]

Plavecký tým Ústí nad Labem nemá problém. Již nezkušení plavci tohoto týmu se přepravují na velkých gumových kachničkách pohodlné pro jakýkoliv typ plavby po vodě. Dle zdrojů by tyto gumové kachničky měly nahradit oficiální vozidla na Pražských přívozech. Řidiči nově nasazených vozů metra ve společnosti Dopravní Podnik města Ústí pod Labem nemají též žádný problém nemají. Nové vozy metra zde jezdí od první záplavy v roce 2002, tehdy byly nasazeny propůjčené vozy Pražského metra. Od roku 2003 byly nasazeny nové vozy vlastněny Sovětským svazem, následně převezené do Prahy a do té doby nevyužívané vozy. Odkoupené vozy stály asi 20 000 000 Českokorun.

Jak funguje provoz metra v Ústí nad Labem?[editovat | editovat zdroj]

Metro bylo v Ústí založeno v roce 2002 poté, co se udála záplava Labe. (Labe pražsky nazýváno Vltava 2.0) Původní vozy vyrobené ve Sovětském svazu následně převezeny do Prahy si Ústí odkoupilo v roce 2002 asi týden po záplavách v Ústí nad Labem. Tyto soupravy používali rok do té doby než tajní špióni našli staré vozy, které Dopravní Podnik hlavního města Prahy nepoužíval. Tyto vozy se Ústí rozhodlo odkoupit v hodnotě neuvěřitelných 20 000 000 českokorun. Praha s tím naštěstí souhlasila, a tak se začalo s provozem Ústeckého metra rozkvétat i doprava autobusová a trolejbusová. Přelomový rok 2019 úplně obrátil Ústecké metro v podobě nových vozů značky Škoda a nějakých asi Ruských zapadáků. Tyto provozuschopné stroje vykonávají svou činnost dodnes.

Jak varování před Záplavou probíhá?[editovat | editovat zdroj]

Varování před záplavou probíhá týden před záplavou. Lidé se připravují na velký provoz metra a řidiči Ústeckého metra se připravují na kratší intervaly svých kolegů, takže si budou muset dávat větší pozor, do jaké prdele jedou. Řidiči trolejbusů připravují své šroty na pořádný nával vody. To stejné dělají řidiči autobusů. Většinou když se řidiči všech typů vozidel, co v Ústí jezdí pod dopravním podnikem nudí, vytáhnou známou videohru Tetris a paří ji skoro celou směnu. "Ten Tetris je hra, kterou má každý řidič, protože tyto videohry kupuje dopravní podnik pro každého nového řidiče. Je to hra, bez které se každý řidič DP Ústí neobejde. Můj kamarád Pepa tu hru hraje každou směnu, má skóre 119 000, zatím co já jen 73, chtělo by ho to dohnat. " Tvrdí bývalý řidič autobusů a trolejbusů dnešní řidič metra. V den záplavy buď všichni jezdí kamkoliv metrem, nebo jsou doma. Do práce se obvykle o záplavy v Ústí nad Labem nechodí. Je jasné, že přijíždějící vlaky na Ústecké hlavní nádraží budou muset mít stěrače na plné koule. To stejné platí i s vodotěsností. Každý vláček Českých Drah má svojí pláštěnku.