Čurákova herna

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Okolí Čurákovy herny působí dost destruktivně

Čurákova herna (od červen 2009) je vedle Krychliče a Vypsané fixy jedním z největších fenoménů statutárního města Pardubice.

„Kdo vyteče vyhraje!“

- Maša

„Podle díry poznáš poznáš úsměv.“

- Just

„vím něco co nevim ???“

- Just

„Musíš srát s grácií!“

- Rosťa

„tak já se tu celou dobu drbu na koulích a Máša mi na to čumí a neřekne nic.....prase...........“

- Rosťa

„Dohajzlu Křeňa mi šahá na bradavku....a divně se přitom směje....“

- Johnny

„Ty pičo to není možný abych byl od pátka šest dní v hospodě a ještě mi tam čtyři dny zůstaly“

- Křeňa

„Ty vole ja slyším barvy“

- Maša


Historie[edit]

Začátkem léta 2009 byl skupině studentů pronajat byt v místní části Polabiny. Nikdo v té době netušil, že se bude jednat o všeobecně známé místo koncentrace asociálů a volnomyšlenkářů z řad nejen pardubického studentstva. K tomu však nedošlo okamžitě, ale bylo to podmíněno dlouhodobou evolucí za přispění menších dávek alkoholu. Původně se jednalo o malý kruh přátel, který se vlivem charizma původní skupiny rozšířil a k dnešnímu datu čítá cca 32,5 lidí.


Otci zakladatelé[edit]

Petr 'Koště' Košťál

Za střízliva tichý klidný jedinec. Za opilosti šílený pařivý a pářivý jedinec. Za zhulení filosof psychadelických stavů.


Martin 'Kokůtek' Just

Za střízliva hlasitý skrytě perverzní osůbka. Za opilosti hlasitější s dementním pohledem na ránu, ukradne u nábytek z hospody. Za zhulení ....bože chraň nás.... !!!!


Martin 'Mašenka' Šostek

Za střízliva tajemně se usmívající. Za opilosti tajuplně se ksichtící. Za zhulena mu chybí obličej. pozn. Známí je především jeho raní třímromilovák, či samovcucnutí obličeje.


Martin 'Křeňa' Krabec

Za střízliva šílený. Za opilosti šílený. Za zhulena šílený.


Rosťa 'Prase' Vašata

Za střízliva hraje hry. Za opilství chce si hrát. Za zhulena si myslí že si hraje


Marcela 'Marcy' Kotková

Za střízliva CO ?? Za opilosti dej mi cígo. Za zhulena he he he

Vývoj[edit]

Vývoj Čurákovy herny prošel několika fázemi.

 • 1. fáze Klid před bouří (červen 2009 - duben 2010)
 • 2. fáze Úklid města (duben 2010 - současnost)
 • 3. fáze Exodus (právě probíhá)
 • 4. fáze Exekuce (očekávána)

Klid před bouří[edit]

V roce 2009 se do Čurákovy herny nastěhovalo celkem 7 lidí. 2 z nich nevydrželi prostředí, a proto opustili byt ve svěracích kazajkách za pomoci zřízenců s těžkou psychickou újmou. Z etických důvodů se o nich nebudeme nadále zmiňovat. Zbývajících 5 obyvatel se tedy ocitlo na počátku něčeho neuvěřitelného a dokonalého. Dále k nim přibyla dívčina křehká jako mazut a postupně se přidali sociální kurátor a stálý host (poslední dva zde nikdy oficiálně nebydleli). Těmito veterány byli:

 • praotec Křeňa
 • morální bachař Rosťa
 • duchovní Maša
 • informační referent Peťa
 • dvorní kokot Just
 • komorný/á Marcel/a
 • stálý host Bóďa
 • sociální kurátor Johnny

V tomto období proběhlo pár komorních akcí bez stížností sousedů. Nejvýznamnější událostí tohoto období bylo pomočení pohovky dvorním kokotem Justem.


Úklid města[edit]

Léta Páně 2010 došlo v Pardubicích k velké události, kdy místní hokejový klub ve finále Play-off Extraligy Vyhrál titul. Tato událost odstartovala sběratelské období.
Po bujarých oslavách titulu se na bytě objevil nákupní košík Adam, který byl prvním a významným sběratelským kouskem. Na bytě je dodnes a za dobu své služby již sloužil jako dopravní prostředek, postel i sušák na prádlo. V současnosti je na věčném odpočinku v oblasti 51 (kumbál).

V létě tohoto roku také vyhořel hudební klub Žlutý pes. Na benefiční akci za tento klub byly některým členům Herny podstrčeny alkoholické nápoje. V průběhu noci byli pronásledováni hlídkami Policie ČR. Následující dva dny pod vlivem paranoie nevycházeli ven, ani nekomunikovali pomocí jiných prostředků.

V zimě na konci roku 2010 přišly na na návštěvu dvě milé slečny (alespoň na začátku jsme si to mysleli) s modrými plastovými boby. Těmito děvčaty byly Úďa a Šílená. Po vypití několika lahví vína si Šílená vyžádala kávu do lahve od vína. Rosťa tedy sesypal veškerou kávu nacházející se na bytě a připravil do lahve o objemu 0,7l nápoj vskutku nezapomenutelný. Po sólovém vypití následovalo peklo. Množství nečekaně nabyté energie si vybralo svou daň a donutilo šílenou jezdit na kolečkových bruslích po Herně, klepat 3/4 hodiny na dveře, jíst po tmě cukr v kuchyni na zemi a dělat stojky na posteli vedle Maše. Ten ji uspal dvěma dobře mířenými ranami do hlavy (polštářem).

Další akce z tohoto akademického roku si osazenstvo již nepamatuje.

Se začátkem dalšího akademického roku však došlo k tragédii!


Expanze[edit]

Satan, ilustrační obrázek
 • Satan přichází

Za tuto tragedii lze považovat příchod antikrista s jménem tak podivným, že se mu začalo říkat radši Skiňa. Tento malý bujný netvor přinesl sebou armádu čertů, kteří si získali přízeň většiny. Ovšem výrazně tím poklesla schopnost ČH komunikovat s jinými bytostmi.

 • Dobití Krkonoš aneb Algida je proti válce

V prosinci roku 2010 se skupina radikálních členů ČH později známá jako Alkobanda rozhodla provést záškodnickou operaci v srdci Krkonoš. Operace dostala krycí název ALGIDA JE PROTI VÁLCE. Po příjezdu na místo roztočili akční kolotoč nošení piva ke svému stolu aniž by komunikovali s jinými návštěvníky, ty z počátku velice ostýchavě pokukovali .. pak už nechápali vůbec a nakonec radši odešli spát. V ten okamžik začíná celá operace. Po odcizení vlajky Algida (hlavní symbol nenávisti proti lidstvu) rozjíždí členové hlasivkový útok na celou budovu podle vzpomínek obětí se ozývalo dlouhé minuty.... uu aa time to kill Israel....algida je protivááálce....uu aa time to kill Israel

Politický systém[edit]

Čurakova herna je suverénní, samostatný celek složený s několik oblastí, s vlastním právním systémem a demokratickým výběrem chlastu .. Správní členění

 • Centrální povalování

Je zákonodárným shromážděním alespoň jednoho člena ČH, kde se přijímají tzv. Předsevzetí, jejichž cílem je často pokus o snížení korupce (nejvetší korupce je především v kuchyni, kterou kompletně ovládá odpadková mafie). Časté a velmi účinné lobby zástupců mafie (nejčastějším zástupcem mafie bývá Just a nebo mnohem přesvědčivější Nikdo) vede k takové úspěšnosti, že tento model převzala mafie v Neapoli na kontrolu města. Dalším důležitým bodem na těchto schůzích stejně jako i na nižších úrovních jsou výběrová řízení opíjecí tekutiny, místa uskutečnění opíjení i případné finanční otázky.

 • Oblastní spolky

Celkem tři : Oblast Ložnice (OL),Oblast Devátá Brána (ODB) a Oblast Obyvák (OO). Navíc statutární Protektorát Bäthroom und Kïtchen. Oblastní spolky mají svoje vlastní zájmy a snaží se je prosazovat různým způsobem. Úspěšný je především bojkot, nebo znečišťování a okupace ostatních spolku (vše v duchu hesla Čurákovy Herny Silnější pes mrdá). Protektorát si žije doslova svým životem a každého zástupce ze spolků snaží se zabít nebo alespoň zastrašit.

 • Jednotlivé existenční jednotky

Jsou nepředvídatelné jednočlenné skupiny, které se snaží opět v duchu hesla ČH dosáhnout svého absolutního ovládání všech a všeho. Zajímavostí je , že jakmile však přijde problém nebo zodpovědnost mizí tyto jednočlenné skupiny do nejtemnějších zákoutí ČH a snaží se neexistovat.

  • nejsilnější politickou stranou vždy byla a bude Autonomní Alkoholici (AA)

Flora a fauna[edit]

Panuje přesvědčení, že kdysi dávno stvořil Bůh, hned potom co mu to Chuck Norris dovolil svět. Stvořil Faunu a Floru, Nebyl však tak důvtipný a nepočítal, že by některé jeho děti z ČH jako například Peťa,Křeňa,Marcy a Rosťa mohly dosáhnout takového duchovního pokroku a osvícení.Na neštěstí se tak stalo.

 • Fauna

V tajném projektu,,TADY JE KOKOTOVO,, který osazenstvo Čurákovy herny zahajilo vzniklo několik druhu xenomorfů a amorfních tvorů (určených původně pro ochranu ČH). Nejznámějším jsou Křeček Masožravý, Cosi Zachodové, Podgaučovka Smrdutá (vyvinuta zřejmě nedopatřením v ponožkovém inkubátoru). Projekt byl z důvod smradu ukončen, panují však obavy, že několik jedinců stále skrytě přežívá někde v ČH.

 • Flora

Ani v oblasti fauny projekt nijak nezahálel, mezi hlavní tahouny zde patřila především Marcy, Skiňa a díky znalostem z oboru fauny i Pěťa a Rosťa. Hlavním cílem bylo najít vytvořit rostliny takzvaného přiblížení k bohu. Nejslibnějším pokusem se stala Travička sušená která se v ČH objevovala neustále a v hojné míře. Dalším experimentem na který se projekt zaměřoval byl tzv. PODPROJEKT CHMEL ten si dával za cíl vytvořit pivní strom a to dokonce bez zátek.I přes obrovské množství experimentů a spotřebovaného kapitálu, nikdy nebylo oficialně potrvzeno, že by kromě litrů spotřebovaného piva a kil trávy došlo k setkání z bohem nebo vypěstování stromu pivníka. Oba projekty byli však po jejich odhalení medii zastaveny, zasvěcené jazyky však mluví a tajných a pološílených experimentech které stále probíhají...