Stanislav Křeček

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Křeček)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Jak na křečka.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Stanislav Krecek.jpg
Stanislav Křeček
Biografické informace
Rodina regulovaná
Tituly JUDr.
Přezdívka soudruh Generální nájemník
Zajímavosti
1 JUDr. Stanislav Křeček. Tvář hodná zlovolného lorda ze Sithu!
Ku příležitosti 30. výročí narození (ovšem s předstihem jednoho roku!) byla v Německu vydána známka se Stanislavem Křečkem na příznačném rudém pozadí.

JUDr. Stanislav Křeček, společník advokátní kanceláře Křeček&Slámová, patří mezi známé relikty Poslanecké sněmovny. Ne tak pro svůj věk (* 1938), ale pro délku svého poslancování. V kuloárech se proslýchá, že mu bude přiděleno inventární číslo. Práva ovšem vystudoval na UK, nikoliv v Plzni.

Stručný životopis[editovat | editovat zdroj]

Je pravnukem Standy Křečka, nápovědy v Cimrmanově kočovné herecké společnosti Lipany. Již od útlého věku inklinoval k levici a to i přes stále větší a větší vzdělání. Je s podivem, že byl soudruhy jistý čas perzekuován. Jediné vysvětlení je, že jeho levicová orientace byla i na ostatní soudruhy příliš silné kafe. Jeho největší ideou vždy bylo smazat sociální rozdíly, již samotný pohled na sociálně slabé mu vháněl slzy do očí. Jelikož mu ve stranách, ve kterých dříve působil po revoluci házeli klacky pod nohy, měnil proto příslušnost ke stranám podle jejich momentální levicové aktivity (Čs. strana socialistická, Dělnická strana práce), až (zdá se natrvalo) zakotvil v ČSSD. Zde plně rozvinul již započaté aktivity Sdružení na obranu nájemníků (vizte níže).

Levicový intelektuál[editovat | editovat zdroj]

Stanislav Křeček patří k tzv. levicovým intelektuálům, pilně dopisuje do Práva a Lihových novin.

Levicový intelektuál je člověk, kterému jsou trnem v oku soiální rozdíly mezi lidmi. Motorem věškeré jeho činnosti je náprava této křivdy. Je zajímavé, že tito lidé se rekrutují z majetných tříd (např. Marx, Vladimír Iljič Lenin, Che Guevara a další). Je možné, že tyto lidi pálí dobré bydlo a nevědí roupama co by. Zásadní řešení problému vidí jasně: bohatým (schopným, iniciativním, nápaditým) brát a chudým (líným, neschopným, pasivním) dávat. Výsledkem těchto aktivit, pokud jsou realizovány, je, že nastane úplná majetková rovnost, neboli všichni mají úplně stejné hovno.

SNON[editovat | editovat zdroj]

Sdruzeni ochrany najemniku.jpg

Sdružení na ochranu nájemníků je kromě poslancování hlavní činností JUDr. Křečka. Jako známý lidumil jistě zastupuje nebohé nájemníky v soudních sporech s hamižnými majiteli domů zcela zdarma. Jestliže nájemníci jej milují, majitelům domů pije krev. Jeho zásadou je, proč by měli nájemníci platit takové nájemné, aby majitelé domů vydělali a měli na opravy. Nájemníci mají přece právo bydlet slušně a o to se přece musí postarat majitel. Proto JUDr. Křeček nese prapor proti odporu za zrušení regulovaného nájemného. Že Ústavní soud rozhodl jinak, to ho nezajímá. Lidi by ale mělo spíš zajímat, kdo to nakonec celé zaplatí, viz žaloby u Evropského soudu. Nikdo přece není nelida, aby nutil důchodce bydlícího na Václavském náměstí v bytě 100 m² za regulované nájemné 4.500,-Kč platit buď normální nájemné nějakých 80.000,-Kč, nebo se snad na stará kolena stěhovat do panelákového 1+1 někde v Hájích. A co teprv nebozí poslanci, jako právě JUDr. Křeček? Taky to dá rozum, že platit normální nájemné nemůže, taky z čeho, z důchodu? Proto regulovat až do úplného vyregulování. Buďto vymřou důchodci, a nebo, a to spíš, na mrtvice a infarkty vydřidušští domácí.

Stanislav Křeček a zahraniční politika[editovat | editovat zdroj]

Kromě otázky regulovaného squotterství se Stanislav Křeček také zabývá zahraniční politikou. Neúnavně hlásá přesvědčení, že Kosovo vždy bylo, je a bude srbské. Také je přesvědčen o tom že Rusko má právo útočit na Gruzii kvůli Jižní Osetii a Abcházii.[1] Položíme-li analogii k bytové politice, dojdeme k názoru, že Albánci a Gruzínci jsou zde v roli majitelů domů, zatímco Srbové a Osetínci jsou regulovaní nájemníci.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Vypadá to, že poslanec Křeček se rozhodll táhnout káru dál a kandidovat i v příštích volbách. Je to velmi dojemný příklad toho, jak starost o blaho bližních má přednost před klidným odpočinkem po létech vytrvalé a mravenčí práce. To je člověk!

Politici
Adam VojtěchAdriana KrnáčováAlena SchillerováAlexander DubčekAndrej BabišAntonín ZápotockýBohuslav SobotkaCarda RetardaDana KuchtováDavid RathDominik FeriEdvard BenešEvžen KoksFrantišek LaudátGustáv HusákHelena LangšádlováIvan BartošIvan LangerJan Berwid-BuquoyJan FischerJan KavanJan ŠvejnarJana BobošíkováJana MaláčováJaromír ŠtětinaJaroslav BaštaJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošJiří ParoubekJiří ZlatuškaJosef TošovskýKarel HavlíčekKarel SchwarzenbergKarolína PíkováKatedřina KrasnováKateřina JacquesKlement GottwaldKrakonošKristýna KočíLeoš HegerLubomír VolnýLubomír ZaorálekMarie KabrhelováMartin KonvičkaMartin StropnickýMichael KocábMichal HašekMilan ChovanecMiloslav RoznerMiloš ZemanMilouš JakešMiroslav KalousekMiroslav MacekMiroslav NovákPatrik NacherPavel BělobrádekPavel BémPetr FialaPetr MachPetr NečasPetr PavelRadovan ŠteinerRoman PrymulaStanda GrossStanislav KřečekTomáš VandasTomio OkamuraRoman OnderkaSilverŠtěpán SlovákTonny NewotneyVáclav HavelVáclav KlausVáclav Klaus mladšíVasil BiľakVladimír ŠpidlaVlasta ParkanováVlastimil TlustýZdeněk JičínskýZdeněk ŠkromachZedník Aleš

zahraniční: Adolf HitlerAl GoreAngela MerkelArturo CallienteAštar ZemanAugusto PinochetBarack ObamaBenito MussoliniBill ClintonBorut PahorDmitrij MedveděvDonald TrumpGeorge W. BushGerhard SchröderChristian WulffJán SlotaJásir ArafatJosip StalinLeninMarian KotlebaOlaf ŠulcPetro PorošenkoPo Si-laj Ho Do-lo-chuPutinRobert FicoSarah PalinováSeumas McSporranStalinViktor OrbánVojislav KalašnjikovWinston Churchill


Politici-animace.gif