Bramborový batalion

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Oficiální erb Bramborového batalionu

Bramborový batalion vznikl pro mnoho lidí, kteří se chtějí nechat dobrovolně mobilizovat, ačkoli není vyhlášena mobilizace. Tito lidé mají své specifické vlastnosti jako například klávesnicové hrdinství, nadváha a totální nepoužitelnost jak v boji, tak v jakémkoli praktickém uplatnění. Bohužel chtíč těchto samozvaných branců je natolik velký, že je nutné jim vyhovět. První plány byly obnovit prapor PTP (pomocné technické prapory) Černí Baroni. Nepoužitelnost těchto jedinců, byla ovšem dechberoucí a opakovaně hrozilo, že dojde ke zranění nebezpečným nástrojem typu krumpáč nebo lopatička. Usnesením kompetentních jedinců bylo rozhodnuto, že vznikne samostatná jednotka Bramborový batalion, a protože se onoho batalionu nechtěla ujmout přímo žádná armáda, tak batalion vznikl pod záštitou meme aliance NAFO.

Poslání[editovat | editovat zdroj]

Posláním Bramborového batalionu je škrábat brambory pro opravdové vojáky. Toto je jediná činnost, které se může batalion věnovat. Pro tento batalion byla ve spolupráci s Michalem Nesvadbou z kouzelné školky vyvinuta speciální bezpečnostní škrabka na brambory s kulatou špičkou, se kterou se nemotorný branec nemůže vážněji zranit. Branec je díky své věrnosti připraven kdykoli zemřít potupnou smrtí, když jej zasáhne zbloudilá střela s nedoloupanou bramborou v jedné ruce a škrabkou v druhé.

Organizační struktura[editovat | editovat zdroj]

Majorem tohoto batalionu je Bratříček, neznámý YouTuber, co to dělá jenom pro prachy, amatérský barista a jediný majitel obchodu, který vstává v 6:30, přičemž zvládá už od 6:00 otevírat. Dále jsou zde desítky bramborových branců (tzv. brabranců), kteří dostávají za od majora náhodné hodnosti a pracovní pozice.

Lingvistické okénko[editovat | editovat zdroj]

Podle konkurenčního satirického zdroje Wikipedie je batalion čili prapor vojenská jednotka, jejíž plný početní stav čítá v závislosti na době a zemi sílu 300-1500 mužů. Podle přesnější uznané definice je batalion něco jako biatlon, jen se se místo střelných zbraní používá škrabka na brambory. Také nejsou potřeba běžky ani sníh, postačuje plastová bedna, případně špalek na sezení někde v rohu stanu polní kuchyně.

Boj s desinformacemi[editovat | editovat zdroj]

„Když nemáte brambory, škrábejte rejži. A teď pozor, když nemáte ani rejži, tak neškrábejte vůbec nic.“

- Jyrka Babica, držitel řádu zasloužilého desinformátora v oblasti gastronomie

Jakkoliv směšná je brancova fyzická zdatnost, jakkoliv povadlé a ochablé svalstvo má, jakkoliv je nemotorný a neovládá jedinou zbraň, ba ani do míče čutnout neumí, neomlouvá jej, pokud mu to politicky nemyslí. Od brance je očekáváno, že rozpozná desinformační snahy protivníka a je schopen se vůči nim bránit. Uveďme několik příkladů typických desinformací, které mají brance buď odradit od výkonu služby anebo jej přimět napáchat při plnění povinností co největší škody. Zároveň si ukažme, jak jednoduše se desinformacím může branec bránit. Toto umění se někdy nazývá bramborové jiu-jitsu. To samozřejmě nemá vůbec nic společného s opravdovým jiu-jitsu, v tomto ohledu stále platí, že brabrance dokáže seřezat i malá holka.

Desinformace: Kalousek může za všechno, tedy i za cenu brambor.

Obrana: Branec ví, že za cenu brambor může cena fosilních paliv, protože nějak se ta brambora z pole do supermarketu dostat musí. Cena fosilních paliv je pak dána jejich nedostatkem. Nedostatek fosilních paliv je dán nenažraností kvazizbohatlíků, kteří jsou schopni do svých sportovních limuzín se sajdkárou natlačit zásoby celé benzínky na jedno natankování a ještě mají tu drzost brečet na internetu, kolik je to stálo.

Desinformace: Ruské vejce se kromě jiných pochutin skládá i z bramborového salátu, brambora je tedy průkazně ruským vynálezem. Každý, kdo loupá, vaří, šťouchá, jí či sere brambory, je pravý ruský vlastenec!

Obrana: Branec si je vědom skutečnosti, že brambory do Evropy zavlekl americký brouk a tudíž jsou v ideově pořádku úplně stejně jako rock'n'roll, Coca Cola nebo iPhone.

Desinformace: Jádro brambory obsahuje vysoce radioaktivní štěpný materiál a již za druhé světové války byly brambory použity ke zničení japonského města Nakaši.

Obrana: Branec má stále na paměti, že není jeho úkolem šťouchat brambory na kaši (ostatně nemá na to ani svaly), pouze je loupat. Nemusí se tudíž bát ani ozáření, natož jaderného výbuchu. Co se stane kuchaři, není brancova starost. Branec si je samozřejmě vědom, co by se stalo při použití tzv. špinavé brambory a proto svou práci koná svědomitě.

Na závěr kapitoly si uveďme ještě příklad, kdy je protivníkova snaha o desinformaci potlačena v samotném zárodku, neboť to byl protivník, kdo si o bramborovém batalionu nezjistil dostatek informací, případně byl sám zmaten kontradesinformací.

Desinformace: Jedině zelená brambora je udržitelná brambora. Jedině zelená brambora naplňuje ctnostný záměr Green Deal. Všechny ostatní brambory vyhoď, v hrnci nech jen ty správné, jen zelené.

Obrana: Branec, jako hrdina klávesnice, strávil před obrazovkou počítače tolik času, že receptory v jeho očích jsou vypáleny diodami RGB a tudíž nerozezná nejen červenou a modrou, ale také zelenou barvu. Hnědou a žlutou však stále vnímá, a proto je schopen rozeznat oloupanou a neoloupanou bramboru. Naopak ztrácí-li se postupně branci během loupání brambrora před očima (tedy ve skutečnosti je pod slupkou zelená, modrá nebo červená), branec bramboru zahazuje s poznámkou, že to je zase nějaký zmetek vyrobený v Číně.

Desinformace na Necyklopedii[editovat | editovat zdroj]

Palec.png

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

Takto má vypadat údajná munice připravená v metačce připevněné na tanku T-72 ruské armády

Vlastním výzkumem bylo zjištěno, že desinformace se objevují i na jinak důvěryhodných internetových portálech, jako je Necyklopedie. Dle Necyklopedie používá brambory ruská armáda jako munici do metačky, univerzální zbraně, kterou lze namontovat na jakýkoliv stroj od T-72 po MiG-29. Ve skutečnosti, pokud by ruská armáda brambory znala, polní kuchaři by je pomocí kuchňského robota Bělka v režimu "kvas a destylácija" proměnili v kvalitní samohonku, jediné antidepresivum a analgetikum, které na malika ještě funguje.

V rámci boje s desinformacemi někdo, někdy, někde požadoval, aby byla za trest celá Necyklopedie vypnuta. Dle vyjádření NIC.cz ministr pravdy o vypnutí Necyklopedie vůbec nikdy nežádal, ale protože doména nespadá pod kontrolu NIC, nemohli s jeho nežádostí vůbec NIC udělat a Markéta taky nesouhlasila. Následně byla celá kauza potichu zametena pod rohožku u vchodu do budovy ministerstva pravdy, kde jí nikdo nenajde. A tak je to správné, soudruzi, tak to má být.

Tajná služba[editovat | editovat zdroj]

BBTIS - Bratříčkův bramborový tajný informační servis. Tajná služba sloužící vůdci Batalionu a pro evidenci osob, které jsou na výplatní pásce teroristů z Russka. V poslední době významně zaměřená na pohyb maminčina mazánka a zámeckého pána z Wishe - Matěje Stropnického po Středočeském kraji. Účelem je monitoring jeho případného průjezdu obcí Obory.

Vojenská přísaha[editovat | editovat zdroj]

Já, škrabka, vědom si své vojenské impotence a neschopnosti, slavnostně prohlašuji, že budu věrný zázemí polní kuchyně a rozkazům všemohoucího vůdce Bratříčka. Budu poslušnou pomocnou silou, neuhnu před žádným kazem brambor, budu plnit břichy pravých ozbrojených sil a dodržovat nezbytné hygienické normy a bezpečnostní předpisy. Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva!

Vojenský pozdrav[editovat | editovat zdroj]

Během vojenské přísahy, zdravice Ukrajině, hrdinům, spojencům, spojecům spojenců, jakož i při běžném armádním styku, je brancům bramborového batalionu zakázáno salutovat. Důvodem je tak vysoká míra absence manuální zručnosti, že by si branci vypíchli oko škrabkou. Bramborový branec vzdává čest a hold tak, že přepne do chatu a na chvíli zarazí svou škrabku do klávesnice způsobem, aby držela klávesu F ve stisknutém stavu. Pozor, neplést si klávesu F s klávesami F1 až F12!