Jirka Babica

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jyrka.jpeg
jirka
Biografické informace
Barva očí křupavě hnedá
Vlasy mastné od omýmtky
Narozen bohužel ne
Úmrtí bohužel ano
Rodina žena: něco jako paní Colombová
Děti pár kusů
Povolání Momentálně kuchař, tradovaný mítický prodavač lyží
Jyrka se Zdeňkem

Jyrka Babyca (angl. George Grannys, ital. Georgio Babiscini) je paladinem české gastronomie. Jakožto její svatý bojovník je též nazýván druhým prorokem (prvním je Chuck Norris, třetím MacGyver). Tato posloupnost je dokázána ve svaté knize Bůh má jméno Prasica! citací:

MacGyver udělá z hovna bombu, Chuck Norris udělá hovno z MacGyvera a Babica udělá z hovna pomazánku!

—lidové moudro

Věhlas páně Babicův se již dávno zapsal i do lingvistických příruček. Přídavná jména jako Babicovy, Babicovský jsou synonymem pro Je to dobré, levné a zdravé! Hlavně levné. Je v clash of the stars Rád cháluje kakavíčko Dejte odběr na kanál zugoi

Mládí[edit | edit source]

O jeho mládí není nic známo. Vědeckou obcí byl nakonec přijat fakt, že se narodil nejspíše v obci Koněpůlky. Jako mladý nejspíše studoval na muslimského ímáma. Jeho matka byla nejspíše služebná na místním zámku, otec je neznámý. Často je za něj považován Miroslav Kalousek (kvůli podobnému stáří cca. 1029* - současnost). Poté se stal prodavačem lyží (a hůlek), od čehož byl již jen krok k vaření, kdyz mu byl rok tak rekl svoje prvni slovo a to bylo kundiprd.

Svatý bojovník gastronomie[edit | edit source]

Za práva české gastronomie začal bojovat od roku 1259, kdy jí adoptoval. Již tehdy se někteří hnidopiši ozývali proti němu. Byli však vyřízeni jeho Špagetami allá Babica - bez špaget. Poté již sepsal knihu své nové víry (Babicodobrotysmus). Knihu pojmenoval Bůh má jméno Prasica!. Měla obrovský úspěch protože si jí koupila nejen jeho matka, ale i babička. Povzbuzen tímto úspěchem se prohlásil Svatým bojovníkem gastronomie a zahájil boj proti všemu dobrému co se dá jíst. Musíme podotknout, že s úspěchem. Proslulými jsou také jeho vynálezy např. kečup nebo sojová omáčka. Němci ho znají díky restauraci Petersberger hof kde "vařil". Jeho německý kolega o něm prohlásil následující:

Jyrka dokázal z 100g hoven udělat tři obložené mísy pro 3 slovenské autobusy a ještě nám zbylo na večeři!

—Klaüz von Telefön

Jyřýk poslední dobou začal i expandovat na JůŤubu, kde vaří svoje šlichty jídla a má speciální sérii připravování občerstvení pro hráče počítačových her, nazvanou ICH BIN EIN GÄMER! Doufáme, že i mistr Jyrka vydá někdy svůj let's play ze hry.

Babicodobrotysmus[edit | edit source]

Nová víra ve znamení svaté trojice (Citron, limetka, cibule). Jejím Bohem je Jiří Prasica. Základní myšlenku vyjadřuje věta: „Červená čočka, to je taková ta normální, no, jak ji známe, akorát je voloupaná.“. Tím je upozorněno na neutuchající schopnost improvizace. Už od roku 1859 vyhlásili věřící svatou válku Katolické církvi požadujíce, aby byla eucharistie připravována na pánvi Wok, jednom z hlavních symbolů Prasicova kultu. Dalším symbolem je pak protlak. Touto doktrínou se také inspirují výrobci potravin jako jsou polské bábovky. Dle sčítáni lidu se k Babicodobrotysmu hlásí 11 milionů občanů české republiky a 2 miliony občanů slovenské republiky. Dle mého osobního názoru tu Babicodobrotysmu vydraží minimálně 2 století.

Svaté pravdy Babicodobrotysmu[edit | edit source]

1. Tvrdý játro není tak dobrý, jak měkký játro.

2. Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.

3. Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.

4. Je to supr… Jednoduchý a postaví to každýho šohaje na nohy, vyčistí tělo, dodá žaludku mikroflóru, vitamíny, odbourá to všechny i volný radikály a hlavě dodá sebevědomí, žloutky prý i vlasy a lesk, taky trochu jsou afrodiziakem. Tak to přece musí bejt i zdravý…

5. Ratatule. „Dneska si tady spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule.“

6. Kukurma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari.

7. Když nemáte citron, dejte tam limetku. Když nemáte limetku, dejte tam cibuli. A když nemáte cibuli, dejte tam sójovku.

8. Teď tady mám asi 150 gramů čedaru, sýr, to je takovej ten mexickej, trošku pikantnější.

9. Otázkou je, kde se vzal ten název sekaná. No, já jsem si vydedukoval, že tenkrát, když ty lidi neměli ty stroje, že si to maso museli nasekat ručně, udělali si takovou mletinu a proto ten název sekaná.

10. Když dáte k té sekané cibuli, tak to bude chutnat úplně jinak, než když tam tu cibuli nedáte.

11. A teď necháme smažit pěkně do křupava.

Prasica a zdraví[edit | edit source]

Jyrka Prasica je nedotknutelným světcem, který vaří jen zdravá jídla, přičemž využívá jen 14 litrů oleje na 100 gramů, 350 gramů vegety a 2,5 litru sójové omáčky. Už se setkal i s názorem, že vegeta do jídla nepatří, ale to jsou jen pomluvy plešatejch lidí. Viz. Svaté Pravdy Babicodobrotysmu č. 2, 3, 5, 6 pro více informací o zdravíprospěšnosti. Pro informace o zdraví viz. Svatá pravda Babicodobrotysmu č. 1.

Čumni taky na[edit | edit source]