Andrej Babiš

From Necyklopedie
(Redirected from Babiš)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Babiška.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Ing. Andrejka Babiš
Biografické informace
Pohlaví Nejde přesně říct,ale uvádí se že je muž
Diagnóza Nemoc čapí hnízdismus
Narozen 2. září 1954 Bratislava
Povolání Od roku 2023 prezidentem díky bohu není.
Dobré skutky
TheJeeMan.jpg
čerpání přebytečného oběživa, rozdávání koblih

Dětství a mládí[edit | edit source]

Babiš zamlada

Rodina Andreje Babiše (známého díky hře League of Legends) z otcovy strany pochází ze západního Slovenska; rodina Andrejovy matky přišla na Slovensko po druhé světové válce z podkarpatské rusi. Otec, Ing. Štefan Babiš (1922–2002), vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě a většinu života pracoval jako vedoucí pracovník zahraničního obchodu. Vzhledem k zahraničnímu působení svého otce žil Andrej Babiš od roku 1958, tedy v útlém věku, po dobu čtyř let v Paříži. Tam také nastoupil do první třídy na základní škole při československém velvyslanectví. Po návratu do Československa chodil do základní školy v bratislavské čtvrti Nové Mesto. Jeho matka ho v devíti letech nechala zapsat do tenisové školy na kurtech bratislavského Slovanu, kde také při turnajích sbíral míčky a získával své první výdělky. Po návratu do Československa bydlel Babiš u babičky v Bratislavě a chodil na Gymnázium Ladislava Novomeského. Bodoval tenkrát hlavně dobrými výkony v meziškolních utkáních ve volejbalu a basketbalu a pomohly mu také občasné dovozy gramofonových desek rockových skupin a moderního oblečení, ke kterým se dostával přes rodiče. Nicméně v této době tento lehce přidrzlý čahoun s dlouhými vlasy též chodil za školu a psal si omluvenky s napodobeninou babiččina podpisu, přičemž si ředitel školy všiml, že podpisy se různí a Babišovi hrozilo vyloučení ze školy.

Podnikání[edit | edit source]

Babis-koupil-cesko-za-1-korunu.jpg
Babišovy dobroty pro každého
Babišovy uzeniny pro každého
Korunovační klenoty Andrej I. nosit nemůže, někdo je ukradl
Andrej Babiš koupil i Mladou frontu DNES

V roce 1980 jej začala Státní bezpečnost (StB) evidovat jako svého důvěrníka a od roku 1982 jako agenta s krycím jménem „Bureš“. Po návratu ze Sovětského svazu vstoupil do Komunistické strany Slovenska, kde se nestal agentem ŠTB, a po privatizačním puči začal podnikat. Přestěhoval se do Česka, kde si za své úspory z vkladní knížky koupil několik fabrik a chemiček. Postupem času koupil několik masokombinátů, v nichž chtěl vyrábět levné uzeniny pro široké vrstvy. K tomu však potřeboval hafo mouky a sóji, protože špekáček za 30 korun kilo z masa nikdo nevyrobí. Proto skoupil několik tisíc hektarů půdy a několik JZD. Usadil se v Průhonicích, kde žijí převážně poctiví podnikatelé s domy za 25 a více milionů.

„Běžnou Babišovou praxí je skupování menších podniků a jejich následná likvidace. Babiš si vytváří monopol tím, že nabídne výhodnou cenu při odkoupení menších potravinářských závodů apod. Následně danému podniku výrazně redukuje výrobní kapacitu, nebo ho předělá tak, aby vyráběl pouze dílčí produkt. Je běžné, že je při tom propuštěno až 80% zaměstnanců daného podniku. Babiš tak systematicky likviduje konkurenci a to, že lidé přicházejí o práci, ho vůbec nezajímá, což ostře kontrastuje s jeho tvrzením, že dává lidem práci.“

- Tomáš Vandas

Babiš (o,vy)kupuje Česko[edit | edit source]

Miliardář Andrej Blabiš jednoho chladně mrazivého listopadového polistopadového dne, dvoutisícého třináctého roku nad ránem koupil od bývalého premiéra Petra Nečase celou naši republiku za 1 korunu českou včetně DPH. „Už to takhle dál nešlo,“ zdůvodňuje Nečas, proč se státu zbavil, „dřel jsem jak kůň od rána do večera, všude furt samej kmotr, i v koupelně a v botníku, všichni mi do toho kecali, ale vydělat jsem si mohl akorát na dovolenou v Bibione.“ Babiš byl hodně velký blbec.

Samotný akt proběhl bez přítomnosti médií a dýchatelného vzduchu v pivnici U Černého pulprdeláče, kde se expremiér cítí nejlépe. Babiš získal všechen státní majetek, který se ještě nestačil rozkrást, na druhou stranu musí zaplatit permanentně rostoucí státní dluh, jehož hodnota už přesáhla jeden a půl bilionu korun.

Hned po podpisu kupní smlouvy se Babiš nastěhoval do Pražského hradu, kde stihl posnídat se zděšeným prezidentským párem. Půl hodiny nato už celý rod Zemanů v negližé válel sudy Nerudovou ulicí. Pak šel koupit židle, noviny, rádio a k tomu přibral i televizi.

Vše se v naší zemi změnilo, i Pražský hrad vypadá jinak. Babiš sám sebe korunoval králem a vzápětí rozpustil parlament, všechny samosprávy i vládu v kyselině sírové a demonstranty z Václavského náměstí zalil do betonu. Protože veškeré státní zakázky hodlá nyní veličenstvo Andrej I. zadávat výhradně svým vlastním firmám, má v naší zemi korupce utrum a politici a úředníci se budou muset začít živit prací. Například Marek Benda, Michal Hašek nebo Bohuslav Sobotka tak učiní úplně poprvé v životě.

Král Andrej I. už stačil obnovit robotu a nyní nabízí každému občanovi, že za něj zaplatí všechny dluhy, pojistné a daně, když se stane jeho poddaným. Na Pražský hrad už proudí statisíce lidí, které mají o nabídku zájem. „Už mě nebaví pořád chodit na pracák, jsem po krk zadlužená, neumím samostatně myslet,“ zdůvodňuje Marie K., proč se hodlá dobrovolně vzdát všech svých práv. „Stejně bych musela nastoupit na veřejně prospěšné práce a ty vyjdou nastejno.“

Jak koupil, tak i prodá, za babku, a proto bude stále nejpopulárnějším politikem u nás, ale co trvá věčně, jen perpetum mobile.

Babiš vy(kra)davatel[edit | edit source]

Lhal včera Andrej Babiš? ANO, iDNES.

„Paní Babišová ráno posílá svého muže pro mléko a rohlíky. Ve dveřích mu ještě připomíná: "Ty, Andreji, a nezapomeň koupit Mladou frontu." Andrej se za půl hodiny vrací a radostně volá: "Pozri, Monika, dali mi k ní ještě navrch zadarmo Lidovky!"“

- Josef Vyskočil

Blabišova kontrola nad zakoupenými médii se v roce 2019 stala terčem útoku Slezských umírněných radikálů, kteří spustili alternativní servery l-dnes.cz a 1idovky.cz parodující zpravodajské servery idnes.cz a lidovky.cz, zejména pak jejich vztah k jejich vlastníkovi a pevnému cenzoru Andreji Babišovi. Odkaz na náhodný upřímný článek o Andreji Babišovi na těchto serverech je možné získat na adrese babis.media.

Blabiš politik[edit | edit source]

Chtěl bych poděkovat ODS a TOP 09, že vzniklo hnutí ANO. Vlastně nevím, jestli mám děkovat. Pokud by tenhle stát fungoval řádně, tak by ANO nikdy nevzniklo, nemusel bych tady mluvit a mohl jsem ležet někde na pláži.

—Andrej Babiš

V roce 2011 založil Andrej Babiš hnutí NO JO a v roce 2013 díky podpoře Jaromíra Jágra skoro vyhrál volby. S Bohuslavem Sobotkou a ještě jedním politrukem sestavili vládu. První Babišova zahraniční cesta vedla do Polska, kde navštívil několik potravinářských podniků, v nichž byl vřele přijat. Poté obdržel ve Waršavě Řád Bílého krtka za rozvoj vztahů v zemědělské a potravinářské oblasti.

Z žádných svých politických úspěchů nemá Andrej Babiš velkou radost, protože on do politiky nechtěl.

Neodstoupím, ani kdybyste mě zastřelili.

V roce 2017 hnutí volby s převahou vyhrálo. Okamžitě si získalo v politickém spektru přirozené přátele – KSČM a SPD. Miloš Zeman Andreje pasoval předsedou vlády neboli premiérem. Andrej pak dosadil členy hnutí do všech ministerstev. A ihned začal zavádět nové pořádky. Protože chodí spát se svými slepicemi, zasedání vlády navrhoval konat v 5 hodin ráno. To se ale nesetkalo s pochopením dokonce ani jeho vlastních oveček, které argumentovaly tím, že noční klid končí až v 6 nebo že Miloš přece říkal, že v 7 hodin ráno každý normální člověk spí. A nejen normální člověk... Dohodli se tedy na kompromisu 6:30 – tou dobou ještě chrní i většina novinářů z pražské kavárny, proto se tiskové konference po vládě konají před ní.

Babiš a COVID-19[edit | edit source]

„Roušky jsou. Ukažte mě kde nejsou a já je tam osobně dovezu.“

- Andrej Babiš

„Rakušane, kup jim nové kalhoty! Slyšíš, kup jim nové kalhoty kurv**“

- Fanynka p. Babiše, při demonstraci

„Roušky nejsou.“

- Andrej Babiš

„Roušky jsou. Další budou již brzy.“

- Andrej Babiš

„Roušky ještě nejsou. Já jsem nelhal, byl jsem mylně informován.“

- Andrej Babiš

„Lžete! Roušky jsou.“

- Andrej Babiš

„Roušky již brzy opravdu budou.“

- Andrej Babiš

Andrej Babiš začal potají podnikat v pohřebnictví a rozhodl se, že nenápadně nechá pomřít Čechy na virus z Číny.

Založil krizový štáb, aby předešel panice, v čele s maskotem, který má opravdu ponětí o čem mluví. Do týmu přibral bývalou hvězdu SuperStar, která mu přišla jako ten správný ministr zdravotnictví, paní vypadající jako hybrid mezi domovnicí a učitelkou z mateřské školky, která ujišťovala podnikatele, jak jim stát počká s daňovým přiznáním a poskytne bezúročné půjčky, aby udrželi ekonomiku v chodu, zatímco zásahovka vykopávala dveře zavřeným hotelům, kde brala i automaty na cigára, protože včas neodvedli daně. Ale aby ukázal, jak je schopný v porovnání s běžným člověk, přizval do týmu prvního člověka, kterého potkal na ulici v sepraných džínách a rudé mikině od teplákovky. Ten souhlasil, neboť se právě vrátil z lyžovačky v Alpách a ještě nechtěl domů, protože tam by ho žena přinutila, aby se převlékl, přestože ta mikina bude ještě týden dobrá. Na tiskové konferenci se však ukázalo, že to není normální člověk, ale socan [Hamáček]. Od té doby spolu předvádí nepravidelné divadelní výstupy pro pobavení veřejnosti.

Momentálně se ještě čeká na výsledek Babišova podnikatelského záměru, ale je jisté že pohřbí minimálně svou politickou kariéru, a svou stranu NE 2011

Citáty[edit | edit source]

„Ano, fetoval jsem půl roku. Proč bych to nedělal? Agrofert je největším průmyslovým holdingem v zemi, obratem i počtem firem a zaměstnanců. Platíme tady daně, nemáme nikde offshory, zaměstnáváme 25 tisíc lidí, investujeme. Co je na tom, že jako reprezentant největší skupiny podniků prolínajících se přes různá odvětví fetuji?“ — o fetování biopaliv


Sorry jako.

Je to kampáááň.

Ale já vám pinďíka ukazovat nebudu.

Fotogalerie[edit | edit source]

Pro další fotky klikněte zde a zde. Můžete se na ně dívat i tady nebo tu.

Čumni taky na…[edit | edit source]

Externí odkazy[edit | edit source]

Babiš kupuje Katolický týdeníkhttps://en.wikipedia.org/wiki/Diatomic_carbon, jeho název rozšíří o slovo evangelickýBabiš prodavač.jpg edit 

Marioneta.jpg Spojené Babišárny Marioneta.jpg

AgroprdAch anoAndrej BabišBabiškaBabišovo stádo ovcíČápiČapí hnízdoČeskoDNESLibové novinyMinisterstvo financíNE 2011
Premiéři Česka
Vendula-kikina.jpg
Klaus
Tosovsky.jpg
Tošovský
Zeman-spek.jpg
Zeman
Terminator Spidla.gif
Špidla
Standa Lokotka.jpg
Gross
Kdopakjetuprezdientem.jpg
Paroubek
ManekynTopol-orez.jpg
Topolánek
Fischer-Jan.jpg
Fischer
188x293-necas.jpg
Nečas
Rusnok.jpg
Rusnok
Elmex Sobotka.jpg
Sobotka
Andrej Babiš.jpg
Babiš
Petr Fiala (51940875566).jpg
Fiala
Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf Hitler

Politici-animace.gif