Hranice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Obce[edit]

Obec Hranice (okr. Přerov)[edit]

Speciální vejška pro zelené gumy

Obec s 18 tisíci obyvatel, označovaná jako město. Významná je tato obec především tím, že se za ní nachází bezedná propast, kde se pravidelně (každé 4 roky na podzim) svrhovány oběti upalování na špičatých kůlech.

Ale vůbec nejdůležitější je proto, že z Hranic vede železniční trať do ValMezu, Vsetína, a Horní Lidče.

Obec Hranice (okr. Cheb)[edit]

To je taková zadnice světa, že tam ani vlak nejezdí...

Maličká obec s 2000 naprosto nepodstatnými obyvateli. V tomto případě je název obce opravdu na místě, neboť státní hranice (viz níže) se Zemí kojenců je zde opravdu povážlivě blízko.

Obec Hranice (okr. České Budějovice)[edit]

Taková malinká vesnička s 200 obyvateli, která ani nestojí za řeč.

Státní hranice[edit]

Hranice, které dělí státy mezi sebou. Stanoveny bývají prostřednictvím mezinárodní smlouvy (prostě jen haldou popsaných papírů) a v terénu jsou pak nějak vyznačeny , obvykle různými druhy kamení. Státní hranice je v převážné většině zemí možné oficiálně překračovat jen na místech označených jako "hraniční přechody". Způsob ochrany hranic se liší stát od státu. Současným trendem s budoucností nejvýše 20 let je dohoda, Schengenská zvaná, podle které je možno cestovat mezi státy neomezeně. Je ale pravděpodobné, že jí koronavirus dopřeje eutanázii.

Státní hranice mohou být buď přirozené, po hřebenech hor nebo vodními toky, či umělé, které jsou vedeny bez ohledu na přírodní překážky (tj. "podle pravítka").

V Monaku se dříve nehrála kopaná právě proto, že míč každou chvíli zalétl do zahraničí...A vysvětlujte to přísným a nesmlouvavým celníkům....

Galerie[edit]