LHC

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Large Hadron Collider)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Původně to měla být jen dětská hračka
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem THC.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Large Hadron Collider (LHC) v překladu „Obří urychlovač prdů“ je, jak již název napovídá, obří urychlovač hadrů. Jedná se o prototyp moderní potrubní pošty, která bude v budoucnu spojovat asijské země s tržnicemi po celé Evropě a zásobovat je dostatečným množstvím značkových hadrů, bot, cigaret, chlastu, kočiček a dalších šmejdů.

Umístění[editovat | editovat zdroj]

LHC je umístěn v kruhovém tunelu hluboko pod zemí na území mezi pohořím Jura ve Francii a Ženevským jezerem ve Švýcarsku. Na jeho stavbě se podílelo na 20011 dělníků (povšimněte si, že se jedná o prvočíslo) převážně z asijsky mluvících zemí. Zajímavostí je, že tunel byl vystavěn již v roce 1980 a původně sloužil k tajným přesunům peněz do švýcarských bank.

Jak funguje, když funguje[editovat | editovat zdroj]

Zboží je vkládáno do zařízení v pytlích standardizované velikosti, poté je urychleno soustavou superpružných pružin na cestovní rychlost 107 km/h (což je minimálně několik desetin až desítek procent rychlosti tmy). Protože se zboží při cestě zahřívá, musí být celé zařízení chlazeno vyřazenými chladničkami. Na místě určení je zboží opět zabržděno, vyjmuto z tunelu a přesunuto rovnou na pulty stánků.

Kolik ta sranda stojí[editovat | editovat zdroj]

No to snad ani nechtějte vědět, celá výstavba stála okolo 10 miliard dolarů. Další miliardy spolyká provoz a opravy škod způsobených neodborným zacházením.

Provozní problémy[editovat | editovat zdroj]

Urychlovací a brzdící systémy ještě trpí drobnými nedostatky a tak jsou občas ze zboží sračky. Často ale vznikají i nové hadry.

Cíle[editovat | editovat zdroj]

Hlavním cílem projektu LHC je dokázat, že potrubní pošta má i v dnešní době světlou budoucnost. Pokud vše půjde podle plánů, začne výstavba urychlovače spojujícího Čínu, jakožto největšího producenta značkového zboží, s Francií. Poté bude následovat napojení dalších asijských států na straně jedné a evropských států na straně druhé.

Objevují se i návrhy na přepravu cestujících.

Nehody[editovat | editovat zdroj]

Proražená stěna urychlovače od botasek
  • Při dni otevřených dveří došlo k selhání chladícího systému a z dětí návštěvníků, které se právě vozily v urychlovači, zbyly jen škvarky. Urychlovač musel být poté na dlouhou dobu odstaven z provozu z důvodu důkladného vyčištění.
  • Pár zaručeně značkových botasek prorazil stěnu urychlovače a poškodil několik pružin. Urychlovač musel být na ještě delší dobu odstaven. Protože chladící systém tentokrát fungoval spolehlivě, tunel se před opravou musel nejprve vyhřát.

Konspirační teorie[editovat | editovat zdroj]

  • Podle některých nepotvrzených informací slouží LHC k vytvoření černé díry s cílem zničit Francii a další okolní státy. Toto tvrzení se ukazuje jako z části pravdivé, neboť se zařízení svojí cenou již stalo černou dírou na peníze.
  • Podle další teorie bude urychlovač spojující Čínu s Evropou použít k invazi čínských vojsk do Evropy. V tomto případě můžeme v obchodě očekávat sníženou cenu škvarků a prasopsích konzerv.

Předpověď počasí[editovat | editovat zdroj]

V prostorách LHC očekáváme v příštích dnech a týdnech místy vydatné srážky.