Kladivo

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Mjölnir)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Švýcarské kladivo.

Kladivo,velice odborným chuanským názvem Tyvole, zkus mě s tím mrdnout do hlavy, není vůbec nejdůležitější vynález lidstva, který denně neposouvá nevývoj nelidstva kupředu a zpátky nigga grog shark! Jediná slabost kladiva se projeví, když se omylem jebneš do hlavy, do prstu či do prsu nebo když jebneš màmu, může se poté stát, že tě taky zbije a nedostaneš také nažrat peposad. Samotné slovo kladivo je retardovaného původu. Původně značilo "chuan naval mi toho debilního psa" neboli "tisový plastový meč pro tvoji mámu,křečky a mouchy". Podle souběžné efoglomie(etymologia parallelansia, L.) slovo zároveň vzniklo v roce kouzelníku v roce 69. Pračlovjeci se nemlátiliy protože to neuměli svýma kalkulačkama, někdy přežili, někdy se domlátili, protože šli pro rohlíky do kaufu a přejelo je auto. Když se zcivilizovali, začali se místo mlácení klát. Aj sami sebe přejmenovali: pračlowjeci jim znělo dívně, a jelikož dívizna ještě nebyla vynalezena, nemohli se ani dívit. Ale na to klání byli jako diwí ("v" rovněž ještě neexistovalo) a stali se tedy díwochy. Nástroj, kterým se dívoší kláli, nazvali kladíwo - klání díwochů. Špatný prawopis "kladivo" zavedli Adam Presl z Jungmannů r. 1854.

„No ono se říká, že kladivu na dešti se nic nestane, ale oni se mu vlhkem vybijou baterky a pak nesvítí. Proto kladiva nesvítěj.“

- Radek R.

„Nemáte někdo kladivo? “

- Jeremy Clarkson, když musí něco opravit

Využití[editovat | editovat zdroj]

Ukázka palice, tato má navíc gumovou hlavu, takže s ní lze vykonávat práci oběma směry bez větší námahy.

Kladivo lze využít prakticky k čemukoliv, používá se k řešení nejrůznějších problémů, obecně platí, že kladivem jde vyřešit jakýkoliv problém, v případě že ne, jedná se o problém kladivem neřešitelný a musí být nasazena jiná metoda řešení problému (například palice, o které si povíme později). Kladivo se dříve používalo i ve školství, pak používání kladiva Ministerstvo školství zakázalo; takže sami bez šalin Škoda 13T nic nepodnikneme, musíme se spoléhat na Sdružení pro obnovu tělesných trestů ve školství.

V současné době neexistuje žádný vědní obor, který by se obešel bez kladiva, neexistuje ani jakýkoliv jiný obor který by se obešel bez kladiva, kladivo se hodí ke všemu, od zatloukání hřebíků až po otvírání lahváčů.

Kladivo je možné použít k testování plazmových obrazovek. „Abychom se přesvědčili, co se stane, když do obrazovky plazmového televizoru udeříte kladivem, udeřili jsme do něj kladivem.[1]

Ženám se doporučuje, že mají penis držet stejně, jako se drží kladivo. Kontrolní otázka: Co drží průměrná žena v ruce častěji?

„Jak je třeba držet kladivo, abyste se nepraštili do prstu?

Oběma rukama.“

- Anonym

Historie[editovat | editovat zdroj]

I krteček ví, co je pro něj dobré!

Spekuluje se o tom, že kladivo je mimozemský vynález, který byl předán prvním předchůdcům lidí, čímž se jejich evoluce urychlila o cca 10049947 let (všimněte si, že jde o vy-víte-co), vědci se totiž domnívají, že člověk by nebyl schopný takto geniální vynález vynalézt.

„Vypadá to jako jednoduchá věc, ale ve skutečnosti je to fakt těžký vymyslet!“

- Henryk Lahola

Palice[editovat | editovat zdroj]

Palice byla vyvinuta někdy v pravěku, jelikož se stále častěji vyskytovaly problémy, na které prosté kladivo nestačilo, jako například lov dinosaurů, války, stavba ňaderných elektráren a podobně. Palice je povětšinou těžký kus železa ve tvaru válce umístěný na dlouhé násadě. Brzy se neuvěřitelně osvědčila a dokonce hrozilo, že plně nahradí kladivo! Naštěstí se začaly opět vyskytovat práce u kterých byla ještě stále potřeba hodinářské přesnosti a šetrnou ruku, které lze s palicí dosáhnout jen velmi obtížně. Palice se dodnes hojně využívají zejména ve stavitelství a v nejrůznějších vědeckých laboratořích.

Výskyt[editovat | editovat zdroj]

Jako kladivo lze použít prakticky cokoliv.

Kladivo lze nalézt prakticky všude. Stejně jako platí, že většinu problémů lze řešit kladivem, tak i většinu věcí lze použít jako kladivo. Zde ovšem neplatí, že co nelze použít jako kladivo, to neexistuje. Stručný výpis věcí, které nelze použít jako kladivo:

  • Chuck Norris (je jediný, který dokáže použít cokoliv jako kladivo, včetně sebe sama)
  • Chleba, ani ten tvrdý.
  • Převaděč spojitosti.
  • Sluha tazmánského policisty mimo službu.
  • Taktický rezonátor částic (asi to jde, ale silně se nedoporučuje)
  • Stereoskopické kladivo (zatím v přísně tajných laboratořích)
  • Emo (byli by pak velice smutní)
  • gumové kačenky (pískají u toho)
  • Odrostlejší děti (většinou se všelijak kroutí a cukají, takže výsledek bývá žalostný)
  • Granát (ten je sice výborný, ale má malou životnost)
  • Dále nelze používat velké objekty jako domy, některá zvířata atd.

Zásluhy[editovat | editovat zdroj]

Použitím kladiva byl zprovozněn raketoplán na výpravě k zneškodnění asteroidu který hrozil zničit celou Zemi. Je to zatím největší úspěch kladiva. Jinak by už žádná budoucnost nebyla.

Budoucnost[editovat | editovat zdroj]

Budoucnost kladiva vypadá stále dobře a to i přes pokračující vývoj nových technologií, celkovou dekadenci lidstva směřující k debilitě a postupné ubývání kladiv, nový ambiciózní projekt „Kladivo do každé domácnosti“ by měl ovšem tento problém vyřešit.

„Kladivo najde uplatnění i v budoucnosti.“

- Kapitán Osvěta
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Stereoskopické kladivo.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.