Odposlouchávací zařízení

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Odposlouchávací zařízení slouží k pořizování odposlechů. Odposlechy nejsou slechy nějakého zvířete, které se jmenuje Odp domácí, jak byste se mohli vy moulové domnívat. Odposlech slouží tajnému naslouchání tomu, co někdo jiný, třeba zrovna vy, vykládá do telefonu, nebo jen tak do ouška.

Historie[edit]

Prověřené soudružky ve středisku odposlechu z roku 1975, Praha, konkrétní místo bylo tajné

Odposlechy mají v Českostánu i v Moravistánu dlouhou tradici. Za komušů se odposlouchávalo kde co a kde kdo. Protože tehdy technika ještě nebyla na vysoké úrovni, vedlejším efektem byla vysoká zaměstnanost. Ne všechna zařízení měla funkci nahrávání a tak se odposlouchávané rozhovory rovnou zapisovaly psacím strojem. To samozřejmě vyžadovalo mnoho prověřených pracovních sil, plně oddaných myšlence socialismu.

Nová doba[edit]

Po plyšové revoluci noví soudruzi staré tradice převzali a díky vyspělé technice je posunuli na moderní úroveň. Stejně jako dříve ani v novém století nikomu do odposlechů nic nebylo, a zástupy užitečných idiotů o jejich používání věděli taky celkem velký kulový. Odposlouchávat se začali nejen zloději, ale velkou oblibu získaly odposlechy nových soudruhů navzájem. Mikrofony, tzv. štěnice, se začaly cpát kamkoliv to šlo. Získané informace se skladují na discích počítačů, kde někdy čekají na dobu, kdy se budou hodit, jindy třeba navěky

Technika[edit]

Socialistický mikrofon "pod omítku", ve skutečnosti se kvůli němu musela vyndat celá cihla.
Napíchnutý křeček sledující svého majitele.

Zatímco dříve, byla zařízení značně humpolácká a šlo je zjistit nebo rušit třeba magnetem, kterým jste jezdili po omítce v obýváku, nová doba přinesla krásná skvělá miniaturní odposlouchávací zařízení, která fungují zcela skrytě. Také ústředny již nepotřebují zaměstnávat spoustu soudružek, vše probíhá automaticky, za tichého dozoru několika málo zasvěcených.

Mikrofony se umísťují všude tam, kde je možno ulovit důvěrné informace. Do ledniček, počítačů aut, holicích strojků, konferenčních stolků, prostě kamkoliv. Jejich odhalení je někdy zcela nemožné, jindy vyžaduje bedlivé pátrání. Kupříkladu pokud zjistíte, že vás váš křeček upřeně pozoruje, je zde podezření, že je tzv. napíchnut a v žoldu tajných služeb vás odposlouchává.

Historické mobilní odposlechové zařízení
Válečné odposlechy byly i zajímavé(Světlometný doplněk odposlechového zařízení)

Jak se vyhnout odposlechům[edit]

Existuje několik cest, jak se odposlechům v moderní době vyhnout. Žádná z nich však není stoprocentně účinná, protože nikdy nevíte, jaké prvky vašeho chování vzbudí podezření. Máte peníze? Jste podezřelý, protože není jasné, kde jste si je nahrabali. Nemáte ani floka? Jste taky podezřelí, protože není jasné, z čeho žijete. Chodíte zásadně v saku? A to je podezřelé, vy budete mít asi konexe. Chodíte v bundě s kapucí? Určitě jste Hip-hop terorista, který čmárá po zdech. Chodíte pořád v černém kabátu? Jste tajný agent, gangster, anarchista nebo civilní udavač SŽDC. Surfujete po Internetu? Určitě tam hledáte dětské porno.


Editujete Necyklopedii? Tak to jste dvojnásob podezřelí, v tom případě po vás jde hned několik kategorií lidí:

a mnoho dalších, protože těm všem jste určitě šlápli na kuří oko.

Mezi těch několik málo, kteří vás nejdou patří Al-Gebra, která má příliš inteligentní členy na to, aby se o vás nějak více zajímali a Mossad, protože ten přece Necyklopedii platí (jak dobře ví každý začínající skinhead).

Základní metody, jak se vyhnout odposlechu[edit]

Samohybné odposlouchávací zařízení, schopné lézt po vašem hlasu.
  • Odejděte na venkov do lesů, a žijte tam bez mobilu, ve staré kúče, a živte se pěstováním zelí a prací v místním JZD.
  • Nebo zůstaňte ve městě, opusťte svůj byt a splyňte s bezdomovci.
  • Needitujete Necyklopedii, nesurfujte po webu, nejezděte autem, nechoďte k volbám, nechovejte křečky a v hospodě mlčte.
  • Pravidelně kontrolujte kouty a škvíry svého obydlí, ať už je jakékoli, odposlouchávací zařízení může být kdekoli.
  • Nikomu neříkejte, že jste četli tento článek.