Společnost přátel žehu

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Prach jsi, v popel se obrátíš a na skládce zůstaneš.“

- Bible
Kremace.jpg

Společnost přátel žehu (SPŽ) vznikla již v dobách bronzových, kde lidé pálili mrtvé pod milíři a tavili bronz. Ve středověku se stávali členy SPŽ hlavně učenci, např. Jan Hus či Giordano Bruno. Ti také své nejlepší myšlenky, které překonaly věky, vymysleli až na hranici. Ale taky esoteristické ženy (čarodějnice) tančily na Petrových kamenech s Ďáblem a potom se smažily v ohni pozemském. Tato společnost byla známa na všech kontinentech. Například v USA byl nejznámějším propagátorem Inčučuna a Vinetou. Za Druhé světové hádky měla SPŽ nejvíce členů ve své historii, asi pro nedostatek hrobníků. V Indii se provádí spalování za potlesku veřejnosti dodnes.

Podmínky přijetí do Společnosti přátel žehu[edit]

  • Před vaší smrtí je nutno se dostavit do spalovny, aby pracovníci viděli s jakým pošukem budou mít co do činění.
  • Ke spálení vaší dosti ošoupané tělesné schránky se potom musíte dostavit čistě oblečení a vykoupaní, aby nedošlo ke znečištění ovzduší (požadavek ekologického hnutí Děti země). Vaše vnitřní plyny, které budete vypouštět, budou zachyceny a potom ekologicky zlikvidovány (taky požadavek Dětí země).
  • U osob asketických, anorektických a s bulímií je nutno dávat pozor, aby nepropadly roštem. Výhodu mají tyto osoby v tom, že se můžou spalovat svázání po dvojicích a tím taky ušetří nemalé finanční prostředky.
  • Obézní lidé naopak musí sebou vzít 9 otýpek dříví, nebo si připlatit 1000 Kč. Navíc si tito lidé můžou donést 5 litrový hrnec na zachycené sádlo, které se dá potom využít na mazání prsou při astmatu, nebo na křečové žíly.
  • Pokud máte ještě své zuby, je nutné si je odborně odstranit. Při žehu hrozí bolestivé kousnutí do jazyka.
  • Pracovníkům spalovny se nosí pohřební hostina v podobě masa na gril. Z nouze můžou být i špekáčky. Nedoporučujeme jim dávat škvarky nebo podbradek ( toho jsou přežraní).
  • O své cennosti nemusíte mít strach. Pracovníci je vám zdarma odstraní.
  • Z ceny obřadu lze odečíst 50 korun za odevzdání vašich kloubních náhrad do kovošrotu. Dalších 5 Kč lze odečíst odevzdáním popele Správě silnic na zimní posyp.

Ochrana soukromí:

Popel bude vrácen pouze vám, proti vašemu podpisu na formuláři A-C2342.

Povinosti členů Přátel žehu[edit]