5+1 největších vynálezů světa

From Necyklopedie
(Redirected from Vynálezy)
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg 5+1 největších vynálezů světa na googleTohle je nejlepší článek na téma „5+1 největších vynálezů světa“ na celým internetu.
Na Valné hromadě v Kuřimi bylo chvílemi opravdu dusno.

Roku 2008 se na valné hromadě v Kuřimi sešli zástupci všech velkých teroristických organizací - nechyběli vyslanci organizací OSN, NATO, EU, MOA, OSA a mnoha dalších - aby společně, rozhodli, které z dosavadních vynálezů jsou vynálezy s velkým V, vynálezy na druhou, největší vynálezy v dějinách lidstva.

Po mnoha dnech rokování a rozhodování, během nichž byly vypity hektolitry alkoholu, snězeny tuny tučného jídla a zákazy kouření a násilí staly jen pouhopouhým nedodržovaným doporučením, bylo rozhodnuto, že na prestižní seznam největších vynálezů lidstva se zapíše těchto pět věcí...tědy šest...tedy...no, však víte jak to chodí, nikdy se nelze schodnout úplně...nuže, tady jsou, seřazeny dle abecedy (která se mimochdodem mezi největší vynálezy nedostala, především kvůli bojkotu z Řecka a Ruska):

Deštník se stával ústředním motivem mnoha obrazů mnoha světových mistrů. Zde akvarelem vybarvená perokresba Der Regenschirm od známého malíře A. Hitlera

Deštník[edit | edit source]

Odpradávna se lidé snažili chránit se před deštěm, který jim vadil a omezoval je. Pak však lidstvo objevilo deštník, čemuž se stalo už kdysi kdesi ve starověkém Sumeru, vyobrazení deštníku, popřípadě slunečníku však nalézáme v pozůstalostech každé alespoň trochu slušné civilizace). Tento vynález znamenal rozvoj komunikace mezi lidmi (-Venku prší, nikam nejdu! -No a? Mám deštník!), nepřímo způsobil vynález kola (-Hele, co když vezmeme čtyři deštníky a dáme je takhle? -No ty vole, vono se to hejbe!) a díky současné nekvalitní konstrukci udržuje nad vodou ekonomiku a průmysl nejedné země.

S dostatečným množstvím hořčice je možno požít opravdu vše...

Hořčice[edit | edit source]

Hořčice (původně pražácký název, hantec: Hořtica) je možná pochutina, možná příloha, omáčka, dochucovadlo... nikdo vlastně pořádně neví, co hořčice je. Hořčičných semínek, po nichž nese název, obsahuje jen stopové množství. Nepomůže nám dokonce ani chemie. Podle ní totiž hořčice není ani kapalina, ani pevná látka, nemá jednoznačně uspořádanou atomovou strukturu a dokonce - reakce s ostatními látkami se průběžně mění... Co však hořčici dostalo do tohoto seznamu, je její jedinečná vlastnost, obdivována především generály a vojevůdci v průběhu celé historie - s dostatečným množstvím hořčice je totiž možné sníst všechno. Třeba i krysu.

Internet[edit | edit source]

Ačkoli první zmínky o internetu údajně můžeme hledat už ve starém Egyptě, skutečně je nacházíme až ve století 20. (pro muslimy ve století 15.). Internet je vlastně hromada propojených počítačů. V takovémto prostředí se výborně daří podvodníkům, hekrům a počítačovým virům, což je umělá forma života, stvořená lidmi aby škodila lidem. Navíc je to perfektní prostředek na využívání, ovládání a ožebračování spoluobčanů. No řekněte, není to úžasný vynález?

Mobil[edit | edit source]

Mobilní telefon sice bezvadně usnadňuje komunikaci mezi lidmi a tak zkracuje vzdálenosti a zmenšuje svět, hlavní důvod, proč jej teroristické organizace zařadili mezi největší vynálezy je však fakt, že jím lze zjišťovat polohu majitele, odpálit výbušninu z pohodlí a bezpečí domova, či se odkudkoli připojit k internetu. To prostě nešlo, nezařadit sem mobil.

Oheň[edit | edit source]

Mnoho účastníků valné hromady tvrdilo, že lidstvo se oheň naučilo jen využívat, že ho prý nevymyslelo. Proto byly jako jeden z vynálezů s velkým V označeny také zápalky, které umožnili oheň ovládnout. To sice ve skutečnosti ještě před zápalkami dokázalo křesadlo a troud, ale kdo by se dnes zabýval takovými primitivními pseudovynálezy... A čím že si to vlastně oheň zasloužil, že byl zařazen na Seznam? Především dal vzniknout výpalnému. Mimo to je jím možno upravovat krajinu k obrazu svému. Z méně známých významů zmiňme například tepelnou úpravu potravin. Mimochodem, se syrovou krysou nezvládne nic ani tuna hořčice.

Šest+1 vynález?[edit | edit source]

Někteří účastníci, především ti z Ameriky, si prosadili ještě šestou položku na seznam pěti největších vynálezů lidstva. Je jím podle nich Coca-Cola. Dle našeho názoru si ale žádné rozpouštědlo, byť sebelepší, takovou poctu nezaslouží. Navíc Obama prohlásil, že Amerika vynalezla automobil, ale také se to nepotvrdilo. Spíše se zdá, že někteří naši politici objevili Ameriku, což zní pravděpodobněji.