Nigerijský princ

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Neckykykloppedie.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Nigerijský princ


„Můžeš-li pomoci, pak pomoz. Pokud ne, alespoň neškoď.“

- Dalajláma
Sestra a přítělkyně nigerijského prince

„Co když opravdu potřebuje pomoc?“

- neznámý vojín


Nigerijský princ je hrdý člen nigerijské královské rodiny a nástupník na nigerijský trůn. Otcem nigerijského prince je nigerijský král, známý sukničkář, a tak má nigerijský princ mnoho bratrů, rovněž nigerijských princů. Jeho milá dobrosrdečná povaha jej ovšem zavlekla do nevídaných finančních problémů a omezila jeho možnosti manipulovat se jměním 419 bžilionů nigerijských korun (všimněte si, prosím, že jde o prvočíslo). Za těmito nepříjemnostmi nestojí nikdo jiný než spojenec al-Káidy, Islámského státu v Levantu a Teplicích, Tálibánu a Moravstánuzlé hnutí Boko Haram.

Ovládá několik světových jazyků, nejlépe pak jazyk anglický, který studoval i na prestižních univerzitách v Oxfordu (Oxfordská univerzita) a Praze (univerzita Karlova).

Jeho smutný osud se stal námětem pro mnoho příběhů – knih i filmů. Jmenovitě například Malý princ nebo Princ a Večernice. Populární se stala série počítačových her Prince of NigeriaPrinc z Nigérie.

Hoax[edit]

V nedávné době se Internetem roznesl hoax, že e-maily od nigerijského prince jsou hoax. To je však hoax jak vyšitý, nigerijský princ, narozdíl od hanebných internetových podvodníků (např. Jimbo Wales), skutečně potřebuje pomoc, jeho peníze byly (omylem) zmraženy na účtě nigerijské národní banky a potřebuje alespoň nějaké peníze k dispozici, aby si vyřídil veškeré náležitosti, opětovně získat přístup k penězům a finanční pomoc cizích lidí jeho osobě náležitě odměnit.

Aby toho neštěstí nebylo málo, naprosto to samé se přihodilo celé jeho rodině včetně jeho bratrů.

Hledání pomoci[edit]

Nigerijský princ nezahálel a duchapřítomně začal situaci řešit. Přes počítač v nigerijském paláci poslal několik e-mailů se žádostí o pomoc. Naneštěstí jeho e-maily jeho přátelům v Súdánu zapadly díky falešným nigerijským princům do SPAMu. To jej přimělo obrátit se na cizí lidi, doufajíc v jejich dobré srdce. Aby měl jistotu brzké pomoci, rozhodl se zasílat několik emailů do každé světové země a neopomenul ani Slovensko nebo Tokelau. A tak se jeho zpráva dostala i do tvé internetové poštovní schránky. A protože jsi jeho email ignoroval a vymazal, nigerijský princ byl bez peněz a nakonec skončil popraven. Amen.