Dekadence

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Dekadence je amerikanismus zavlečený do Českého jazyka žido-bolševickou zednářskou lodžíí a může mít několik významů.

Dekadence a její úloha při pití nápojů[edit]

Mnozí odborníci na víno již drahná léta upozorňují konzumenty na nesprávný přístup ke kultivovanému pití. Koupíme-li například drahé kvalitní víno v Lidlu, bratru za 36,- korun krabici, je potřeba ji před konzumací nejprve provzdušnit. Rozřízneme rybičkou (ti movitější použijí stylovou mačetu) a rozbryndáme obsah tetrapacku do nádoby, nejlépe kafoidňo-mísovitého tvaru. Pro přiblížení - mísa je předmět tvaru vyvinutých ženských ňader, karafa potom to, co nosí na hrudi vaše babička. Bryndání se snobsky nazývá Dekadence a jejím účelem je, aby se víno tzv. "nadýchlo" ještě před tím, než jej gurmánsky trošku vyztužíte okenou.

Dekadence jako taneční směr[edit]

Tento taneční směr vzniknul ve Spojených státech na počátku osmnáctého století, kdy prudký rozmach těžby ropy umožnil lidem blahobyt a významné přibírání na váze. Jelikož však obezita nebyla tak hojně rozšířena, při akrobatických tanečních kreacích se účastníkům chvěly bůčky, lalůčky a jiné odstávající části těla a hovořilo se tedy o tanci dek. Badatelé si dlouho mysleli, že se jedná o výraz pro nadbytečný tuk, měřený v dekagramech, ale pak si někdo bystřejší povšiml, že amíci stále ještě neopustili imperiální systém měrných jednotek.

Jedná se tedy o deky. Takové to, co si dáte pod zadek v parku, abyste si nesedli do psího pozdravu, když se chystáte jíst umolousaný řízek od maminky a přitom se zdviženým malíčkem pijete kávičku. Tak jako mají obyvatelé Mexika svá poncha, amíci měli deky. Odtud tedy také ono známé: "Dáme mu deku.". Tu totiž dostávali pouze ti, kteří toho byli hodni.

Technický význam[edit]

Slovem "kadence" se obvykle myslí schopnost palné zbraně (čímž se myslí například Interkontinentální hnojomet nebo Vertikální chrlič intelektuálů) vypálit určitý počet projektilů za udanou časovou jednotku (typicky uherský rok). Dekadence poté určuje přesný úbytek, čili snižování rychlosti tím, jak se palná zbraň zahřívá, zanáší a dochází střelivo. Dekadence se uvádí pouze v akustických signálech, neboť se jedná o veličinu pro profesionály a ty již vědí.

Příklady:[edit]

  • Samopal AK47 má dekadenci bum-bum-bum-bum-bum-doprčic šprajclej náboj kua fix-lomoz-kravál-bum.
  • Zadnice má dekaďenci prd-prd-šplouch-megašplouch-prd-další stránka-prd-au já to chilli neměl jíst.