Zahrádkáři
Zahrádkáři, plným názvem Zahrádkářský svaz, zkratkou ČSZ, je po armádě, policii, hradní stráži, vězeňské službě, celnících, myslivcích a obecní policii osmou ozbrojenou složkou placenou státem.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Zahrádkáři se mohou pyšnit dlouhou historií. Současná organizace je nástupnickou organizací ČSOZ (Českoslovenští Státem Organizovaní Záškodníci), který vznikl v dřevních dobách Těžkoslovenska a do jejích řad se houfem hnaly široké masy. S přechodem od socialismu k humánnější kleptokracii sbor vypouští zmínku organizování, protože je všude beztak bordel a nahrazuje negativní slovo "záškodník" slovem pozitivním. V duchu změny a sluníčkovštějším přístupem nově tato složka pečuje o své spoluobčany.
Smysl a účel[editovat | editovat zdroj]
Syslem Zahrádkářů je starost o spolobčany. Zahrádkáři tak činí několika způsoby. V první řadě jdou příkladem - člověk, který se vrtá v hlíně nemá čas na demonstrace, stížnosti a podobné vylomeniny. Druhak sbírají hodnotné informace diskrétní či utajené povahy výměnou za drobné odměny v naturální formě (povětšinou ovoce a zelenina, někdy různí života zbavení nižší živočichové - např. králík).
V neposlední řadě by se též nemělo zapomínat na fakt, že zahrádkáři mají neustále něco rozhrabáno a případný úklid těla tedy nebudí zvýšenou pozornost. A dobře po tom rostou kytičky.
„Tak zkuste už konečně tady schválit ten zahrádkářský zákon. Neřešte stále Covid-19.“
Výzbroj a výstroj[editovat | editovat zdroj]
Standardní součástí výzbroje zahrádkáře je především RLS kalibru 360, což je ruční lopatka sázecí délky 36 cm. Ačkoli se tato precizní chladná zbraň vyrábí z všemožných hi-tech slitin a ušlechtilých plastů, každému vyhovuje jiná velikost a gramáž a tak se můžeme setkat s drobnými plastovými tichými zabijáky i půlmetrovými monstry se zubatým ostřím. Z dalekonosných zbraní se hojně ujaly zejména strachnahánějící vidle, v obranných šicích jsou zastoupeny hadice a konvobijci. Podle neověřených informací[zdroj?] se oproti ženevské dohody používá též balistický rýč a motyčka srdcovka.
Uniforma nemá ustálenou formu, jedná se tedy o multiformu, nestejnokroj chcete-li. Nejčastěji se skládá z laclových montérek modré či zelené barvy, na vzestupu je červená, která nejlépe maskuje krvácení. Obuv je pevná, s velkým vzorkem, gumová. Výstroj doplňují rukavice, protože zahrádkář je standartně dodáván ve verzi 4x4, tedy s pohonem všech končetin. Dokonalou ochranu hlavy při zachování hybnosti a zorného pole poskytuje tzv. slamák.
Zahrádkáři ve světě[editovat | editovat zdroj]
Nejen Česko se může honosit sborem všehoschopných mužů a žen ozbrojených tradičními venkovskými zbraněmi. Spojené státy mají Yard seals, Francie své Légion Jardin a Německo má své Gartenkorps (včetně speciálních jednotek Totenrettichen). Tyto jednotky mezi sebou v rámci NATO kašlou, nicméně vzhledem k tomu, že většina informací je tajných, jen Bůh ví, jak to ve skutečnosti je.