Oparník

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Bullfinch (51093556917).jpg

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.

Oparník je jednotka vzdálenosti, kterou vynašla známá finančně-matematická ikona Alena Schillerová v průběhu prezidentských voleb 2023.

„Po dnešní debatě už není pochyb, že Andrej Babiš je oparník před ostatními kandidáty.[1]

- Alena Schillerová, 12. ledna 2023

Výrok samozřejmě vyvolal všeobecný údiv a to zejména u sázkových kanceláří, které náhle zjistily, že jejich prognózy zřejmě skončí naprostým debaklem a budou na sázkách tratit. Slovutní matematikové se snažili hodnotu "oparník" přesně vypočíst a jejich snaha byla korunována úspěchem až 28. ledna 2023, což shodou okolností vyšlo přesně na okamžik finálního součtu hlasů v prezidentských volbách.

Hodnota byla stanovena jako "-959.105,0" a zanesena do systému jednotek SI. Jedná se o prozatím jedinou z nekladnou jednotku. Zajímavostí je, že autorka tuto hodnotu doposud nepotvrdila. Lingvisté se v současné době snaží domluvit na latinském a mezinárodně srozumitelném názvu. Například anglické "bajestýmbout" nejde ani Britům ani Američanům přes pysky. Nemalé šance mají Španělé, kteří prosazují své "sobre un barco de vapor" a spoléhají se na podporu Argentiny a Mexika.Metr2.jpg :: Jednotky ::
BambilionBrazilský pytelBhuptgBžilionDANGlompHafoJednotka bolestiJednotky SIKiloKilofreudMajlantMetrMilošekundaŇOparníkPalecPrduchovo čísloStlačenýStupeň FahrenheitaSoustava jednotek TVVelaZblo