Střední škola logistická Dalovice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Na obrázku je vidět před komunistická vila přestavěná na školu, okolo park
Zde vidíte Panství Sunků s třemi rytíři na příjezdové cestě

Střední škola logistická Dalovice je bývalé panství rodu Logonů (Nacházející se v Karlovarském Velkovévodství), které od poslední "revoluce" se panství dostalo pod nadvládu rodiny Sunků, která toto panství vede k naprosté dokonalosti, avšak na této škole jsou rozbroje mezi dvěma rytířskými řády. Na panství stále a dokola bojují rytíři Kamioňáci a rytíři Pošťáci. Boje na tomto panství jsou už od začátku věků, kdy rytíři bojují o výsluní, a když konečně ustanou boje a vypadá že na tomto panství přišly dobré časy, tak se rytíři jen spojili, aby porazili ty nejslabší, a tak si dokázali že jsou stále těmi "silnějšími". V tento úžasný čas Pošťáci a Kamioňáci bojují proti svému odvěkému "nepříteli" Skladníkům. Když se zrovna nekonají boje o nadvládu v Panství, rytíři rádi nadávají na Hraboše v hnoji (umírající panství od vedle).


Rodina Sunků[edit]

Rodina Sunků pro tento panství udělala hodně, zažehnala vzpouru něžného pohlaví a těch, kteří mají rádi přírodu, o nahrazení nezdravého jídla v automatech ovocem a zeleninou. Též se rodina snaží zajistit mír mezi rytířskými spolky, aby proti sobě nebojovali a postavili se společnému nepříteli PEKomonstru. Též se snaží uklidnit dlouhodobé problémy v panství, jež jsou rozbroje mezi vyššími rytířskými spolky a ..... Skladníky.

Rodina Sunků na Panství vyučuje:

  1. Jazyky dávno zapomenuté či cizí
  2. Historie zdejších zemí
  3. Černá magie
  4. Zabití PekoMonstra
  5. Skladováni a distribuce kouzelného matroše
  6. Sovinec
  7. Sčítání a kontrola pokladny
  8. práce s kouzelnou krabičkou

Rytířské spolky[edit]

Průměrný pošťák
Dva průměrní kamioňáci přemýšlející o sváče

Kamioňáci[edit]

Rytíři milující dopravu. Milují přepravování, auta, lodě, kamiony, letadla, cesty. Převážně jsou to muži.

Pošťáci[edit]

Rytíři, jež se zabývají ekonomikou a roznášením dopisů. Převážně jsou to ženy, nejspíše ta chytřejší část panství.

Skladníci[edit]

Nejedná se úplně o rytíře. Tento spolek sem byl zavlečen a už po staletí se snaží rodina Sunků vysvětlit rytířským spolkům Kamioňáci a Pošťáci, že tento spolek je též rytířský a že by si jich měli vážit, avšak bez výsledku. Spolek oplývá neoceněnou originalitou v řešení problémů a neúmyslným strháváním pozornosti na sebe díky jejich "nedospělosti". Tento spolek po opuštění panství nikdy nebude mít takové možnosti jako ostatní spolky, ale může se vychloubat, že zrovna oni měli možnost navštěvovat toto panství.

Odvěká konkurence[edit]

Už si nikdo nepamatuje, jaký byl důvod o nepřátelské chování mezi hlavními spolky jež jsou Kamioňáci a Pošťáci. Konkurující si naprosto ve všem, lepší známky, chování, podlézání členům rodiny Sunků, občasné křičení mezi členy spolků "Kamioňáku !" "Pošťáku !". Díky novému "rytířskému" spolku, avšak vzkvétá šance na společný mír, protože se společně spojují proti skladníkům, kteří naprosto odvádí pozornost od dlouho trvající "války"


Smaragdová garda[edit]

(jakož to Letokurdos jsem nechtěl psát o učitelích tohoto panství, protože jsem je nechtěl hanobit. To samé je to s třídami. Nechtěl jsem je hanobit, protože každá třída má svoje plusy i mínusy, a to i ta moje. Ale smaragdová garda mi nedává spát, snad všichni čtenáři… ano, snad i ty pochopíš o čem tenhle článek je)

Na začátku 4038 slunovratu od narození Krista (jsou dva za rok tak počítej), začátku výuky na panství. Jakož to každý rok přišla nová skupinka rytířů, kteří se mají prosekat až k závěrečnému zkoušení (maturitám). Panství, avšak nikdy nezažilo takový nářez jako teď. Všichni jsme očekávali příchod všeho zlého, ale nikdo nečekal že přijde „Smaragdová garda“. Neskutečná garda ta, která cvičí bojové sporty na chodbě (high-kick) a již se naprosto připravuje na bitvy s ostatními rytíři. Již první týdny se jim povedlo zlomit kliku, rozbít automaty a naprosto okouzlit všechny rytíře, jelikož si nikdo nemyslel že nastaví tak vysokou laťku, nejen že se o nich vypráví báje mezi rytíři ale už i mezi členy rodiny Sunků. Samotný šéf celého panství vážený a velectěný Sunek netuší, jak se tohle mohlo dostat do naší školy. Když pozorně pozorujete SG (Smaragdovou gardu neplést s SGC) v akci, tak přijdete na to, že SG je elitní jednotkou rytířského řádu v panství Sunků. Smaragdová garda je tak nenápadná a účinná, že dokonce i samurajové jsou oproti nim jen neschopní a bezduší vojáčci v krabičce od hraček. Strach, který šíří na chodbách je vskutku dechberoucí, dechberoucí jsou i útočné plyny, které se neostýchají používat, tím též porušují poválečné smlouvy o zákazu použití jedovatých/útočných plynů.Když velitel SG (Černovous) zavelí je schopná celá SG nastolit chaos a nepořádek, který není schopná uklidit ani zdejší všehoschopná uklízečka. Již podle dlouhodobého pozorování jsme zjistili že, jejich skupina je velena Černovousem (jak již bylo řečeno), skupina je velena pradávným neefektivním způsobem, nadvláda nejsilnějšího místo nadvláda nejchytřejšího (taky je to důvod proč se skupina chová tak jak se chová). Všichni rytíři, ale víme že ve zlatém písmu Sunků, který věští budoucnosti celého panství, se píše že zase nastanou po velkých bolestech zlaté časy. Jen ještě nevíme, jestli to bude až se uklidní, anebo až odejdou. Zatím nás čekají krušné doby.

Zdejší náčelník se snaží zjistit kdo chybí


(Já jakožto Letokurdos žádám všechny rytíře a členy rodiny Sunků k trpělivosti, buď se uklidní a nebo je snad náš Šéf vyhází)

Okolí panství[edit]

Cesta kouřem[edit]

Každý den se rytíři musí dostat dlouhou cestou ze zastávky na panství. Cesta je dlouhá a zrádná plná nástrah. Rytíři zde zjišťují, že měli nějaké domácí úkoly, nebo že je očekává test. Aniž by nestačilo velké riziko infarktu ještě musí projít velkou kouřovou stěnou, kterou tvoří nezodpovědní rytíři pomocí svých kouřových hůlek, Pan Sunek, šéf celého panství se snaží tuhle skupinku kouřových rytířů rozpustit, avšak neúčinně a bez výsledku. Touto cestou se do panství dostávají i ostatní členové rodiny Sunků, svými auty budí rozespalé rytíře, kteří jsou vlastně rádi že stojí na svých. Většina členů rodiny Sunků se při jízdě do panství tváří šťastně a hledí na rytíře s velkým úsměvem. Ale ihned jak jim v cestě stojí nějaký rytíř použijí svoje mocné vozy a pomocí troubení jim způsobují infarkty. Mezi rytíři se povídá že jeden nejmenovaný člen z rodiny Sunků si tak vybíjí vztek na rytířích a je schopný troubit velmi dlouho, často a taky nahlas.

Park[edit]

Rambo při práci

Před panstvím se nachází park je sice určený pro celou veřejnost, a tak někteří podivíni chodí strašit rytíře kteří musí dávat pozor na důležitá slova některého z členů rodiny Sunků.V parku se též nachází starý velký strom. Rytíři nad nim přemýšlí, kdo a kdy ho vlastně zasadil, jelikož dorostl nemyslitelných velikostí. Ale vzato celý park funguje jako odvaděč pozornosti unuděných rytířů, kteří v korunách stromů hledají veverky. Taky se zde odehrává největší horor všech rytířů, a to je tělocvik, kdy jsou nuceni běhat ohýbat se a plnit všelijaké úkoly, někdy se poštěstí hrát fotbal, ale i to je pěknej opruz.

A zde již stojí nové sloupy

Svaté sloupy[edit]

Už odnepaměti stály před školou posvátné sloupy, které s hrdostí nesly vlajky. Jedna z vlajek byla státní a druhá krajská. Dnešního dne (25. 10. 2019) byly skáceny dvěma muži. Jeden z nich vypadal jako Rambo, který nikdy nezjistil, co je to posilovna a druhý vypadal jako středověký prošedivělý metalista. Očividná byla jejich kvalita a zkušenost těchto mužů, jelikož se první muž (slabý Rambo) snažil pomocí flexi zapálit svého šéfa (a okolní keře). Před tím, než začali, byla vidět jejich nervozita a oslnění úžasné předešlé práce. Oba dva tak “tancovali“ okolo prvního sloupu a dohadovali se o provedení “práce“. Po dokončení práce se šla hlava rodiny Sunků podívat na vykonanou práci, kdy se podle výrazu v tváři dá odhadovat spokojenost s odvedenou prací. Na práci se šel podívat i zdejší školník (aka. Dalovický Hagrid). Dále náš Rambo začal výkopové práce pomocí kouzelného rýče. Dá se předpokládat, že nově vzniklá díra poslouží pro vztyčení nového sloupu. Nové sloupy již byli vztyčeny, avšak s velkým zpožděním, alespoň je teď možnost pověsit prapory.

Vnitřek panství[edit]

Záchody[edit]

Tajuplné místo, které vyzařuje nečistou energii a má špinavou karmu. Ani to ale nezabrání rytířům v navštěvování této smradlavé a malé oázy klidu. Rytíři zde utíkají před hodinami jako je fyzika a matika. Mužské záchody jsou dosti malé a vejdou se na něj s těží jen tři osoby, a to jeden z nich už musí sedět na obyčejném záchodě. Holčičí záchody zatím nebyli prozkoumány (důvodem je to že autor je muž). Záchody jsou většinou ucpány a nefunkční.

Automat na jídlo[edit]

Místo kde se scházejí všechny ročníky, nejsvatějších ze všech míst v panství místo, kde se dá sehnat jídlo. Poslední dobou se sice vyskytli problémy s funkčností automatem a také jeho vykrádání. Též se vyskytli těžké tresty jako utnutí zápěstí, setnutí hlavy, pověšení na provaz a ředitelská důtka. V automatu se vyskytují hnusné bagety, přeslazené bonbóny a k tomu předražená čokoláda. Nedaleko automatu na jídlo se nachází i automat na kávu.

Doupě PEKomonstra[edit]

Malá učebna přeplněna magickými krabičkami které, reflektují obraz do další krabičky. Také zde teploty nebývají příliš vysoko. Zde rytíři mlátí do klávesnic a snaží se v opisování textu udělat co nejméně chyb. PEKomostrum mají v péči jen dva členové rodiny Sunků. PEKomonstrum má tendence nechávat rytíře propadat ročníky, nehledě na jejich ostatní prospěch. Většina rytířů si stěžuje že jim je to úplně na prd a že to v životě nikdy nevyužijí k tomu je prý bolí i záda. PEKomostrum je tak největším strašákem na panstvím.

Učebny[edit]

Toto panství má mnoho učeben, od těch nejoblíbenějších (přízemí) po ty nejnenáviděnější který jsou ihned pod střechou, k těmto učebnám vedou příkré schody, po kterých je velmi obtížné jíti. Tyto schody jsou i úzké, a tak někdy nastává chvíle kdy je znemožněn pohyb po nich nahoru, důvodem většinou bývají nevychovaní rytíři, kteří neumí chodit po pravé straně tak radši zaberou všechny světové strany. Avšak nejhorší chvíle je, když je skupina rytířů povolána na horní patra, a když se k nim dohrabou tak jim je sděleno, že v přízemí je volná učebna a bude lepší se tam přesunout. V tomto panství se též nachází učebna, které učitelé přezdívají sauna (u rytířů se spíš uchytilo bordel). Učebna je malá a útulná s obrovskou obrazovkou kde žáci mohou sledovat videa, též vybavena roletou červené barvy, která při stažení vyvolává efekt „romantiky“ proto u rytířů učebna získala přezdívku bordel. Zde jsou i podsedáky, jelikož teplota v této učebně je naprosto nekontrolovatelná.

Zkouška na nájezd ohnivých šelem[edit]

Dne 23.10.2019 vyhlásila hlava rodiny Sunků poplach. Poplach byl vyhlášen z důvodů útoků ohnivých šelem. Z ničeho nic se rozeznělo hlášení a všichni rytíři byli vyzváni o opuštěni celého panství. Všichni rytíři se ihned snažili opustit celé panství, avšak se střetli na schodišti, kde vypukla vřava o to, kdo jako první bude mít možnost opustit školu, a tak si zachránit svojí rytířskou zadnici. Poté co se s velkou nevůlí opustit svou krásně vyhřátou židli se rytíři sešli před školou kde je čekala hlava rodiny Sunků se slovy „Gratuluji stihli se to v rekordním čase 2minuty a 13 sekund“. A tak se mohli všichni rytíři vrátit do svých učeben a dále se učit.

Dalovický expres 17 a ¾[edit]

Jediná možná linka, jak se dostat do panství, tedy alespoň nepřímo, jedná se o rychlý “Vlajkový spoj“ z tržnice do Dalovic. Někdy jede vlaků více jen pro jistotu. Všichni rytíři z Panství velice trpí, jelikož tímto vlakem musí jezdit s Hrabošema hnoje od vedlejšího panství. O tento spoj je veliký zájem je doslova narván k prasknutí, plná pilných rytířů a Hrabošů od vedle. Jezdí i spoj, který je smíšený se základním sborem předrytířáků. Pár členů Rodiny Sunků jezdí tímto spojem, a je jen na zvážení člověka, zda je to z finančních důvodů, či potřeba se rytířům ukázat, a tak zničit jejich den, co nejdříve.Tento expres je řízen převážně muži, a tak se dá očekávat naprosto klidná, anebo šílená jízda, někdy se tak v tomto expresu můžete cítit jako, byste byli na obláčku, avšak když chytnete špatného řidiče tak se z expresu do Dalovic stává celkový expres do pekel.

*Píp*[edit]

Nejošklivější zvuk pro všechny rytíře, ale i pro členy rodiny Sunků. Tento zvuk vydává zlý skřítek v krabičce u dveřích, ten kontroluje příchody rytířů (je zde i skřítek pro odchody, avšak ten chcípl hlady). Zvuk, který vydá tento skřítek je slučitelný s pláčem všech předrytířů shrnutý do jedné setiny sekundy. Většinou se před tímto skřítkem (schránkou s ním) tvoří nekonečné fronty až do zbrojírny. Tento skřítek je též velmi neoblíbený, protože všem členům rodiny Sunků ihned vyzradí rytíře, kteří nepřišli na hodiny ať z důvodů nemoci, či výpravy na draka. Ani při pozdním průchodu rytířů tento skřítek nedrží jazyk za zuby, a tak ruší zbylé rytíře při spánku, či rozjímáním nad tím, proč veverka ještě z toho stromu nespadla. Ať je to tak, či tak, bez kouzelné kartičky je to jakoby, jste vůbec nepřišli.

Školní Wifi[edit]

Den, kdy úžasné kouzlo pohltilo panství se zapsalo do dějin všech rytířů, i když cesta k zjištění že se jedná o Wifi kouzlo byla dlouhá (někteří rytíři to neví do teď a jako autor zvažuji, jestli je vůbec dobré o tom informovat). Všichni členové rodiny Sunků se rytíře snažili přesvědčit, že se jedná o velice moderní detektory kouře pro rychlejší zachycení nájezdu ohnivých šelem. Rytíři však nejsou tak hloupí, či naivní, aby uvěřili, že „detektor kouře“ je na stěně místo toho, aby byl na stropu a taky to, že detektor jaksi nesvítí. Hodně rytířů tak rychle přišli díky své chytrosti, že se jedná o wifi. Později i přišli na způsob přihlášení (musí tedy podotknout, že jsem nebyl mezi nimi). Já jako autor tohoto článku silně kritizuji jeho cenzurování, obzvlášť tohoto úžasného webu, kdy jsem nucen vkládat články až později (což je absolutní škoda).

(z důvodu potřeby funkčnosti tohoto zázraku vám nic víc neřeknu)

Kulturní umučení[edit]

Znázornění procesu

Dnes (19.12.2019) se celé panství Sunků vydalo na výpravu za Kulturní vložkou, aby se rytíři naučili i něco o jejich kultuře, jednalo se o muzikál (něco o škole název jsem nezaslechl). Rytíři i OSka se museli povinně účastnit. Někteří z nás (rytířů a OSek) to brali pozitivně a někteří negativně, tak či tak jsme se aspoň nemuseli učit. Celý muzikál byl o škole a měl nás asi naučit že škola je důležitá. Každopádně jako Letoskurdos jsem polovinu muzikálu prospal a druhou jsem psal tento článek, a teď na to o čem to vlastně bylo. Mohli jsme vidět muzikál odehrávající se v době první republiky. Byli k vidění úžasně originální písničky každý si však mohl všimnout jak někdo kdo psal scénář reálně kopíroval naše kantory, nejvíce tak trefili lektory češtiny. Muzikál též předvedl soudní, teda učitelský proces při kárání rytířů. Za celý muzikál padly hlášky, kterým se zasmál celý sál.. přesně 3. Po úkloně všech jsme se konečně mohli odvalit domů a připravit se na zítřejší speciální den.


(autor: Letoskurdos 99,9%)

JINÉ ŠKOLY