Křišťálové koule

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Koule vestecka.gif

Křišťálová koule (dále občas jen KK) je jedním z nejpoužívanějších způsobů, jak získat informace o dění ve světě. Upřednostňována je však díky její jedinečné schopnosti – ukazování důležitých zpráv nejen z přítomnosti, ale i z budoucnosti a minulosti. Bohužel se od ní nedozvíme kdy a kde se věc, jenž v ní vidíme, děje. To vedlo k mnoha velkým omylům, v jejichž dopouštění se jsou čeští politici experty.

Věštěním z křišťálové koule lze též zjistit, že v blízké budoucnosti budou křišťálové věštící koule zastaralé a nahradí je japonští roboti.

Jak z koule získávat dané informace[edit]

Křišťálová koule slouží k věštění budoucnosti

Jediným možným způsobem, jak z koule něco vypáčit je věštění, které není vůbec jednoduché. Před samotným věštěním se musí vykonat mnoho rituálů jako například vyndání křišťálové koule z krabice, nalezení správné krabice s opravdovou křišťálovou koulí nebo vyndání opravdové křišťálové koule ze správné krabice. Další rituály jsou individuální a záleží na povaze věštce (to je ten, co věští) a křišťálové koule.

Osoba, která postrádá věštecké nadání nemůže věštit a uvidí jedině odraz jiného trotla.

Již jsme zmínili, že k věštění jsou zapotřebí věštci. Tuto novelu vymyslel a zavedl náš někdejší milovaný pan prezident, aby mohl za peníze, které lidé zaplatí věštcům, jet lyžovat do Alp.

Slepé místo[edit]

Věštící koule není schopna predikovat svůj vlastní osud (narozdíl od japonských věštících robotů) ani rozsah neštěstí způsobené rozbitým sklem z oné koule.

Slavní věštci[edit]

Mezi nejslavnější věštce patří:


Nostradamus se mezi věštce obvykle neřadí, protože jeho předpovědi budoucnosti byly postaveny na matematických výpočtech a nikoliv na ezoterických nesmyslech.

Entymologie[edit]

Křišťál je zkomolenina od slova Kristál, což je přezdívka Krista, jež vznikla spojením slov ,,Krist" a ,,Stál". Tato dvě slova popisovala situaci, když Kristus stál na vodě (někteří lidé se mylně domnívají, že po ní chodil, ale to by se mu muselo přezdívat Krišel). A jak Kristus souvisí s křišťálem? Říká se, že ho Kristus vynalezl, a to podobně jako vyčaroval víno z vody, akorát že zde použil místo vody Chučkštál.

Koule je všeobecně používané slovo pro mužské přirození. Neví se, zda jsou ve jméně KK využity koule náhodou nebo jestli jde o podobnost tvarem, využitím nebo jestli to prostě znělo dobře...

Historie[edit]

První KK zaznamenal neandrtálec na stěnu své útulné jeskyně. Vědci si ale nejsou jisti, zda to nebylo pouze oko mamuta, nebo Slona lučního. Největší rozvoj KK nastal ve dvacátém století. Tou dobou jich vzniklo tolik, že je lidé začali používat i jinak - například jako disco-koule nebo jako skleněnky.

Čáry máry
Kniha Magické obory a učení

Hnědá magieČerná magieBílá magieŠedá magieAstrologieAlchymieMagie plodnostiVoodoo

Klobouk Magiči a věštci

Harry PotterPetr MessanyDavid CopperfieldHarry HoudiniŽito 44Albus BrumbálGandalfRasputinCriss AngelVlastík PlamínekJolanda

Orloj Magické události

Pátek 13.Sobota 14.

Placatá planeta Začarovaná místa

AtlantidaBrno

Kouzelná hůlka Magické předměty

Čarodějnická hůl nepříčetnostiKřišťálová kouleTarotBermudský trojúhelníkPascalův trojúhelník

Lektvar Dryáky a matroš

SpiritusAlkoholAlkofolMaggi

Chrlič Magošská stvoření

Bludička

Ornament Kouzla a rituály

Otáčení hrnečků na mléko uchem doprava pod ultrafialovou lampou o půlnociUpalování na špičatých kůlechMagický řetězTření liščím ocasem o ebonitovou tyčKopulaceDokonalá kamufláž