Čarodějnická hůl nepříčetnosti

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Čarodějnická hůl nepříčetnosti je vzácný a mocný artefakt použitelný v době války i v míru. Podle legendy ji nosíval legendární karlovarský car Mikuláš Ovar II, jemuž hůl daroval čínský bůh srandy. Hůl nemůže vlastnit osoba, která ji není hodna – vysoká inteligence, jistá dávka arogance a ostrovtip jsou základem i nutností. Do jejího odcizení roku 2013 byla ukryta v budově Ústavního soudu.

Hůl nepříčetnosti je vynikající volbou v boji s pražskou kavárnou, dokáže ochránit před střelbou z vertikálního chrliče intelektuálů a až ztrojnásobit dosah interkontinentálního hnojometu. S čím si však neporadí je jakýkoli střípek z Havlova orbu, který tvoří pro hůl neproniknutelný štít.

Její sesterskou holí je Čarodějnická hůl vševědění. Narozdíl od ní je ale při kouzlení nutné držet čarodějnickou holi nepříčetnosti v levé ruce, nikoliv v pravé jako její sestru. Není známo, co by se stalo kdyby jeden člověk získal do své moci obě hole. Jisté ale je, že by to nebylo nic dobrého.

Schopnosti[edit | edit source]

Vlevo Miloš Zeman, vpravo upír Bohuslav Sobotka

Hůl nepříčetnosti umí pořádně zatopit opozičním silám, též s ní lze vyvolat Daniela Hůlku nebo 10 mužiků z Matrjošky, ale nikoliv obojí. Zvyšuje pravděpodobnost znovuzvolení do úřadu. Její velmi mocná aura odpuzuje verbež včetně novinářů.

Hůl dále umí…
  • vykouzlit mocné (zato vtipné) bonmoty o síle 26 megatun,
  • odhánět či zkrotit upíry,
  • odhalit vlky v rouše ovčáčím,
  • předpovědět události budoucí,
  • zastavit kulku z AK-47,
  • proměňovat ve šváby,
  • nebo omámit Smrt.

Další schopnosti[edit | edit source]

Tato osoba se pokusila hůl odcizit. Neuspěla.

Zvláštní dovedností je vyvolání zombie z těl živých poslušných. Tito lidé se musí obětovat dobrovolně, měli by být mdlé inteligence a neměli by být příliš hezcí (takových je přeci škoda).

Známí vlastníci[edit | edit source]

Nežádoucí účinky[edit | edit source]

Před nálezem Čarodějnické hole nepříčetnosti

Hůlka časem mění osobnost majitele a činí z něho opak jeho minulého já. Například člověk, který býval veselý a hodný je zničehonic zatrpklý a nenávistný. Její moc je vykoupena celkovým oslabením organismu. Dlouhodobé užívání může způsobit malátnost.

Žádoucí účinky[edit | edit source]

Blízkost někoho z čtveřice trojice Mynář-Nejedlý-Ovčáček-Jie násobně zvyšuje sílu hole. Hůl umí ovlivňovat slabou mysl a učinit ji otrokem.

Možná záměna[edit | edit source]

Historik a uznávaný odborník na čarodějnické hole prof. Richard Vydra tvrdí, že čarodějnická hůl nepříčetnosti byla během 70. let zaměněna, nikoli za čarodějnickou hůl vševědění, ale za Kročekovu hůl nesmírné arogance, a to v jednom ze skladů v ruské Machačkale. To by vysvětlovalo hned několik věcí, a to jmenovitě…

  1. …aroganci bez výjimky všech budoucích vlastníků.
  2. …touhu Jiřího Paroubka Kročekovu hůl získat.

Kročekovu hůl vlastnil už Klement Gottwald, hůl uvnitř stále nosí jeho duši, což dále vysvětluje chování některých politiků za ČSSD.

Citát na závěr[edit | edit source]


„Politik může být milován, politik může být nenáviděn, ale politik se nikdy nesmí stát směšný.“

- Miloš Zeman

Podobné[edit | edit source]

Čáry máry
Kniha Magické obory a učení

Hnědá magieČerná magieBílá magieŠedá magieAstrologieAlchymieMagie plodnostiVoodoo

Klobouk Magiči a věštci

Harry PotterPetr MessanyDavid CopperfieldHarry HoudiniŽito 44Albus BrumbálGandalfRasputinCriss AngelVlastík PlamínekJolanda

Orloj Magické události

Pátek 13.Sobota 14.

Placatá planeta Začarovaná místa

AtlantidaBrno

Kouzelná hůlka Magické předměty

Čarodějnická hůl nepříčetnostiKřišťálová kouleTarotBermudský trojúhelníkPascalův trojúhelník

Lektvar Dryáky a matroš

SpiritusAlkoholAlkofolMaggi

Chrlič Magošská stvoření

Bludička

Ornament Kouzla a rituály

Otáčení hrnečků na mléko uchem doprava pod ultrafialovou lampou o půlnociUpalování na špičatých kůlechMagický řetězTření liščím ocasem o ebonitovou tyčKopulaceDokonalá kamufláž