Panelový dům
„Tyhle paneláky, ty vám vydrží minimálně 5 let!“
„Hej však ja chců nové! Tenhle néma okná, ani dvéřé, ani vóda nejde!“
„Tady je panel na odpálení rakety.“
Panelový dům (lidově "panelák") je druh domu stavěný Sovětským svazem a spřátelenými mocnostmi. Osadu s více panelovými domy se zove sídliště. Výstavními kusy sídlišť je např. Jižák nebo Nové Butovice v Praze. Záměrně nezmiňujeme nevzhledné pražské Lužiny nebo bratislavskou Petržalku.
Panelové domy jsou primárně postaveny z papíru, betonu, skla, oceli a toho co měl dělník po kapsách. Jakožto mnoho dalších staveb sovětského svazu, byly panelové domy napůl rozkradeny stavebními dělníky a vyměněny za párátka (nejdražší tehdy dostupnou komoditu), a proto se jejich předpokládaná životnost snížila z 5 let na 1 měsíc. Zajímavou výjimkou jsou případy, kdy se domy stavěly na předváděčku potentátům - takové domy naopak obsahují beton tak modrý, že si na něm vyláme zuby i bruska s diamantovým kotoučem.
Jakožto i mnoho dalších staveb Sovětského svazu, panelové domy vydržely stát přes 50 let a tak se v nich žije doteď. Unikátním stavebním prvkem na úrovni moderního konceptuálního umění je speciální typ armatury "Арматура 147" s prvkem překvapení. Ta je totiž schopna autonomní teleportace a automaticky se přesune kamkoli se v panelovém domě snažíte vrtat, abyste přidělali polici. Zajímavým prvkem je umakartové jádro, které poskytuje iluzi soukromí. Zcela záměrně je lehce perforovatelné pěstí nebo kolenem a to z bezpečnostních důvodů - pokud totiž soused pod vámi spláchne WC, osvěžující sprcha se v sekundě změní ve žhavou lávu a panikařící uživatel by si o cihlovou zeď odřel bradu či jiné výčnělky.
Svou kategorií je potom tzv. stoupačka. Ta byla zavedena kvůli domovnicím, které měly za minulého režimu povinnost sbírat informace. Umožňuje totiž svou akustikou odposlouchávání ostatních partají a to zcela bez nutnosti přísunu mluna. Zvuk je sice analogový, ale bez zkreslení. Sběratel drbů se tak snadno dozví, že soused je impotent, jeho manželka frigidní, dcera gravidní a syn paří Minecraft, což jsou věci, které by se dozvěděla leda tak z Facebooku nebo ve frontě v konzumu.
Sklepy[editovat | editovat zdroj]
Sklepy panelových domů jsou většinou nad zemí, ovšem ty co jsou pod zemí sahají prý až do pekla samého.
Některé obsahují např.: odpalovací stanice interkontinentálních balistických střel, atomové kryty, podzemní letiště, tajné výzkumné instituce sovětského svazu, varny drog či podzemní gulagy. Sklepy panelových domů jsou často využívány hodnými strýčky jako "sirotčince".
Nikdo ještě nikdy nedošel na konec některého z těchto sklepů, a tak se neví jestli vůbec nějaký mají. Nejpravděpodobnější vědecká teorie je, že sklepy jsou neustále rozšiřovány Velkým Krtkusem a jeho dětmi.