Letiště Klementa Gottwalda

From Necyklopedie
(Redirected from Letiště Václava Havla)
Jump to navigation Jump to search
Kde udělali soudruzi z NDR chybu?

„Drzý, jazyk, brzy, Ruzyň“

- Vyjmenovaná slova po Z

Letiště Klementa Gottwalda (mezinárodně LKPRDEL) je obousměrné letiště v Pražské Ruzyni. Původně se jmenovalo Ruzyňské letiště, ale naši zákonodárci rozhodli, že slovo Ruzyň je příliš jednoduché a zažité a rozhodli o změně. Vhodných nových názvů bylo několik, ale nakonec by prosazeno jméno nějakého vhodného politika.

Kandidát by měl splňovat:

O změně názvu bylo hlasováno hned po smrti, aby aspoň na krátký čas byl výše jmenovaný soudruh president nesmrtelný. Televizní hlasatelky měly nakázáno hodně truchlit do mikrofonu, holt měly za to zaplaceno. Podobné trapné truchlení bylo po smrti Brežněva, Havla, Černěnka nebo Andropova.

Letištní kontrola

Doprava do Kbel[edit | edit source]

Linka L1.

Letoun ve Kbelech

Destinace[edit | edit source]

Z Prahy se létá do mnoha exotických destinací, jako například:

  • Polsko
  • Londýn
  • Budapešť
  • Řecko, ovšem tato linka funguje pouze v období dovolených, aby se Boomeři mohli letět vyčvachtat. Pro buržoaznější část populace zde v dobách ekonomické prosperity funguje i linka do Egypta.
  • Slovensko (Zrušeno v roce 2019 kvůli nízkému zájmu.)

Protože Praha má ambice stát se velkoměstem, jedná se o zřízení linky do Maďarska. Ovšem jednání se táhnou (minimálně již tři uherské roky), protože Maďarské aerolinky nechtějí létat do rozvojových zemí.

Možnosti jak vylepšit název[edit | edit source]

Za název Letiště Klementa Gottwalda se můžou případně připsat tři vykřičníky!!! (podobně jako u Ostravy) Zatím to není ještě oficiálně schválené, protože se na tuhle srandu budou muset někde splašit dva milióny, jinak to nebude úplně ono.

Málo se o tom ví, ale jedním z obskurních návrhů bylo pojmenovat letiště i po slavném českém letci, průkopníku balonového létání, Václavu Havlovi.

Typy letadel, které mohou přistávat na letišti Klementa Gottwalda[edit | edit source]

Šalinokoptéra a Raketoplán Necyklopedie nemůžou, protože v hlasu pilota v rádiu je poznat hantec, takže má příslušný pilot smůlu.

Prognóza do budoucna[edit | edit source]

Letiště se ještě několikrát přejmenuje, nějaký vhodný podobný straník se najde. Dříve nebo později se ale stejně přejmenuje na původní Ruzyně, jako doteď a bude klid. Určitě bude propagátor těchto přejmenování pokaždé vychválen, za skvělý nápad.

Konkurenční letiště[edit | edit source]

V Prase je víc letišť, ale rozhodně nedosahují takových parametrů ranvejí, aby Letiště Klementa Gottwalda plně nahradily. Pokud například příslušný eroplán musí pro nepřízeň počasí tzv. divertovat na jiné letiště. Letiště Klementa Gottwalda tedy posílá příslušného pilota nešťastníka na náhradní letiště. Podle množství paliva v nádržích buď do Brna (Tuřany), nebo do Smolenska. I takový raketoplán Buran musí takto divertovat, aeroklubácké letiště v Medlánkách nebo v Letňanech prostě nestačí.


Kódy letiště[edit | edit source]

Mezinárodní označování IATA a ICAO dává letišti tento písmenný kód:

IATA: LKG - dříve PRG, nebo

ICAO: LKKG -dříve LKPRD

Neplést si s NHKGKK!!! To je jak známo Nová huť v Chacharové!!!

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanRuská ruletaŠukafonT-72Metro v TaganskuTetrisTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman