Pepík

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Pepík"

pojednává o opačném tématu než článek Pepa.

Nejslavnější Josef

Pepík, množné číslo Pepíci (německy Der Simulant, resp. Die Simulantenbande), je pyjorativní označení obyvatel Čech a Moravistánu, které používá kmen šišlajících lidí a obyvatelé Horních Uher.


A z hory Říp nám praotec mává - mějte se krásně, hovada.
Kde se žije líp, teď národ se hádá - Praha, Brno či Ostrava?

—Wohnout - Pepíčci


Jméno Pepa, knižně Josef, má v českých zemích mnohasetletou tradici a dost dlouho to bylo numero uno při pojmenovávání novorozenců. Bohužel, s nástupem amerikanizace se začaly objevovat jména jako Justin a tradiční jména jsou na ústupu. Nejstarším nositelem jména je Svatý Josef, který měl za manželku pannu, co se jmenovala Marie a jednoho rána, to bylo akorát takhle na Vánoce, vám jen tak mírnix týrnix z ničehožnic, asi protože pro Pepu neměla žádný dárek, vrhla Ježíše, kterého v jeslích musel zahřívat osel a vůl.

Pepům se říká všelijak a je to jméno s nejvíce různými variantami oslovení. Namátkou zmiňme například "Josífek", "Pepča", východočeské "Bobeš", jihočeské "Boban" nebo ústecké "Pocem, ty malej zmetku". S nástupem nekonečných televizních seriálů z Latinské Ameriky u nás zdomácnělo též oslovení Chozé a pizza Guiseppe.

Ženská varianta je potom Josefa, lidově Pepka, což je paní, která klepe postarší občany a ty jsou pak hromadně sváženi k přeměně v popel. [1]

Známé vtípky[edit]

 • Ve škole se Pepíček ptá paní učitelky: Máte prsa? Ano mám, Pepíčku, mám. A proč je nenosíte?
 • Koupe se Pepík ve vaně a najednou začne křičet: "Mami ta voda je moc horká!" Matka na to: "A to si myslíš, ze tě budeme jíst syrovýho?"
 • "Pepíčku, řekni dvě zájmena." "Kdo, já?" "Výborně, Pepíčku!"
 • Pepíček ve škole vylil mléko a paní učitelka se zlobí: "Pepíčku, co by udělala maminka, kdyby se ti to stalo doma?" "Vzala by hadr a blbě nekecala!"
 • Tatínek: "Pepíčku, mám pro tebe dobrou zprávu, budeš mít bratříčka. Pepíček: "A už jsi to říkal mamince?"
 • Tak, děti, vyjmenujte nějaký živel, říká paní učitelka. Voda, říká Mařenka. Správně. Hlásí se Pepiček: Prosím, slivovice. Tatínek říká, že když má slivovici, tak je ve svém živlu.
 • Maminka slyší Pepíčka jak řve o pomoc. Vyběhne do okna a říká: "Co se děje Pepíčku?"Pepíček: "Ten pes tady šuká!!". A maminka:"No a co?""Ale mě to bolí!!"
 • S jakým "i" napíšeš větu "Ženy si hrál* a muži šl* potom domů.", ptá se učitelka Pepíčka. Pepíček: "Ženy si hrály s tvrdým a muži šli potom domů s měkkým!"
 • Paní učitelka píše Pepíčkovi poznámku:"Umejt-smrdí!"Tatínek druhý den odepíše:"Učit-nečuchat!"
 • Babička říká vnukovi: "Pepíčku, když kašleš dej si ruku před pusu!" Pepíček: "Neboj babi mně zuby nevypadnou."
 • "Maminko, kdo nosí miminka?" "Čáp, Pepíčku." "A maminko, kdo šuká čápy?"

Slavní Pepíci[edit]

a v neposlední řadě, jeden z největších borců Necyklopedie

Někteří Pepové jsou známí o něco méně, takže dokonce nejsou na Necyklopedii: